Gönder Cevapla

Değerlendir:
  • 1 Oy - 1 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fethullah Gülen Evleri [ Yurtları ]
Yazar Mesaj
.Silvana. Çevrimdışı
Kıdemli Üye

Rep Puanı: 131
Ruh Halim
Ruh Halim
Yaramaz

Takımın:
Fethullah Gülen Evleri [ Yurtları ]
Arkadaşlar Bir Sorum olacak . Son 2 Haftadır Arkadaşımın tavsiye ettiği bir eve gittim. Fem dershanesine [ yani Fethullah Gülen'e ] Bağlı bir yer. Ev'de yatılı kalıyoruz. Bu evler hakkında detaylı bir bilgisi olan varmı ? Namaz Saat'lerinde namaz kılarız namazdan sonra sohbetler yemekler vs vs. Kafam çok karışık durumda doğrusu gülücük

[Resim: 65897398.gif]
04-04-2010 01:19 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Sükut Çevrimdışı
((SeSSiz ÇıĞLıK))

Rep Puanı: 10300
Ruh Halim
Ruh Halim
Oylesine

Takımın:
Galatasaray
RE: Fethullah Gülen Evleri [ Yurtları ]
bende bu yurtlarda kaldım yukarıda yazdığın gibi doğal ve normal olarak namaz saatinde namaz kılınırgülücük cevşen okunur,risaleler okunur,dersler işlenir okul derslerin normal bir yurtmuş gibi düşün yan acayip bişey yok bu konuda..kafan neden karıştı bunuda anlamadım doğrusu

Müslüman mısınız ?
Elhamdulillah müslümanım!
PEKİ CİDDİ MİSİNİZ ?
04-04-2010 03:24 PM
.Silvana. Çevrimdışı
Kıdemli Üye

Ruh Halim
Ruh Halim
Yaramaz

Takımın:
(04-04-2010 03:24 PM)Sükut Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..bende bu yurtlarda kaldım yukarıda yazdığın gibi doğal ve normal olarak namaz saatinde namaz kılınırgülücük cevşen okunur,risaleler okunur,dersler işlenir okul derslerin normal bir yurtmuş gibi düşün yan acayip bişey yok bu konuda..kafan neden karıştı bunuda anlamadım doğrusu

Bazı şeyleri Zorla yaptırıyorlar.Sabah Namazı Gibi. Hatta uyku hali ile abiye resmen sövmüşüm. anladin Sünnet'ide Zorla kıldırıyorlar. Bence bu çok saçma hani adama birşeyde diyemiyorsun .. Bazı çocuklar resmen gözleri kapalı kılıyor namazı . Hani göz göre göre birşey diyememek .. Dışarı İstisnalar dışında çıkmaya izin vermiyorlar. Biz nasıl sigara içicez .. 4 Tane Kuran'ı Kerim var. Hiç birine el sürülmüyor okunmuyor. Risaleler okunuyor dediğin gibi. 4 tane yatak var yattığım yatağın 2 tarafındada kuran var Resmen belim felç oldu uyuyamıyorum Ayağımı oraya uzatmamam lazım ya.. gülücük Bi açıklama getirirmisin ne yapmam gerek. Sen bilgilisindir bu konuda .gülücük

04-04-2010 04:05 PM
Sükut Çevrimdışı
((SeSSiz ÇıĞLıK))

Ruh Halim
Ruh Halim
Oylesine

Takımın:
Galatasaray
(04-04-2010 04:05 PM)Kaideicihad Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..
(04-04-2010 03:24 PM)Sükut Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..bende bu yurtlarda kaldım yukarıda yazdığın gibi doğal ve normal olarak namaz saatinde namaz kılınırgülücük cevşen okunur,risaleler okunur,dersler işlenir okul derslerin normal bir yurtmuş gibi düşün yan acayip bişey yok bu konuda..kafan neden karıştı bunuda anlamadım doğrusu

Bazı şeyleri Zorla yaptırıyorlar.Sabah Namazı Gibi. Hatta uyku hali ile abiye resmen sövmüşüm. anladin Sünnet'ide Zorla kıldırıyorlar. Bence bu çok saçma hani adama birşeyde diyemiyorsun .. Bazı çocuklar resmen gözleri kapalı kılıyor namazı . Hani göz göre göre birşey diyememek .. Dışarı İstisnalar dışında çıkmaya izin vermiyorlar. Biz nasıl sigara içicez .. 4 Tane Kuran'ı Kerim var. Hiç birine el sürülmüyor okunmuyor. Risaleler okunuyor dediğin gibi. 4 tane yatak var yattığım yatağın 2 tarafındada kuran var Resmen belim felç oldu uyuyamıyorum Ayağımı oraya uzatmamam lazım ya.. gülücük Bi açıklama getirirmisin ne yapmam gerek. Sen bilgilisindir bu konuda .gülücük

sen diyorsunki dilediğim gibi yaşayağım istediğim zaman istediğim olsun dilediğim zaman sigara içeyim falan..sabah namazı farz değil mi kardeşim neden kalmıyorsun farz olan bişey için kaldırıyor abiler bunda ne kusur var sünnet kılsan ne zararın olur.. Kuran-ı kerim okumak istiyorum dediğinde hangi biri çıkıp hayır burada kuran okuyamazsın dedi.yattığın yerde kuran-ı kerim var ne güzel nurlu yerdesin...kuran-ı kerim'e saygı böyle olmamalı rahatsız olmamalısın bu konuda gerekirse 2 büklüm yatmalısın..şöyle bilgilendireyim..birşey öğrenmek istiyorsan fedakarlık yapmalısın.

Müslüman mısınız ?
PEKİ CİDDİ MİSİNİZ ?
04-04-2010 04:12 PM
Çağdaş Çevrimdışı
Uzman

Rep Puanı: 1375
Ruh Halim
Ruh Halim
Kaygili

Takımın:
devam et kardesım..en azından sigarayı bırakırısn...gülücük.....insna kendı evı dısındakı yerler sıkıcı gelir lakın...idare et...
ama suda var kendı evınde kalsan bence daha iyi ...ders calısta nerde kalırsan kal gerci..gülücük

Vesselam...!
04-04-2010 04:19 PM
.Silvana. Çevrimdışı
Kıdemli Üye

Ruh Halim
Ruh Halim
Yaramaz

Takımın:
Yha Tamam Farz. Kılarızda Bi insanı tekme atarak uyandırmak ne derece doğru söylermisin Big Grin

04-04-2010 05:17 PM
Sükut Çevrimdışı
((SeSSiz ÇıĞLıK))

Ruh Halim
Ruh Halim
Oylesine

Takımın:
Galatasaray
(04-04-2010 05:17 PM)Kaideicihad Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..Yha Tamam Farz. Kılarızda Bi insanı tekme atarak uyandırmak ne derece doğru söylermisin Big Grin

ahirette hesap verirken o tekmeleri çok ararsın

Müslüman mısınız ?
PEKİ CİDDİ MİSİNİZ ?
04-04-2010 05:21 PM
.Silvana. Çevrimdışı
Kıdemli Üye

Ruh Halim
Ruh Halim
Yaramaz

Takımın:
(04-04-2010 05:21 PM)Sükut Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..
(04-04-2010 05:17 PM)Kaideicihad Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..Yha Tamam Farz. Kılarızda Bi insanı tekme atarak uyandırmak ne derece doğru söylermisin Big Grin

ahirette hesap verirken o tekmeleri çok ararsın

Gülsemmi ağlasam mı haline bilemiyorum.. 1 Kere kalkmadık diye Cehennemde yanacakmıyız ? Herkezin günağı kendi boynuna..

04-04-2010 07:50 PM
reyyan Çevrimdışı
Yönetici

Rep Puanı: 4923
Ruh Halim
Ruh Halim
Oylesine

Takımın:
Galatasaray
bence sen kendin kuruntu yapıyorsun

kimseye zorla bişey yaptırmazlar

akşam yatmadan de ben namaz kılmıcam kaldırmayın kaldırmazlar

insanları kötülemenin gereği yok burda dimi

"Ey Sevgili!..
Bir geceliğine değiş tokuş etseydik yüreğimizi,
Taşıyabilir miydin acaba bendeki seni!..
04-04-2010 07:55 PM
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
.Silvana. Çevrimdışı
Kıdemli Üye

Ruh Halim
Ruh Halim
Yaramaz

Takımın:
(04-04-2010 07:55 PM)reyyan Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..bence sen kendin kuruntu yapıyorsun

kimseye zorla bişey yaptırmazlar

akşam yatmadan de ben namaz kılmıcam kaldırmayın kaldırmazlar

insanları kötülemenin gereği yok burda dimi

Hayır. Kötülemiyorum yanlış anlamayın Ama her yurtta böylemi diye sordum sağolsun abim lafı nerden anladı bilemiyorum artık.

04-04-2010 09:05 PM
Gönder Cevapla

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi mail@islamiforum.net adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to mail@islamiforum.net