Gönder Cevapla

Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dünyada kimseden cevabı bulunmayan
Yazar Mesaj
cevapsızsoru Çevrimdışı
Yeni Üye

Rep Puanı: 0
Ruh Halim
Ruh Halim
Cilgin

Takımın:
Dünyada kimseden cevabı bulunmayan
Bir çocuk 6-7 yaşında ölüyor....Dünyadan kurtuluyor...

hesap görmeden cennete girip oranın nimetlerinden faydalanıyor....

Fakat bir çoğumuz yıllarca dünyada kalıp türlü sıkıntı çekiyoruz...

üstelik ahiretteki durumumuz bile belli değil....

cehenneme ugrarmıyız belli değil.....

---------------------------

Bu dünya bir sınav yeriyse adaletsizlik olmuyormu???

o çocuk direk cennete giriyor .....sınavsız...

biz süründükçe sürünüyoruz....üstelik cehennem riskide var...

bu işte bir terslik var gibi??????

bu soruya kimseden cevap gelmiyor...
04-08-2018 11:23 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
seyranî Çevrimdışı
General

Rep Puanı: 853
Ruh Halim
Ruh Halim
Mutlu

Takımın:
diger
RE: Dünyada kimseden cevabı bulunmayan
Bir çocuk ki daha günah nedir haram nedir bilmiyor aklını tam anlamıyla kullanamıyor iyiyi kötüyü bilmiyor. Bizler ise 15 yaşında aklı başında tabirince insanlarız. Tabii ki o çocuk günahsız olarak vefat edince cennete gidecek. Hiçbir günahı olmayan bir sübyana Allah nasıl azab edebilir ki nasıl bir Müslümanca düşünce bu? Bizler ise iyiyi kötüyü bilip haramı helal edebiliyoruz. Cehennem aklını kullanıp islamsız kullanana müstehap. Sen dininin farzlarını yap kebair günahlardan olabildiğince kaç merak etme Rabbin seni yüz üstü bırakmaz. Sen yeter ki O na güven ve O na layık bir kul ol. Kendini de böyle malayani muhabbetle zehirlemek yerine ne zaman nihayete ereceğini bilmediğin bir ömürde 1 saniyeni 1 seneye çevirmeye bak. İlim tam anlamıyla anlaşılmadan insanı en büyük kafir de eder unutma. Ve son olarak unutma ki Meleklerden daha alimi şeytandı. Sonu ise hüsran...
04-08-2018 11:33 PM
cevapsızsoru Çevrimdışı
Yeni Üye

Rep Puanı: 0
Ruh Halim
Ruh Halim
Cilgin

Takımın:
(04-08-2018 11:33 PM)seyranî Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..Bir çocuk ki daha günah nedir haram nedir bilmiyor aklını tam anlamıyla kullanamıyor iyiyi kötüyü bilmiyor. Bizler ise 15 yaşında aklı başında tabirince insanlarız. Tabii ki o çocuk günahsız olarak vefat edince cennete gidecek. Hiçbir günahı olmayan bir sübyana Allah nasıl azab edebilir ki nasıl bir Müslümanca düşünce bu? Bizler ise iyiyi kötüyü bilip haramı helal edebiliyoruz. Cehennem aklını kullanıp islamsız kullanana müstehap. Sen dininin farzlarını yap kebair günahlardan olabildiğince kaç merak etme Rabbin seni yüz üstü bırakmaz. Sen yeter ki O na güven ve O na layık bir kul ol. Kendini de böyle malayani muhabbetle zehirlemek yerine ne zaman nihayete ereceğini bilmediğin bir ömürde 1 saniyeni 1 seneye çevirmeye bak. İlim tam anlamıyla anlaşılmadan insanı en büyük kafir de eder unutma. Ve son olarak unutma ki Meleklerden daha alimi şeytandı. Sonu ise hüsran...

sorumun cevabı değil....

ben neden 6 yaşında öldürülmedim diye soruyorum...

ben de 6 yasında ölüp cennete gitseydim...

neden namaz oruç üzerime bir sürü sıkıntı yüklendi???

ben neden öldürülmedim???
04-08-2018 11:44 PM
seyranî Çevrimdışı
General

Rep Puanı: 853
Ruh Halim
Ruh Halim
Mutlu

Takımın:
diger
Sana şuan dahi neden kendini öldürdün diye soracak yok buyur sık kafana o SIKINTILARDAN KURTUL! Cennette 8 kat vardır ve her bir insanın yeri de makamı da farklıdır. O çocuk Allah bilir belki 1.katında olacak ama cennette olacak. Sen ölmediysen hala yaşıyorsan DERT VE SIKINTI DEDİĞİN ŞEYLER hala sende varsa o 8 katlı cennetin en üst katlarında bulunmak için elinden geleni yapacaksın. Alt katta ki keşke daha fazla ibadet etseydim de bir üstte olsaydım diyecek orada. Ama sana şunu söyleyeyim eğer orucu namazı ibadeti ve daha fazlasını DERT SIKINTI olarak görüyorsan sen hiç kılma hiç tutma hatta MÜRTED olursun ama şeriat yok öldürülmezsin nasıl olsa çık islamdan ateist ol hayatını yaşa. Hiç DERDE SIKINTIYA GEREK YOK! Ama diyorsan ki Müslümanım diye KAFİRLEŞTİRECEK CÜMLELER KURMA AĞZINDAN ÇIKANA HAKİM OL.
(Bu Mesaj 04-08-2018 11:53 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : seyranî.)
04-08-2018 11:51 PM
spectrum Çevrimdışı
Cezalı Üye

Ruh Halim
Ruh Halim
Cilgin

Takımın:
(04-08-2018 11:23 PM)cevapsızsoru Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..Bir çocuk 6-7 yaşında ölüyor....Dünyadan kurtuluyor...

Vahiy mi aldın? kahkaha
05-08-2018 12:00 AM
AteistGenc Çevrimdışı
Cezalı Üye

Ruh Halim
Ruh Halim
Cilgin

Takımın:
Olaya dini acidan bakarsak böyle bir adaletsizlik cikiyor ortaya evet. Bazilarina bu soru sacma gelebilir, ama olayin sonunda sonsuza kadar aci cekerek cehennemde yanma gibi bir tehtidin olduguna bakarsak birden konu degisiyor. Insanlarin kaderini allah belirledigine inanirsak, Allah bu cocuklara bir kiyak cekmis oldugunu söyleyebiliriz.

Simdi ama soruya bir gayrimüslümanin, örnegin bir dinsizin acisidan bakarsak ama daha mantikli bir cevap bulabiliriz.
Muhammed 7. yüzyilda arap cografyasinda yasayip, bir tanrinin elcisi oldugunu iddia etmis bir kisidir. Kendisinde tabiki insanlari baglamak zorundadi.
Simdi gelip, bir Anneye veya Babaya, yada toplumun kendisine gelip deseydi "Senin ölen kücük yavrun cehennemde sonsuzda kadar yanabilir", Araplar birakin Muhammedi takip etmeyi, onu orda daha linc ederlerdi.

Biliyorum cogunuz icin mümkün degil ama bazi Islami sorulara gayrimüslüman acidan baktiginizda Mantikli cevaplari bulacaksiniz.
05-08-2018 01:27 AM
spectrum Çevrimdışı
Cezalı Üye

Ruh Halim
Ruh Halim
Cilgin

Takımın:
(04-08-2018 11:23 PM)cevapsızsoru Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..Bir çocuk 6-7 yaşında ölüyor....Dünyadan kurtuluyor...

Çocuk diyor ya!... Tamam senin algıladığın mana da yani; biyolojik olarak, büyüme ve olgunlaşma aşaması bakımından pekala çocuk fakat ölen biri için bebekmiş,çocukmuş, büyükmüş fark etmiyor. Çünkü; Ruh çocuk,bebek ya da büyükmüş olmaz. Herkesin ruhu eşittir sadece imanın varlığı -yokluğu bakımından değişiklik gösterir. Hal böyle olunca hala o bebeğin ruhunu çocuk mu sanıyorsun? Ruh dünyada ki beden gibi değil ki bunu hiç mi düşünmedin? Gelmiş bebek diyorsun. Kafanda nasıl bir Ruh algısı varsa artık. Büyük ruh, küçük ruh gibi olmalı kahkahakahkahakahkaha

Her ruhta iman kavramı vardır.Allah bu ruhu alırken imanın varlığı veya yokluğunu bilir. Zaten kundaktaki bebeğin isa'nın konuşmasından bunu biliyorum. G.tümden uydurmuyorum.İsa biyolojik olarak çocuk görünebilir fakat ruhu çocuk filan değildir, hiç bir bebeğin de ruhu çocuk değildir hepimizin ki aynıdır. Ruh dünyada ki gibi gelişip büyümez.İsa da kundaktaki bebekken iman vardı ruhunda.Konuşan o zaten.Rabbini yalanlamayan.Tabi bunuları anlamak için zeka lazım. Herkes anlayamaz.Böyle yazınca da çok bilmiş oluyoruz. Benim çok bildiğim filan yok. Sizler cahilin tekisiniz.
05-08-2018 06:52 AM
Gönder Cevapla

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi [email protected] adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to [email protected]