Gönder Cevapla
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CHP'nin kurban keserek açtığı genelev!
Yazar Mesaj
Abdulhamithan Çevrimdışı
Forumcu
***

Mesajlar: 339
Üyelik Tarihi: Nov 2018
Rep Puanı: 50
Ruh Halim
Ruh Halim
Zararsiz

Takımın:
diger
Mesaj: #11
RE: CHP'nin kurban keserek açtığı genelev!
Ceddimizin kurduğu devlet içten ve dıştan düşman taarruzu ile parçalanıp un ufak hale getirildi malum osmanlıdan geriye 64 devletcik kaldı sözde bizde ufacık yüzölçümümüz ile kurtulduk!kurtulmuş sayıldık kurtuluşta can veren selanikli yahudiler değildi cennete davet edilen bizatihi bizim dedelerimizdi sonra bir baktılar uğruna savaştıkları değerler ne hale getirilmeye başladı bu sefer onlardan kurtulma! savaşı verildi baskı zorbalık zulüm 100 yılda millet öz dedesine ,özdeğerlerine düşman hale geldi getirildi resmen bir delirtme safhası ,bu milleti ne hale getirdi malum ...2 gün önce bir haber izledim gerçi haber öncesinde bende farketmiştim ateizm yayılıyormuş Türkiyede eee ne bekliyordunuz manevi dinamikler üzerine kurulmayan bir devletin halkı ne durumda olabilir gelinen bu noktada...
Tabi ben iyimser yaklaşıp halimize şükredelim desemde insanlarda manen rahat oldukları dönemin kıymetini bilip davette yapmalılar, devlette islama davet etmeli hala müslüman bir millet isek aslımıza rucu etmek ise maksat bu böyle ne var bunda hükümete ters bir durum yok;yoksa dünyevileşme bizi mahfedicek resmen materyalist bir anlayış hüküm sürüyor sadece paraya konsantre olmuş bir millet olup çıkıyoruz.
İkinizede hak veriyorum şamilin dediği gibi bu millet 100 yılda delirtildi ise bunca cumhuriyet dönemi yaptırımları ile en az bir 100 yıl dini terbiye talim ile daha doğru bir noktaya gelinebilir şuan müslümanlar yönetimde açıktan dine düşmanlık yapanlar bile medine dönemi gibi münafıklık yapıp gizlenme derdinde hatta baktılar dindar yöneticiye talep var sözde kendilerine göre yeni dindarcıklar altarnetifler sunmya çalışıyorlar millete Allah sonumuzu hayretsin.
Müslümanlarda rehavette ,hem rahatlar hem bence ümitleri yok davete iştahları yok bir an önce kendimize gelmeliyiz sevgi ve hoşgörü ile bu millete aslını hatırlatmalıyız devlet eğitim programları düzenlemeli yoksasavaş olur,deprem olur herkes öyler Allah der rahatlıkta anmassak musibette hatırlatır Allah.

﴾nisa 115﴿
Yolun doğrusu kendine apaçık belli olduktan sonra Resûlullah’a karşı çıkan ve müminlerin yolundan başkasını izleyen kimseyi saptığı yönde bırakırız ve onu cehenneme atarız. Orası varılacak ne kötü bir yerdir!
07-01-2019 08:17 AM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Beydâ Çevrimdışı
Cezalı Üye

Mesajlar: 20
Üyelik Tarihi: Mar 2019
Ruh Halim
Ruh Halim
Melek

Takımın:
Mesaj: #12
RE: CHP'nin kurban keserek açtığı genelev!
Türkiyede genelevler ilk defa 1884 yılında osmanlı tarafından kurulmuştur. Hala daha bu genelevler devlet kontrolü ile sürdürülmektedir ve vergi toplanmaktadır. Hatta bir ara türkiyenin vergi rekortmeni, genelev sahibi bir kadın olmuştu kayıtlarda bulabilirsiniz. İroniktir şuanki sözde muhafazakar(!) devletimiz genelevlerin vergilerinden gelen parayla veya alkollerin kdvsinden gelen vergilerle imam maaşı ödemektedir gülücük
24-03-2019 01:09 AM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Beydâ Çevrimdışı
Cezalı Üye

Mesajlar: 20
Üyelik Tarihi: Mar 2019
Ruh Halim
Ruh Halim
Melek

Takımın:
Mesaj: #13
RE: CHP'nin kurban keserek açtığı genelev!
(05-01-2019 02:32 PM)İMaM ŞaMiL Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..
(04-01-2019 04:18 PM)alpi Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..Ne zaman reisin bir hatasını, kusurunu dile getirsem hep "imkanı yok, yalnız ve güç elinde değil" gibi şeyler söyleniyor.
Buna gerçekten inanıyor musunuz?

Tam 17 senedir iktidarda. Kaç seçim kazandı sayısını bilmiyoruz.
Her şeyden öte tam 3 tane darbe atlattı. Daha ne olsun bilmiyorum ki.

Bak güzel kardeşim, O dediğin işleri yapar elbet, bunda bir sorun yok da, Ebu Cehil putlarını ve onun kurduğu sistem içindeki faiz düzeni vs. yıkabilmek için en iyimser tahminle 50 sene gerektir. 'Neden herşey birden olmuyor'un cevabını yüce Kitabımızın 23 yılda tamamlanmış olmasında bulabilirsin. Bazı hastalıklardan üç günde kurtulabilirsin ama bazı hastalıklar var ki nesilden nesile genetik yapıyla tevarüs eder de belki üç asırda ancak kurtulabilirsin.

Bir şey hakkında hüküm verirken üç şeyi önüne koyacaksın, tarihi, sosyolojiyi ve bir de vicdanını...

fi emanillah.

Koskoca tüm kainatın yaratıcısı allahın kitabı bile 23 senede inmiş. Bu kitap bütün evreni, insanları, ahlakı vs.vs. her şeyi içeriyor. Başımızdakiler 17 senede bir ülkeyi adam edemedi gülücük Yaptığın karşılaştırma çok abes ve cahilce üzgünüm. Alpiye katılıyorum sonuna kadar.
24-03-2019 04:21 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
alpi Çevrimdışı
Yönetici
*******

Mesajlar: 5,676
Üyelik Tarihi: Jun 2015
Rep Puanı: 5082
Ruh Halim
Ruh Halim
Israrci

Takımın:
diger
Mesaj: #14
RE: CHP'nin kurban keserek açtığı genelev!
(05-01-2019 02:32 PM)İMaM ŞaMiL Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..Bir şey hakkında hüküm verirken üç şeyi önüne koyacaksın, tarihi, sosyolojiyi ve bir de vicdanını...

Bu cümleyi nasıl atlamışım hayret.

Bir şey hakkında hüküm vermek ne haddime.
Ancak bu hükmü verenler eğer en başa İslam'ı koymazsa işte böylesine cahilce durumlarla karşılaşıyoruz.

....


Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
24-03-2019 06:14 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Gönder Cevapla


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi mail@islamiforum.net adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to mail@islamiforum.net