You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Dünyayı isteyene dünya, ahireti isteyene ahiret verilir

Cezalı Üye
2/BakaraSad200)Nihayet hac ibadetlerinizi bitirdiğiniz zaman, önceleri babalarızı andığınız gibi,hatta daha kuvvetli bir anışla Allah'ı anın.İnsanlardan kimisi:"Ey Rabbimiz! Bize dünyada ver!"der.Onun için ahirette hiç bir kısmet yoktur.2/Bakara (201) Yine onlardan:"Ey Rabbimiz! Bize dünyada bir güzellik ve ahirette de bir güzellik ver ve bizi ateş azabından koru! diyenler vardır.2/BakaraSad202)İşte onlar için, kazandıklarından bir nasip vardır.Allah hesabı çok çabuk görür.
11/Hud:15- "Her kim dünya hayatını ve güzelliklerini isterse biz onlara amellerinin karşılığını orada tamamen öderiz. Bu hususta kendilerine bir densizlik yapılmaz."
11/Hud:16- "Fakat onlar öyle kimselerdir ki, ahirette kendilerine ateşten başka bir şey yoktur. İşledikleri şeyler orada boşuna gitmiştir. Zaten bütün yaptıkları da batıldır." 17/İsra(18):"Her kim peşin istiyorsa, ona dünyada peşin veririz; dilediğimiz kadar ve istediğimize.Sonra da ona cehennemi ayırırız, kınanmış,kovulmuş,perişan bir durumda ona yaslanır, girer."17/İsra(19):Her kim ahireti ister, ona uygun bir çaba ile, onun için mü'min olarak çalışırsa, işte bunların çalışmaları ve çabaları karşılığını bulur."42/ŞÛRÂ-20: "Kim âhiret kazancını isterse, onun kazancını artırırız. Kim de dünya kazancını isterse, ona da istediğinden veririz, fakat onun ahirette hiçbir payı yoktur."
Bunu ilk beğenen sen ol.
Cezalı Üye
RE: Dünyayı isteyene dünya, ahireti isteyene ahiret verilir
Benim kendi düşüncem özellikle farz namazlarıdan sonra "Resulullah'ın namaz duası"okuyun.Yani özellikle farz namazından sonra dünya için bir şey istemeyin.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 08-08-2018, Saat:05:19 AM, Düzenleyen: Kendiniarayanadam.
Cezalı Üye
Vesvese duası kuran ayetleri ile şifadır. Mü'minun suresi 97-98.Bunun dışında Hz. Muhammed'in şeytanla konuşmasını dinleyin.Burada musallat olduktan sonra nasıl terk edeceği yazar.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Cezalı Üye
Size bir Kuran ayeti meali örnek verelim:Haşr suresi(21)"Eğer biz bu Kur'an'ı bir dağa indirseydik, muhakkak ki onu, Allah korkusundan baş eğerek, parça parça olmuş görürdün. Bu misalleri insanlara düşünsünler diye veriyoruz."
Bunu ilk beğenen sen ol.
Cezalı Üye
Benim kendi yorumum, günahların affı, merhamet dilemek,musibetlerin hayıra çevirilmesi,sağlık ve afiyet dilemek olur.Ama istediğiniz bir şeyi direk olarak söylemek yanlıştır.Yani genelleme yapmadan,benim şöyle bir derdim var bunu gider,iş ver,şu rahatsızlığı benden al,evlenecek bir kişi kısmet ver, bana makam ver gibi dilekler doğru değildir.
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.