You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

CUMA NAMAZI VE ÖNEMİ

CUMA NAMAZI VE ÖNEMİ

Yeni Üye
RE: CUMA NAMAZI VE ÖNEMİ
Merhaba, Açıkçası Ben Namaz Kılmayı Herzaman Çok istedim Ama Şeytandır Resmen Bunu Yapan Hep Beni Engelledi.Yok bi Yemek Yapıyım Yok İşten Geldim Yorgunum Derken hep aktı gitti zaman. Ama Sürekli vicdanım sızlıyor dün Akşam bir programa denk geldim televizyonda Dua Kapısı die Orda Şansıma Namaz Konusunu Ele alıyolardı dikkatle izledim insanlar arıyo hoca cevap veriyo bi kadın aradı çok borcu varmış öldürücem kendimi falan dio nasıl üzüldüm inanın anlatamam Allah kimseye taşıyamayacağı yük vermesin tv em die bi kanalda Perşembe Akşamları denk gelirse bi bakın tavsiye ederim.Neyse İşin Özü Akşamda İzledim Bundan Sonra Allahın İzniyle başlıycam artık İnşallah Namaza Burayada yazıyorum! Son Olarak Herkese Hayırlı Cumalar.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yeni Üye
Öncelikle esselamü aleyküm ve rahmetullah ve berekatühü, aklımı kurcalayan bir soru var. Elhamdülillah Müslümanım ve namazlı, zekatını veren, imanlı birisiyim. Şu sıralar bayağı aklıma takıldı. Biraderimin erkek evladı liseye gidiyor. Öğle namazı vaktinde derste oluyor. Dolayısıyla cuma namazlarına gidemiyor. Onun için farz mıdır cuma namazı. Geçenlerde bana geldi söyledi. Cevap veremedim. Bunun için Kuran'da geçen bir kısım ve ya Hz. Peygamber efendimizin bir kelamı var mıdır ?
Bunu ilk beğenen sen ol.
Acemi Üye
CUMA GÜNÜNÜN METAFİZİKİ ENERJİSİ BİLE ÇOK GÜZELDİR.BU GÜZELLİK PERŞEMBE GÜN AKŞAM EZANIYLA BAŞLAYIP CUMA GÜNÜ AKŞAM EZANIYLA BİTER.BU SÜRE İÇİNDEKİ HERTÜRLÜ İBADET,SEVAP 1000 KATIYLA MÜKAFATLANDIRILIR.BİRDE ARKADAŞLAR CUMA GÜNÜNÜ SADAKASIZ SAKIN GEÇİRMEYİN.CÜZİ BİR MİKTAR DAHİ OLSA MUTLAKA VERİN.NAMAZ VE SADAKA ELMANIN İKİ YARISI GİBİDİR.
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.