You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Evlilik kader midir.? !!

Evlilik kader midir.? !!

Uzman
Evlilik kader midir.? !!
Evlilik kader midir.? !!

Bu soruyu, ancak ALLAH’ın ezeliyetini ve ilminin nihayetsizliğini bilmeyenler sorabilir.
Çünkü “Evlilik kader midir?” demek; “ALLAH bu iki kişinin evleneceğini ezelde biliyor muydu?” demektir.

Zira kader, ALLAH’ın
ilminin bir unvanıdır. Evliliğin kader olmaması için, ALLAH’ın evlenen o iki kişiden -haşa- habersiz olması gerekir.
Bu ise ilmi her şeyi, her mekânı ve her zamanı kuşatan ALLAH hakkında düşünülemez. O halde sorumuzun cevabı, “Evlenmek elbette kaderdir.” olacaktır...

Kiminle evlenileceğin ezelde
muayyen olup, hiçbir surette
değişmeyeceğini hatta,
Ashab-ı Kiram’dan bir zatın
Peygamberimiz'e (s.a.v.):

“Falan kadınla evlenmek istiyorum,
dua buyurun.” demesi üzerine:

“Eğer sana, İsrafil, Mikail, Cebrail,
ve... Hamele-i Arş, (A.S.) dua etse,
aralarında Ben de bulunsam,
gene sen ancak senin için yazılan
kadınla evlenirdin.”

(Ramuz:357/9)
Ve aŞk İnsanın aLnına Dokundu !

SubHane RabbiyeL aLa...
Bunu ilk beğenen sen ol.
Forumun Uykucu Ninesi
RE: Evlilik kader midir.? !!
Yuregine saglik.
Tabiki de kader dir.oyle bizamanda cikarku karsina.
Hayir bile diyemezsinRabbim hayirli esler nasip etsin.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Karmakarışıklaşmaktayım
Kader dediğimiz şey doğuştan bize yazılan şeyler oluyor değil mi? Yani benim şuanda kiminle evleneceğim veya hiç evlenmeyeceğim belli. Veya ne yaşayacağım falan hepsi belli ise, cennete veya cehenneme gideceğimde bellimidir?
Bunu ilk beğenen sen ol.
Forumun Uykucu Ninesi
Iki yol dusun.birinin sonunda cennet.
Digerinin sonunda cehennem.
O yolda karsina cikan hersey kaderin.
Aklini sabrini inancini korur dogru yolu secersen sonunda cennetle mujdelenirsin.
Bunu ilk beğenen sen ol.
General
"Kader dediğimiz şey doğuştan bize yazılan şeyler oluyor değil mi? Yani benim şuanda kiminle evleneceğim veya hiç evlenmeyeceğim belli. Veya ne yaşayacağım falan hepsi belli ise, cennete veya cehenneme gideceğimde bellimidir?"

bunlar yalnız Allahın bildiği bilgilerdir.
Irkçılık ideolojik bir düşünce değil, aksine psikolojik bir hastalıktır.(Şehid İnşaAllah Malcolm x-Malik El Şahbaz)

Sizi rahatsız etmeye geldim!
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.