Gönder Cevapla
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hadis İnkarcıları Hakkında 3 Hadisi Şerif
Yazar Mesaj
EmriMaruf Çevrimdışı
Yeni Üye

Mesajlar: 6
Üyelik Tarihi: Aug 2018
Rep Puanı: 0
Ruh Halim
Ruh Halim
Olgun

Takımın:
Mesaj: #1
Question Hadis İnkarcıları Hakkında 3 Hadisi Şerif
Peygamber Efendimiz MUHAMMED (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) Şöyle Buyurmuştur:
1-Öyle Bir Zaman Gelecek ki Bir Adam Koltuğuna Yaslanıp Benim Hadislerimden Bir Hadisden Bahsedilince: "Bizimle Sizin Aranızda Her Konuda Allah'ın Kitabı Yeterlidir. Ondan Bulduğumuz Helal Şeyleri Helal Sayar, Haramları da Haram Kabul Ederiz" diyecektir. Dikkat Edin! Allah Rasulünün Haram Kıldığı Şeyde Aynen Allah'ın Haram Kıldığı Şeyler Gibidir. (Yani Kitabla Sünnet Arasında Ayırım Yapılmaz) (Ebu Davud,Tirmizi,İbn-i Mace)
2- Herhangi Biriniz Koltuğuna Oturmuş Durumdayken Benim Emrettiğim veya Yasakladığım Bir Konu Kendisine Ulaştığında: "Bilemem (Hadis, Sünnet Tanımam) Allah'ın Kitabında Ne Bulursak Ona Uyarız" diye Söyler Vaziyette Bulmuş Olmayayım. (Ebu Davud,Tirmizi,İbn-i Mace)
3- Benden Bir Hadis Size Aktarıldığında Sizden Birinizin, Koltuğuna Kurulmuş Durumda Şöyle Söylemesini Hiç Bilmiş Olmayayım: "Hadisleri Bırak, Kur'an'dan Birşeyler Oku Diyerek (Hadislerime Saygısızlık Etmeyin) Çünkü o Güzel Sözleri (Hadisleri) Ben Söyledim." (İbn-i Mace)
(Ebu Davud, Sünnet:5, Tirmizi, İlim:10, İbn-i Mace, Mukaddime:2)
08-11-2018 10:37 AM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Gönder Cevapla


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi mail@islamiforum.net adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to mail@islamiforum.net