You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Derdimi Seviyorum-Hekimoğlu İsmail

Ah Teslimiyet..!
Kitabın Önsözü:
Bahçenin suyunu kestiler,çiçekler soldu, meyveler döküldü ve yapraklar sarardı Dünya dikenlere kaldı Kapının önüne gül diktim, sarmaşık ektim, gelip geçenlerin içi açılsın diye İnsanlar gülleri kopardı, hayvanlar sarmaşıkları yedi, geriye yine dikenler kaldı.

Hiç unutmam, hasat mevsimi yaklaşıyordu, mahsul bölümü boldu Birgün, bir sam yeli esti,yapraklar sapsari oldu,meyveler burustu,dikenler bayram ediyordu.

Felaket elele, kolkola geliyordu Bir başka zaman bulut gibi çekirge geldi, yeşil yapraklarin hepsi gitti, geriye sadece dikenler kalmıştı.Yeşile düşman olanlar, dikenlerlere dost olmuştu.

Çiçek gibi insanlar gitti, ibadet meyvaları döküldü, yemyeşil kültürümüzü sam yeli aldı, son kalanları da kuzey rüzgarları dondurdu, dünya dikenlere kalmıştı.

Olmayan bahçenin, bahçıvanını buldum Onun yanina çırak olarak girdim
"Dertlerden dert, dikenlerden diken beğen" dedi
Anladim ki "derdimi sevmek" le ise başlamalıyım Bir den bire iç dünyamda bir çığlık dolaşti: "Çilesini çekmediğin şey senin değildir" Herkes birşeye sahip çıkarken, benim payıma DİN düşmüştü O'na sahip çıkmak istedim, baktım ateş!Elime aldım yanıyordum İster istemez "derdimi sevdim"

"Dinin sahibi" dine hizmet edecek kimseleri tayin ediyordu Felaket diyarinin mukimi oldum Çamur içinde kök salan çekirdek gibi, istiraplarımız,hayatımız olmuştu. İnsan hayatı sevmez mi?

Günahta ölmenin, sevapta dirilmenin çilesi vardı, haşrin böylesinde bayram edilmezmi?

Kitabın Arka Kapağı:
“İnsan, bir kitap aldığında memnun kalmalıdır. Kitabı okuyup bitirdiğinde kendini iyi hissetmelidir. Kafasındaki soruların cevabını bulmalıdır kitapta… İşte bu kitap, soruların cevabıdır. Düşüncelerimin olgunlaşmış şeklidir. Derdime olan sevdam, okuyan herkesi memnun edecektir, eminim…

Asmanın kuru çöplerinin ucundaki tulumba tatlısı gibi üzümler, asmaya ait değildir. O nimetleri o kuru çöpe takan Allah’tır… Kuru çöpe düşen vazife ise, yal şükürdür…

İşte ben, asmanın kuru çöpü hükmündeyim ve “Derdimi Seviyorum” kitabı için Rabbime şükrediyorum…”
Hekimoğlu İsmail

Elde kalem altı çizile çizile okunacak kitaplardan biri...

Dilerim derdim affıma vesile olur..

Yürüyorsam düşe kalka, bil ki ısrarımdan..
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.