You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Bu çocukları ne kurtaracak?

Cezalı Üye
Geleceğimizin sözde parlak(!) gençleri..

Beyni yıkanmış bu çocuklar geleceğe nasıl uyum sağlayacak? Dünya yapay zeka, bilim ve teknoloji etrafında dönerken, fabrikaların işleri dahi robotlar olurken, bu çocuklar ne yapacak? Şuanki yetişkin karşılıkları gibi din de satamazlar, din tüccarlarının da sonu yaklaşmaktadır. Maalesef kendilerine bilimsel ve modern bilgiler katmazlarsa zor bir hayat bekliyor onları. Suçlusu onlar değil, beyinlerini yıkayan sözde müslümanlar..

Trajikomik durum da tam olarak bu olaydır.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 27-03-2019, Saat:12:56 AM, Düzenleyen: Beydâ.
Yönetici
RE: Bu çocukları ne kurtaracak?
@Beyda tam bir kafir ağzı ile konuşmuşsun Ne o öyle beyni yıkanmış falan.
Bir cübbeli sakallı gördüğünüzde ne bu saldırganlık.

Ben şahsen videodakileri tanımıyorum, tanımadığım insanları savunacak ta değilim fakat, onun İslami kişiliğine durup duruken laf atılmasına da sessiz kalamam. Demişsin ki din satıyorlar, hani videonun neresinde din tüccarlığı var.

Senin ne haddine ki Müslüman görünce azgınlaşıyorsun?
Sen ne menem bir Müslümansın ki Müslümanlara kafirlerin bakış açısıyla bakıyorsun, onların dili ile konuşuyorsun.

Videoyu hazırlayanların kafir olduğunu düşünüyorum, videoyu kesmiş biçmiş tuhaf bir şey ortaya çıkarmış, çocuk butona bastığında bomba patlıyor. Asıl bombaları patlatıp masumları şehit edenler kendileriyken Müslümanları böyle gösteriyorlar. Sen gibiler de onlar gibi bakıyorsunuz Müslümanlara.

Yazıklar olsun sana.

Söz konusu olan videodakiler çocuk, yani masumlar, onları böyle saldırganca eleştirmek ancak İslam düşmanlarına yakışır, nerede durduğuna iyi bak.

Belliki çocuklar soruyu iyi anlayamamış ve yanlış cevap veriyorlar. Gerçi çocuklar savunmaya da ihtiyaç duymuyorlar yaşları itibari ile zaten masumlar.

Yazıklar olsun sana. Eğer gerçekten Kur'an okuyorsan, okuduğun Kur'an'a tabi olmuş olsan zaten Müslümanlara bu şekilde saldırmamana yetecekti.

Beyni yıkanmış, bilimden uzaklar, din tüccarı olmuşlar gibi sözlerle açıkça Müslüman oldukları belli olan bu kişilere hakaret ettiğin için uyarı aldınız bilginize.
Diğerleri iyi vatandaş, İslam iyi insan yetiştirmeyi amaçlar.

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yönetici
RE: Bu çocukları ne kurtaracak?
Sekiz dokuz yaşlarında ki bi kaç çocuğun bi soruya cevap veremediği videoyu paylaşıp altına videoyla alakasız şeyler yazman çok komik gülücük
Benim bu paylaşımından anladığım sadece senin dine, dindara karşı bi antipatinin olduğu gülücük

Bi matematik sorusuna cevap verememeleri onları hiçbir şey bilmediğini göstermez hemen geleceklerini kararttın gülücük bu çocuklar muhtemelen medrese eğitimi alıyorlar belki de hafızlık yapıyorlar. Hafızlık yapan bir öğrencinin ilk okul müfredatını 5 ay gibi kısa bi sürede yapması çok çok basit ( istersen hafızlık yapan birinin zeka kapasitesini araştırabilirsin) belki de bu çocuklar yapmıyordur bilemem tabi.

Ama ben çocuk yaşta hafızlık yapıp ilk okul müfredatını (ayrıca bugün ki sistemde ilk okul müfredatını çok boş buluyorum çocukların zihnilerinin en açık olduğu zamanda aylarca iki harfte kalması çok acı) 5 ay da tamamlayıp Türkiye’nin en iyi Liselerinde okuyup dereceyle Üniversite kazanan kişiler tanıyorum . Gayet hayatla uyum içersinde, bilimle teknolojiyle iç içe yani gelecekleri gayet parlak gülücük

Ayrıca Pablo Picasso'nun da Aritmatikle arası yoktu Sad geleceği kararmadı ama önemli değil sonuçta o Pablo Picasso ve ona karşı bi antipatin yoktur muhtemelen gülücük

Son olarak eğitim ailede başlar okulda gelişir okumak insanın kendi içindedir elbette ki karşımıza çıkan öğretmenlerimizin hocalarımızın rolü var ama onlar bize yolda yürümeyi öğretiyor yürüyen bizleriz.
İlk okulu okul da okursa kesin bilim adamı olur yada eğitim hayatına medreseden başlıyorsa (bu çocuklar gibi) bi baltaya sap olamaz algısından kurtul bence tahmin ettiğin kadar korkulacak bir şey değil emin ol. gülücük
Sabret,    Şükret,    Seyret...
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 27-03-2019, Saat:04:12 PM, Düzenleyen: alpi.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.