You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Ebu Bekir ES- SIDDIK..

Ebu Bekir ES- SIDDIK..

Ah Teslimiyet..!
Ebu Bekir ES- SIDDIK..
Hz.Ebubekir vefat etmiş...

Hz.Ömer hilafeti teslim almış devlet emanetlerini inceliyor bir akşam vakti. Sandıklar açılıyorevraklar ve mali hazineye ait altınlardirhemler tasnif edilip devir teslim yapılıyor. Evrakları tek tek inceleyen Ömer sandıklardan birinde bir kavanozla karşılaşıyor. İçi dirhemlerle dolu kavanozu merak ederek açıyor. İçinden şu not çıkıyor:

“Ben ki; Allah Rasülü’nün Halifesi Ebubekir.. Hilafetim süresince devlet hazinesinden bana bağlanan maaşı almaya haya ettim ve hiç kullanmadım. Çünkü bulunduğum makam; tebliğini ücretsizHak Rızası için yapan Rasül makamı idi.Tamamen kendi gayretimle geçindim. Benden sonra gelecek halifeye teslim edilmek üzere tüm maaşım bu kavanozdadır. Devlet hazinesine kaydedilsin!..”

Hayatı Hz.Ebubekir’le hayır yarışına dönüşen Hz.Ömer olduğu yere öylece çöker. Ağlamaklı vaziyette şunları söyleyecektir:
-Ne kadar büyüksün Ya Ebubekir!.. Hayatında seni geçmeme fırsat vermedinvefatın sonrasında da buna imkan tanımıyorsun. Ne kadar büyüksün Ya Sıddik!..

Dilerim derdim affıma vesile olur..

Yürüyorsam düşe kalka, bil ki ısrarımdan..
Bunu ilk beğenen sen ol.
Profesör
RE: Ebu Bekir ES- SIDDIK..
ebu bekır ra fazlası ıle hakettıgı maasına peygamberımızden haya ettıgı ıcın el surmezken,sımdıkı devlet gorevlılerıne ne demelı!!!!
eger otekı dunyada hz ebu bekır de hesaba cekılmısse -kı muhakkak oyledır- bugunun les yıyıcılerının hesabı nasıl bıter,ne kadar surer,sonları nıce olur hıc dusunmezler mı,,
af Allahım af...
.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Profesör
çok etkileyici ilk defa okudum, kaynak nedir acaba ?
Göz sayesinde görüyor olsaydın gece uyurken rüya göremezdin.
Demek ki görmüyorsun, sana gösteriliyor.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Kıdemli Üye
Tabi din adamıyız diye etrafta dolaşanlar ağlayanlara bakınca şimdikilere ne demeli!!!!!! Hz Ömer yarışırken, hayırda yarışmaya çalışmış sırtından bıçaklamamış alemi İslam'ı ...Ebubekir Le olan hayır yarışına karıştırmamış kimseyi ağlayan Hz Ömer de hesap verecek başka ağlayanlar da Allah ın hikmeti işte....
Sana taş attılar, sen gülümsedin,
Dervişin bir çiçek attı, inledin,
Bağrımı delmeye taş yetmez, dedin,
Halden anlayanın bir gülü yeter..

Tatlıydı akrebin sana kıskacı,
Acıya acıda buldun ilacı;
Diyordun, geldikçe üstüste acı:
Bir azap isterim bundan da beter.

Bunu ilk beğenen sen ol.
Ah Teslimiyet..!
Kaynağını bilmiyorum ama yıllarca dinlediğim, okuduğum bi hadise

Dilerim derdim affıma vesile olur..

Yürüyorsam düşe kalka, bil ki ısrarımdan..
Bunu ilk beğenen sen ol.
General
yarıştıkları şeyler ne güzel şeyler

neyse ben kendi yarışıma döneyim, vayy yasin araba almış ya gerçeten bi biz kaldık hee
AKLI YETEN GÖRDÜGÜNE İNANIR
YÜREGİ YETEN GÖRMEDİGİNE

Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.