Gönder Cevapla

Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hadis inkarcısı Abdülaziz Bayındır rezil oluyor
Yazar Mesaj
Mütefekkir Çevrimdışı
Acemi Üye
*

Rep Puanı: 2
Ruh Halim
Ruh Halim
Uyusuk

Takımın:
diger
Hadis inkarcısı Abdülaziz Bayındır rezil oluyor

25-03-2019 07:43 PM
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Beydâ Çevrimdışı
Cezalı Üye

Ruh Halim
Ruh Halim
Melek

Takımın:
RE: Hadis inkarcısı Abdülaziz Bayındır rezil oluyor
Abdülaziz bayındırı hiç sevmem yobazdır ancak bu videoda haklıdır. Muhammedin tek mucizesi kurandır.

Rad suresi 38
Dediler ki: “Ona Rabbinden mucizeler indirilseydi ya!” De ki: “Mucizeler Allah katındadır. Bana gelince, ben açıkça uyaran biriyim. Hepsi bu. ”

Ankebut suresi 50
Mucizeler ancak Allah katından olduğu ve hiçbir resulün ise Allah`ın izni olmadan bir mucize getiremeyeceğini öğrendikten sonra peygamberimizden mucize isteyenlere Allah`ın ne şekilde cevap verdiğini görelim:
Dediler ki: “Bizim için yerden bir pınar fışkırtmadığın sürece sana asla inanmayacağız!”
“Yahut senin, hurmalardan, üzümlerden oluşan bir bahçen olmalı. Onların aralarından şarıl şarıl ırmaklar akıtmalısın. ”
“Yahut iddia ettiğin gibi göğü, parçalar halinde üzerimize düşürmelisin, yahut Allah`ı ve melekleri karşımıza dikmelisin. ”
“Yahut altından bir evin olmalı, yahut göğe yükselmelisin. Ancak senin göğe çıktığına, okuyacağımız bir kitabı bize indireceğin zamana kadar, asla inanmayız!”
De ki: “Rabbimin şanı yücedir. Ben, insan bir resulden başka neyim ki? ”

Hicr suresi 7-8
Dediler ki: “Ona Rabbinden mucizeler indirilseydi ya!” De ki: “Mucizeler Allah katındadır. Bana gelince, ben açıkça uyaran biriyim. Hepsi bu. ”
Karşılarında okunup duran bir kitabı sana indirmiş olmamız onlara yetmiyor mu? Bunda, inanan bir toplum için elbette ki bir rahmet ve bir öğüt vardır.

Ankebut suresi 50-51
Küfre sapmış olanlar şöyle derler: “Ona Rabbinden bir mucize indirilseydi ya!” Sen sadece bir uyarıcısın ve her topluluk için doğruyu ve iyiyi gösteren bir önder vardır.
25-03-2019 07:50 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Mütefekkir Çevrimdışı
Acemi Üye
*

Rep Puanı: 2
Ruh Halim
Ruh Halim
Uyusuk

Takımın:
diger
(25-03-2019 07:50 PM)Beydâ Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..Abdülaziz bayındırı hiç sevmem yobazdır ancak bu videoda haklıdır. Muhammedin tek mucizesi kurandır.

Rad suresi 38

Ankebut suresi 50
Mucizeler ancak Allah katından olduğu ve hiçbir resulün ise Allah`ın izni olmadan bir mucize getiremeyeceğini öğrendikten sonra peygamberimizden mucize isteyenlere Allah`ın ne şekilde cevap verdiğini görelim:
Dediler ki: “Bizim için yerden bir pınar fışkırtmadığın sürece sana asla inanmayacağız!”
“Yahut senin, hurmalardan, üzümlerden oluşan bir bahçen olmalı. Onların aralarından şarıl şarıl ırmaklar akıtmalısın. ”
“Yahut iddia ettiğin gibi göğü, parçalar halinde üzerimize düşürmelisin, yahut Allah`ı ve melekleri karşımıza dikmelisin. ”
“Yahut altından bir evin olmalı, yahut göğe yükselmelisin. Ancak senin göğe çıktığına, okuyacağımız bir kitabı bize indireceğin zamana kadar, asla inanmayız!”
De ki: “Rabbimin şanı yücedir. Ben, insan bir resulden başka neyim ki? ”

Hicr suresi 7-8
Karşılarında okunup duran bir kitabı sana indirmiş olmamız onlara yetmiyor mu? Bunda, inanan bir toplum için elbette ki bir rahmet ve bir öğüt vardır.

Ankebut suresi 50-51
Küfre sapmış olanlar şöyle derler: “Ona Rabbinden bir mucize indirilseydi ya!” Sen sadece bir uyarıcısın ve her topluluk için doğruyu ve iyiyi gösteren bir önder vardır.

Bir gece, kendisine bazı âyetlerimizi gösterelim diye kulunu "Mescid-i Harâm’dan çevresini mübarek kıldığımız Mescid-i Aksâ’ya götüren Allah" eksikliklerden münezzehtir. O, gerçekten her şeyi işitmekte ve görmektedir. isra/1
(Bu Mesaj 25-03-2019 08:01 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : Mütefekkir.)
25-03-2019 08:01 PM
kalemşör Çevrimdışı
هل أنا حقاً أنا ؟

Rep Puanı: 7437
Ruh Halim
Ruh Halim
Olgun

Takımın:
diger
Epistemolojik açıdan mucizenin ne olduğu üzerine araştırma yapılmayıp konuşulmadığı müddetçe, ayet meallerinin böyle çarpıştırılması kaçınılmaz olacaktır. Dışarıdan bakıldığında ayet mealleri tearuz ediyor, neyse ki kuranı kerim Allahın katındandır, öyle olmamış olsaydı onda bir çok ihtilaf/çelişki bulunurdu.
26-03-2019 11:39 PM
alpi Çevrimdışı
Yönetici

Rep Puanı: 4936
Ruh Halim
Ruh Halim
Israrci

Takımın:
diger
@Beyda ben senin hala Müslüman olup olmadığında şüpheliyim. Dininin ne olduğunu açıkça söyler misin?
Aziz Peygamberimiz Hz Muhammed Aleyhisselatu vesselamın adını eğer ağzına alacaksan önce ağzını güzelce temizle, saygını takın ondan sonra ismini telaffuz et. Babanın adını söylüyormuş gibi söyleme.

....

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
27-03-2019 10:47 AM
Beydâ Çevrimdışı
Cezalı Üye

Ruh Halim
Ruh Halim
Melek

Takımın:
(27-03-2019 10:47 AM)alpi Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..@Beyda ben senin hala Müslüman olup olmadığında şüpheliyim. Dininin ne olduğunu açıkça söyler misin?
Aziz Peygamberimiz Hz Muhammed Aleyhisselatu vesselamın adını eğer ağzına alacaksan önce ağzını güzelce temizle, saygını takın ondan sonra ismini telaffuz et. Babanın adını söylüyormuş gibi söyleme.

Çok ilginç, paragrafımda iki şey kullanıyorum,

"Allahın" ve "Muhammedin" yazıyorum. Bana diyorsun ki "Peygamberin adını babanın adını söylüyormuş gibi söyleme." Muhammed size göre allahtan daha kutsal sanırım? Cevabınızdan bunu anlıyorum. Kim görse bunu anlar

Bir de kimin müslüman olup olmadığını allah bilir ve karar verir. Başkalarına kanıtlamak zorunda değilim. Benim hesabım allaha ve kurana. İslamı sizin gibi algılamak zorunda değilim. Ancak benim gibi düşünenlere hadis inkarcısı diye saldırılıyor ve kategorilendiriliyor ise, savunmak ve karşı vermek en doğal hakkımdır. Siz beni hadis inkarcısı diye dinsiz şeklinde yaftalarsanız (veya böyle düşünenleri), biz de sizi "cahiller anlayamıyorlar özünü" diye yaftalayabiliriz ama ben bunu yapmıyorum.
(Bu Mesaj 27-03-2019 07:05 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : Beydâ.)
27-03-2019 07:02 PM
alpi Çevrimdışı
Yönetici

Rep Puanı: 4936
Ruh Halim
Ruh Halim
Israrci

Takımın:
diger
O zaman hadi yaylan benim kutsalıma hakaret yeter bu kadar.
Sen kendi dinine İslam diyorsun. İslam'a mensup falan değilsin.

....

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
27-03-2019 07:05 PM
Gönder Cevapla

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi mail@islamiforum.net adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to mail@islamiforum.net