Gönder Cevapla
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HİKMET DAMLALARI
Yazar Mesaj
Kayıtsız
Kayıtsız

 
Mesaj: #1
HİKMET DAMLALARI
Ey ruhum! Allahütaalaya çok yalvar. Allah için çok ağla ki, Cehen-nem ateşinden emin olasın.Dünyanın çıkar ve menfaatlerini Ahiret yurduna tercih etme. Mutlaka Hz. Muhammed (sav) sünneti üzerine yaşamaya çalış.
Ey gönül! Ehli dil için Tasavvuf bir irfan mektebidir. Gönül ehli olan kişi bu mektebe sabırla devam eder.

Ey gönül eri! Tasavvuf Hazreti Muhammed’in yolunun adıdır. Bu yol Mü’mini gönülde kurulmuş olan şehre götürür.

Ey Mü’min!Sende Halik’in isimlerini dilinde zikir ederek; kalbini Allah sevgisine aç. Şunu unutmaki; Halik’in isimlerini zikirden lezzet alan dil, onu anmaktan asla usanmaz.

Ey Mü’min! zikrinle, fikrinle öyle bir gül bahçesine girki; O bahçeye senden önce Nebizişan girmiş olsun.


Ey Mü’min! Sende seherde uyan ve nişan gözle.Birgün mutlaka, gözlediğin nişandan kalbine feyiz gelir. Kalbine gelen feyizden birkere lezzet alınca , bir daha asla terk edemezsin.

Ey Mü’min! Gülün tasavvuftaki yeri çok kıymetlidir. Çünkü güldeki koku, Nebizişan efendimizin kokusunu hatırlatır. Unutma ki; gönül bağına, ilk önce Nebizişan girdi ve gülü aşıka bir nişan olarak dikti.O güle konan aşıklar, dünya hayatını unutup ; Ahiret yolunu tercih ederler.

Ey Mü’min! Aşık olan kişi , gül üstünde sebat eder. O gülden asla inmeyip ; gece gündüz Allah-Tealayı zikir eder ve Allah için söyler. Gül üstünde sebat eden kul, zamanla en yüksek derecelere ulaşır. Dünyadaki en kıymetli şeyler, onun için kıymetsiz ve alçak sayılır. Gece ve gündüz, o gülü beklediği için, hal ehli olur ve Allah-Teala’nın sunduğu ahiret rütbelerini çok üstün görür.

Ey Mü’min! Dünyanın cazibesine aldanıp, sakın gülden inme.Unutma ki! Gülü, Nebizişan aşıka vermiştir.Bunun için, Allah-Teala Hazretlerine çokca yalvarıp, diyelim ki ! Ey Rabbimiz! Sen her şeyin eniyisini bilir ve her şeye yardım edersin.

Ey Rabbim! Sen her zaman aşkımı çoğalt.Ey Rabbim! Resuli Erkem’in gösterdiği yolda kapına geldim. Sen çok cömertsin. Beni muhabbet gülünden indirme.Senin aşkını kalbimden eksik etme.Ey Rabbim! Mürği Bülbül gül için nasıl ötüyor, yanıp tutuşuyorsa, bende senin ismini zikir edeyim, senin aşkınla yanıp tutuşayım.Her gün başka bir hale geçeyim. Bülbül nasıl daldan dala konuyorsa, bende maneviyat bağında gezineyim. Bana sunduğun gönül bahçesindeki gonca güllerde, Hakkı tesbih edeyim ve Haktan söyleyeyim.

Ey Rabbim! Namazımda ve tesbihimde sana çok yalvarıyorum. Maneviyat kapılarını bana aç ve beni manevi halden uzaklaştırma. Ey Rabbim! Dualarımı sen kabul etmezsen, ben kimlere halimi arz ederim. Senin kapından başka gidecek kapım yoktur benim.
Ey Ezel ve Ebed olan Rabbim! Cümle mahlukatı yaratan Sensin Sen cümle mahlukatın rızkını, en güzel şekilde verirsin. Benim rızkımı hikmetinden ver ki; manalı hoş sözler söyleyeyim. Dilimi açki, çokca tövbe edeyim. Her nefesimde Sen’i anayım

ALINTI
30-11-2007 02:17 PM
Alıntı Yaparak Cevapla
AtMaCa Çevrimdışı
Admin
*********

Mesajlar: 9,358
Üyelik Tarihi: Oct 2007
Rep Puanı: 1331
Ruh Halim
Ruh Halim
Sert

Takımın:
Fenerbahce
Mesaj: #2
RE: HİKMET DAMLALARI
tşkler teyze güzel bi paylaşım eline sağlık

R-U-H-U-M-U-Z ----- Y-E-T-E-R..........
02-12-2007 06:09 AM
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Gönder Cevapla


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi [email protected] adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to [email protected]