Gönder Cevapla
 
Değerlendir:
  • 1 Oy - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cuma gününün önemi!
Yazar Mesaj
EMREARSLAN Çevrimdışı
Acemi Üye
*

Mesajlar: 51
Üyelik Tarihi: Sep 2019
Rep Puanı: 32
Ruh Halim
Ruh Halim
Olgun

Takımın:
Mesaj: #1
Cuma gününün önemi!
Arkadaşlar cuma gününün metafiziki enerjisi,size hissettirdiği yaşama sevinci ve sinerjisi çok harikadır.Bu yüzden cuma gününe cennetten bir günde derler.Cuma günü KURAN'da sure ismi olmuş bir gündür.Bu güzellik perşembe akşam ezanıyla başlayıp cuma günkü akşam ezanıyla biter.Arkadaşlar cuma günlerini çok iyi değerlendirmemiz lazım.Çünkü cuma günleri her sevaba kat kat fazlasını verir.Cuma günlerini kesinlikle sadakasız geçirmememiz,cuma namazına mutlaka gitmemiz,nafile namazlara,KURAN okumaya,zikre,duaya ve ibadetlere daha fazla yüklenmemiz lazım bu gün içinde.Bakın normal günlerde fazla nafile namaz kılamıyorsanız bile cuma günü içinde bol bol kılmaya çalışın.Cuma gecelerini ibadetle geçirip ziyan etmemeye çalışın o çok mübarek geceyi.Aynı zamanda cuma günü içinde günaha girmemeye de çok dikkat edin,çünkü sevabınıza kat kat fazla sevap alırsınız ama aynı zamanda günahınıza da kat kat fazla günah alırsınız.Cuma günleri az bir miktar olsa bile mutlaka sadakanızı verin.Cuma günlerini ziyan etmeyin.
19-09-2019 05:38 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
EMREARSLAN Çevrimdışı
Acemi Üye
*

Mesajlar: 51
Üyelik Tarihi: Sep 2019
Rep Puanı: 32
Ruh Halim
Ruh Halim
Olgun

Takımın:
Mesaj: #2
RE: Cuma gününün önemi!
KURAN'da CUMA SURESİNİN 9 VE 11. AYETLERİ arasında bakın ALLAH ne diyor:
9. Ey iman edenler, Cuma günü namaz için çağrı yapıldığında hemen Allah'ın zikrine (anılmasına) koşun ve alım satımı bırakın; eğer bilirseniz, o sizin için daha hayırlıdır.
10. Namaz kılındıktan sonra da yeryüzüne dağılın, Allah'ın bol nimetinden nasip arayın ve Allah'ı çok zikredin ki, kurtuluş bulabilesiniz.
11. Böyle iken, bir ticaret veya eğlenti (eğlence) gördüklerinde ona fırladılar ve seni ayakta bıraktılar. De ki: "Allah'ın katındaki, eğlenceden de ticaretten de hayırlıdır ve Allah rızık verenlerin en hayırlısıdır."[font=Tahoma][size=large]
(Bu Mesaj 07-10-2019 11:33 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : EMREARSLAN.)
07-10-2019 11:31 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Gönder Cevapla


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi mail@islamiforum.net adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to mail@islamiforum.net