Gönder Cevapla
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gerede İmam Hatip Lisesi
Yazar Mesaj
AtMaCa Çevrimdışı
Admin
*********

Mesajlar: 9,358
Üyelik Tarihi: Oct 2007
Rep Puanı: 1331
Ruh Halim
Ruh Halim
Sert

Takımın:
Fenerbahce
Mesaj: #1
Gerede İmam Hatip Lisesi
İlçede bir İmam-Hatip Lisesine ihtiyaç duyulduğu 1960'lı yıllarda baş göstermiştir. Çünkü ilçemizden ve ilçemizin bazı köylerinden büyüklerimiz o zaman komşu ilçe olan Düzce İmam Hatip Lisesinde eğitim ve Öğretimlerine devam etmişlerdir.


İşte İlçemizin çoğunun çevre İl ve İlçelerde İmam hatip Liselerinde okumaları Gerede'nin de bir İmam hatip Lisesine ihtiyaç olduğunu belgeliyordu. Bu itibarla ilk etapta Gerede'mizde "İmam Hatip Okulu Yaptırma Ve Yaşatma Derneği "adı altında bir dernek zamanın İlçe Müftüsü Rahmetli H.H.Şeref DANIŞMAN hocamız tarafından kurulmuştur. Adı geçen dernek Gerede Belediyesi tarafından terminal olarak düşünülen mezkür yeri belediyemizden sembolik bir fiyata satın alınmıştır. Belirtilen dernek ilçemizin din görevlileri ve esnafıyla işbirliği yapılarak finansman teminine gitmiştir. Neticede 22.08.1966 da çevreden gelen seçkin davetlilerin iştirakiyle bu muazzam eserin hayır dualarla temeli atılmıştır. Bu yıl 39.dönem mezunlarını verecek olan emektar okulumuz 1967-1968 Eğitim Ve Öğretim yılında inşaatının belli bir bölümü tamamlandıktan sonra Devlete, Millete ve Memlekete hizmet aşkıyla eğitim öğretime başlamıştır. Daha sonra derneğin mavafakatıyla mülkiyeti Milli Eğiti Bakanlığına devredilmiştir.


Bugün Ülkemizin çeşitli yerlerinde muhtelif mevkilerde görev alan mezunları olduğu gibi aynı zamanda yine Türkiye'nin hemen hemen her üniversitesinde yüksek öğrenime devam eden mezunları vardır.


Milli Eğitim camiasında hatırı sayılır müesseseler arasına giren okulumuz, 4 idareci 21 Öğretmeniyle 240 öğrencisine hizmet vermenin gururunu yaşamaktadır.


Yine 2003 yılı itibariyle okul idaresinin ve Öğretmenlerinin gayretli çalışmaları; Halkın ve Esnafın büyük katkıları, ve devletimizin desteğiyle okulumuz çağın gereği olan teknolojik donanımını(Bilgisayar, Labratuvar vb.) tamamlamış durumdadır.Bilhassa 2004-2005 eğitim öğretim yılı içerisinde yapılan ve yaklaşık 1 yıl süren fiziki bakım onarım çalışmaları, donanım eksiklerinin giderilmesi, tefriş çalışmaları ve eğitime %100 destek kampanyası sonucu ookulumuzda çok amaçlı bir spor salonu yapımı neticesinde okulumuz ilimizde hatta ülkemizde gözde okullardan bir tanesi haline gelmiştir.


1988 Yılında "Hacı Ömer Sabancı Vakfı " tarafından yaptırılarak okulumuza bağışlanan Belkıs Sabancı Öğrenci Yurdu da 150 öğrenci kapasitesiyle okulumuz bünyesinde hizmet vermektedir.


Ülkemizin çok değerli hayırsever insanları ve Aziz Gerede"lilerin gayreti ve devletimizin sağduyusuyla bu hale getirilen ilim ve irfan yuvamızın bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da milletimize ,vatanımıza,ve mukaddes dinimize hizmet vermesini Cenab-ı Hakk'tan temenni ediyoruz.

R-U-H-U-M-U-Z ----- Y-E-T-E-R..........
18-12-2007 01:59 AM
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
AtMaCa Çevrimdışı
Admin
*********

Mesajlar: 9,358
Üyelik Tarihi: Oct 2007
Rep Puanı: 1331
Ruh Halim
Ruh Halim
Sert

Takımın:
Fenerbahce
Mesaj: #2
RE: Gerede İmam Hatip Lisesi
gerede imam hatip lisesi ve mezunlarının bluşma adresi ve okul tarihi hakkında bilgi edinme sitesi ihlforum.net

R-U-H-U-M-U-Z ----- Y-E-T-E-R..........
04-11-2009 02:50 AM
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
RuhAdam Dışarıda
Kavgaci

Mesajlar: 3,524
Üyelik Tarihi: Apr 2010
Ruh Halim
Ruh Halim
Soguk

Takımın:
Fenerbahce
Mesaj: #3
RE: Gerede İmam Hatip Lisesi
Gerede İmam Hatip Lisesi bilgi için tesekkürler
07-07-2010 03:31 PM
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Gönder Cevapla


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi [email protected] adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to [email protected]