You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Yeni Üye
Garip bir rüya
Selamın Aleyküm.

Şunu belirtmek istiyorum ilk önce;öyle dindar veya dini vecibelerini yerine getiren bir insan değilim.Allaha kalbimden inanır,yapacağım işlerde allahtan korkarım.Bunları belirttim çünkü kendimde öyle yüksek bir iman seviyesi olduğunu düşünmüyorum.Rüya ise şöyle.

Sabah namaz vaktinden sonra yattım,kısa bir süre içerisinde uykuya dalmışım.Tef sesi ile rüyada karşımda oturan bir insan,sağında ve solunda ise oturan birer kişi vardı,ortada ki ise sanki onlardan yüksek bir yerde oturuyor gibiydi.Yüzlerini göremiyordum,belki on metre aramızda mesafe vardı.Tef sesi devam ettikçe ya allah ile başlayıp devam eden ''ya'' ile başlayan Allahın isimlerini duymaya başladım,bu isimlerin arasında ise hiç duymadığım başka bir kelime daha geçiyordu.Çok dayanamadığımı ve korktuğumu hissettim,çok yoğun bir şekilde duyuyordum,sanki kulağımın dibinde söylüyorlardı.Korkarak uyandım,sanki yattığım odayı tanımıyor ve ailemden uzakta bir yerde olduğumu düşündüm.5 saniye kadar kendime gelemedim.Rica ediyorum bunun aşağı yukarı anlamını bana söylermisiniz.

Allah'ın yanınızda olması dileği ile,herkese hayırlı günler diliyorum.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yönetici
RE: Garip bir rüya
Aslm Hoşgeldiniz.

Bu forumda rüya tabiri yapabilen birini görmedim yada ben bilmiyorum.
Sabret,    Şükret,    Seyret...
Bunu ilk beğenen sen ol.
Forumcu
selamlar,

ben rüya tabir ediyorum ama başlamadan önce bir iki söz söyleyeyim ,kendime göre yapıyorum ,düşüncelerimle hareket ediyorum (çoğunlukla kapalı bir mantığa dayanıyor bana göre)

bu konuda bana özel bir ilim sunulmuş mudur ? ilham dışında hayır...

ve nederece doğru tabiri dinleyenin ve okuyanların takdiridir...

bana göre;

önce güzel şeylerle karşılaşmanız olasıdır ,fakat özel olarak bunlar muhtemelen başka kişilerin yada çevrenizin telkinlerinden ibarettir.
(ama bunlar altını çizerek belirtmek isterim ki , anlıktır , yani bir zaman periyodundan sonra değişebilir ...yani bu rüyaya bağlı kalmayınız lütfen)

tef sesi bence hem coşku hem korku içermektedir. ayrıca çevrenizin yada bahsi geçen kişilerin telkinlerinden rahatsızlık duymaktasınız.

benim düşüncelerim bunlar..

selam ve dua ile.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yönetici
Başka hangi konularda ilham geliyor sayın @blue?
Diğerleri iyi vatandaş, İslam iyi insan yetiştirmeyi amaçlar.

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yönetici

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yönetici
Dalga geçmedim, alay etmedim, küçümsemedim.
Sadece sana sunulmuş olan ilhamın nevini merak ettim. Vereceğin cevaba göre niyet edinecektim ama hala cevap vermedin.

Üstadın öğrencisi olmak herkese nasip olmadı. Gıyaben de olsa öğrencisi olmaya aday olmak ne kutlu. Ne mutlu ondan iman öğrenenlere.

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
Bunu ilk beğenen sen ol.
Forumcu
bir kimseye sunulmuş bir ilham veya ilim her ne güzellik varsa var olsun

وە ما ەرسەلناکە 'للا راهمەتەن ل'ل الەم'ین

Ayetine konu olmuş ve alemlere rahmet olarak gönderildiği haber verilen bir peygambere sunulmuş ilim veya ilham dan daha üstün olamaz.

neyse alpi bey , ben özgürlükçü bir kimseyim dolayısıyla dalga geçmiş olsaydınız veya olmuşsanız bu sizin tarafınızdadır.
Ancak burada önemli bir nokta vardır ki içinizde tutuğunuz düşünce bizim veya başkaları için önem arzetmektedir
dolayısyla ne düşünürseniz düşünün sonuna kadar saygı göstermek durumundayız.

açıklanan her düşünce bana göre doğru yada yanlış bir metot ,bir bilgi içermektedir ..
diğer taraftan insanların rahat hissetmesini de sağlayabilir

ve düşünceleriniz aracılığıyla biz faydalı ,kullanışlı bir başka bilgi ortaya çıkarabiliriz. (bilgi - algılama - yorumu- işlenmesi ve kulanılması)
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 18-07-2019, Saat:08:12 PM, Düzenleyen: blue.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.