You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

CHP'nin kurban keserek açtığı genelev!

Forumcu
CHP'nin kurban keserek açtığı "genelev" kapatıldı
"Dönemin CHP'li Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Celal Doğan tarafından kurban kesilerek açılan genelevi" iki gün önce yıkılarak tarih oldu. Gaziantep'te ilki 1938 yılında açılan "genelev" için 1992 yılında dönemin CHP'li belediyesi tarafından 10 milyar lira harcanarak yeni bir kompleks inşa edilmişti."
CHP'nin kurban keserek açtığı "genelev" kapatıldı

Sonhaberler | Haber Merkezi

Gaziantep'te 25 yıl önce dönemin CHP'li Belediye Başkanı Celal Doğan'ın kurban keserek, dua ederek açılışını yaptığı "genelev" tarihe karıştı. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, kadınların bir "mal" gibi satıldığı mekanların hepsini kapatarak binaları yıktırdı.

Gaziantep'te ilk "genelev" yine CHP döneminde 1938 yılında açılmıştı. İlk "genelev" Yazıcık’ta açılmıştı. Son olarak 1992 yılında Beylerbeyi köyü yakınlarında kurulan Gaziantep genelevi dönemin belediye başkanı Celal Doğan tarafından "kurban kesilerek" açılmıştı.

Gaziantep valiliğinin aldığı kararla “Yaşam alanlarının içinde kaldığı” belirtilen Gaziantep genelevi Büyükşehir belediyesi yıkım ekipleri tarafından yıkıldı.

Gaziantep Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi ilgilileri mülk sahipleri ile karşılıklı anlaşma yaparak yıkım kararının verildiğini ve yaşam alanlarıyla da iç içe geçmesinden dolayı bölge halkı tarafından da sürekli şikayet edildiği için yıkımların gerçekleştiği ifade edildi.

Dönemin gazetelerine de konu olan "genelev"e skandal açılış töreni için ilginç ifadeler yer verilmişti. Haberlerde, vatandaşların kullandığı, "Kurbana gerek yok.İÇERDE ÇOK KURBAN" şeklindeki ifade çok dikkat çekmişti.

ŞEKVİ YILMAZ'IN SERT TEPKİSİNİ ÇEKMİŞTİ

Şu an HDP saflarında milletvekili olarak siyaset yapan Celal Doğan'ın "genelev"ini "kurban keserek açması" dönemin Refah Partisi Milletvekili Şevki Yılmaz'ın çok sert tepkisine neden olmuştu. Şekvi Yılmaz, Celal Doğan'ın bu hareketine çok kızarak, "Önce hanımını geneleve gönder p....k" ifadelerini kullanmıştı.

Celal Doğan, Şevki Yılmaz'ın bu sözleri nedeniyle dava etmişti, tazminat davası kazanmıştı. Dönemin mahkemeleri ve Yargıtay'ı kadınların "mal gibi" satıldığı "genelev"i eleştiren Şevki Yılmaz'ı haksız bulmuş, Celal Doğan'ı ise haklı bulmuştu.

sonhaberler.com dan alıntıdır.
﴾nisa 115﴿
Yolun doğrusu kendine apaçık belli olduktan sonra Resûlullah’a karşı çıkan ve müminlerin yolundan başkasını izleyen kimseyi saptığı yönde bırakırız ve onu cehenneme atarız. Orası varılacak ne kötü bir yerdir!
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 04-01-2019, Saat:08:53 AM, Düzenleyen: Abdulhamithan.
Yeni Üye
RE: CHP'nin kurban keserek açtığı genelev!
Bu ne simdi hem ne olmus genclere hizmwt iste imamhatiplerde degilse genelevde
Zinayi serbest birakana bakalim bi :Dd
Bunu ilk beğenen sen ol.
Forumcu
Ne olmuş ne demek!
Anası bacısı kötü yola düşürülüp millete peşkeş çektirilen insanlara sormak lazım ne olmuş diye bu bizim başımıza gelmez diyenlere sormak lazım başınıza gelse aynı şey ne olur diye!
Allahu tealanın zinaya yaklaşmayın emrini hiçe sayanlara küçümseyenlere ahirette ne olurmuş diye sormak lazım!

Şeytana Tağuta hizmet cehenneme hizmetkarlık olduğu doğru.Kimse zinayı serbest bırakanı hayıur ile yadetmiyor zaten burda!
﴾nisa 115﴿
Yolun doğrusu kendine apaçık belli olduktan sonra Resûlullah’a karşı çıkan ve müminlerin yolundan başkasını izleyen kimseyi saptığı yönde bırakırız ve onu cehenneme atarız. Orası varılacak ne kötü bir yerdir!
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yönetici
Günümüzde zina suç olmaktan çıktı hatta devlet teşviki var.
Evlenmenin önüne birçok engel konulurken zina teşvik ediliyor.
Keşke bunlar da chp zamanında olsaydı da bizi bu günlerde biraz daha oyalasaydı.
Kerhane açmak isteyen, bakkal açar gibi gidip gerekli evraklarını hazırlayıp gayet tabii açabiliyor.
Ev hanımlarını küçümseyen, kocasına eş, çocuğuna anne olan kadınları köle yaftası takan aziz devletimiz nedense kerhanede kadın satılmasına ses etmiyor.
Şimdi yeni bir şey daha çıktı, şu satılık kadınlarda dahil tüm kadınların beyanı esas alınarak, mahkemelerin görüşünü tam etkileyecek bir kanun çıkarıldı.
Aslında denilecek çok şey var da, kime desem, kime söylesem nafile.
Bir yerde kadınlar kendilerini satıyorsa, kadın pazarlığı yapılıyorsa orada devlet başını iki eli arasına alıp bir düşünmesi gerekmez mi?
En azından imam efendilerin maaşlarının nereden ödendiğini düşünmek az rahatsız etsin ne olur.

Beni chp nin yaptıkları değil reis efendinin yaptıkları şaşırtıyor.
Diğerleri iyi vatandaş, İslam iyi insan yetiştirmeyi amaçlar.

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
Bunu ilk beğenen sen ol.
Forumcu
Siyasi partilere pek bir muhabbetim yok ama Reis bey bunca pisliği temizliyecek imkana ve kudrete sahib değil bence sonuçta en başta bu düzenlemeyi yapan yapmış bilmiyorum yeni kanunlar çıkarıp onaylandı ise mana veremem savunmam ama müslümanlar reisbeyin döneminden daha rahat hangi dönemde oldular düşünüyorumda sanki yok öyle bir dönem reis bey derken piri reis olsa bile bu reis beyde Allahın kulu hata yapabilir bunca baskı uluslararası ve yurt içi bunca düşman ve bunca farklı düşünce bilmiyorum bana deseler buyur reis sen ol yok almıyim derim.
﴾nisa 115﴿
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yönetici
Ne zaman reisin bir hatasını, kusurunu dile getirsem hep "imkanı yok, yalnız ve güç elinde değil" gibi şeyler söyleniyor.
Buna gerçekten inanıyor musunuz?

Tam 17 senedir iktidarda. Kaç seçim kazandı sayısını bilmiyoruz.
Her şeyden öte tam 3 tane darbe atlattı. Daha ne olsun bilmiyorum ki.
İstediği bakanı istediği zaman istifa ettiriyor.
İstediği Belediye başkanını istifa ettiriyor.
Siyasi güç daha nasıl bir şeydir bilemiyorum ki.
Kendisi, yakını yada çevresi aleyhinde bir dava söz konusu olduğu zaman derhal düzenlemeler yapabiliyor, adalet mekanizmasını lehine çevirebiliyor.
Ancak mağdur başkası olduğunda?
Neyse!
Bilmem ki daha nasıl bir şeydir bu güçsüzlüğü, kudretsizliği.

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 04-01-2019, Saat:04:19 PM, Düzenleyen: alpi.
Forumcu
Madem çok güçlü ;müslüman için en iyi hayat islami hayatır en güzeli islami kurallar ile yönetilmektir bunuda halife yapar hadi halife olsun islami kurallar ile Kuranı Kerim ile yönetsin mümkünmü efendim halk müsade etmez bir kere ikincisi sizce küresel güçler kıskacında kim güçlü nereye kadar güçlü nerde güçlü mevzu halkın sahip çıkması ise bunun sebebi hüsnü zan onu kazanmakta mesele tabi.
Ama ben reisin kulu Değilim sonuçta reis nereye ben oraya mantığım yok fakat şu var biz nasıl olur isek yöneticelerde öyle olur biz kendimizi halk olarak düzeltip Allahın rızasına uygun hale getirmez isek bu durum bile bize çok sayılır, hiç olmaz ise ezan okunuyor din öğrenmek yasak değil tesettür yasak değil.
Altarnatif yok varmı çıkardıkmı alimler osmanlıdan kalan bir kaç tarikat bir kısmının başına sıradan insanlar geçmiş ortalama bilgisi olan bir diğer kısmı uçmak ile meşkul yere konmuyor...
﴾nisa 115﴿
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yönetici
Çok güzel bir tespit "Alternatif Yok" eğer ciddi bir alternatif olsaydı bugün gelinen noktadan çok daha, çok daha iyi bir durumda olurduk. Çünkü bir yarış söz konusu olacaktı. Her şeye baş üstüne diyenlerin sayısı az olacaktı. Doğruya doğru, yanlışa yanlış diyenler fazla olacaktı.

Hayati meseleler olduğu gibi duruyor. Evet rahatlatılan meseleler var. Gerçekleştirilen çok güzel şeyler var hakkını yiyemem, haramdır.
Daha iyi ve kaliteli günlerin geleceğini ümit ediyorum, biz daha iyi ve kaliteli oldukça.

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yeni Üye
Alternatif yok demek bence hakarettir.
Alternatif var bence ayni görüste bir parti var bence hatta daha iyisi ben pek sevmesemde goruslerini yigidi öldür hakkini ver demisler.Erbakanin partisi isci emekli parayi bu adamin döneminde görmüstur.
Siz gormek istemiyorsunuz bence.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 05-01-2019, Saat:09:50 AM, Düzenleyen: Hedef19.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.