Gönder Cevapla

Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Benim için önemli bir konu hakkında fikirlerinizi duymak istiyorum (ilahiyat okuma)
Yazar Mesaj
Faruk06 Çevrimdışı
Yeni Üye

Rep Puanı: 0
Ruh Halim
Ruh Halim
Sarsintili

Takımın:
Benim için önemli bir konu hakkında fikirlerinizi duymak istiyorum (ilahiyat okuma)
Allahın Selamı üzerinize olsun arkadaşlar.
Şimdi izniniz ile aklıma takılmış beni neredeyse yaşamaktan kesecek derecede bunaltan bir soru sormak istiyorum sizlere.
Ben Türkiyede liseyi bitirdikten sonra Almanyaya Bilg. Mühendisliği okumaya geldim ve şuanda Bir Alman üniversitesinde Bilg. Müh. okuyorum. Hayatımı İş, Mevki , Para v.s için planladım hedeflerim yüksekti lakin bunların hepsinin boş olduğunu anlamaya başladım..
Fakat yaşadığım çevreye bakıyorum kendimi yakıştıramıyorum.. birkaç senedir Almanyadayım. Lakin haddinden fazla da günah işledim (alkol v.s) .. İçim içimi yiyor ve burada kaldıkca daha da günaha batıyorum. Bazen düşünüyorum dine yöneleyim diye ne kadar düşünsem de mümkünatı olmuyor kendimi çekim çıkaramadığım, nefsime ve şeytana yenik düştüğüm zamanlar oluyor.
O yüzden sizlere hayatımın dönüm noktası olabilecek bir soruyu soracağım.. Bu konuda fikirleriniz ve düşünceleriniz inanın bu kardeşinizin yaşamını değiştirebilecek durumda..

Okadar Almanca , ingilizce v.s öğrenmeye uğraştım Almanyada kaliteli bir üniversitede eğitim görüyorum. Kariyerim konusunda emin adımlarla gidiyordum fakat hayatımda her zaman günaha batıp batıp çıktığımı farkettim.
Ama düşününce hepsinin boş olduğunu anladığımı ve Ahiret için pekde birşey yapmadığımı görebiliyorum.
Hamdolsun Türkiyede ailemin durumu iyi. Almanyayı - Bilg. Mühendisliğini terketmeyi ve Türkiyede İlahiyat v.b bir bölüm okuyup dini ilim sahibi olmayı, hayattanda ruhbanlık seviyesinde olmasada bir nebze elimi eteğimi çekip Ahiret inancına yoğunlaşmayı uzun zamandır düşünüyorum.
Ama sorun şu ki daha önce ne ilahiyat ile ilgili bilgim var ne Arapçam var ve tekrar üniversiteye hazırlanıp İlahiyatı kazanmak zorundayım. Ve tabi okadar emek vermişim yeni dil yeni hayat v.b kurmaya. Haliyle bu yolu seçtiğimde bunlarıda elimin tersiyle itmek zorunda olacağım.. Bu sebeplerin hepsi biraz gözümü korkutmakla birlikte beni biraz da tedirgin ediyor ama diğer türlüde işin içinden çıkamıyorum. İmam hatip mezunu değilim haliyle biraz ilahiyat zorlayacak gibi birazda bu konuda korkum var acıkcası.. Sizce benim için zor olurmu ?
Sizlerin görüşlerini bekliyorum ne yapmamı ,şu iki arada bir derede din kardeşinize nasıl hareket etmesini tavsiye edersiniz bu konuda cevaplarınızı bekliyorum
Biraz fazla tuttum anlatımı ama en iyi şekilde detaylıca açıklamaya çalıştım. Sizleri yordu isem k.bakmayın. Ama cevabınızın benim için Altın değerinde olduğunu da unutmayın.
Şimdiden cevabınıza teşekkür eder , Hayırlı akşamlar dilerim.
Allah Hepinizden razı olsun.
27-10-2016 11:09 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Nazlıcan Çevrimdışı
Süper Moderatör

Rep Puanı: 21095
Ruh Halim
Ruh Halim
Oylesine

Takımın:
Fenerbahce
RE: Benim için önemli bir konu hakkında fikirlerinizi duymak istiyorum (ilahiyat okuma)
Amin... ALEYKUM SELAM VE RAHMETULLAH...

alttaki linkteki konunun size rehber olacağını düşünüyorum. Allah yardımcınız olsun..

Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..

KaIp kör oIduktan sonra, gözIerin görmesinde hiçbir fayda yoktur!

[Resim: guzel-cocuk-resimleri47.jpg]

(Bu Mesaj 29-10-2016 12:08 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : Nazlıcan.)
29-10-2016 12:05 PM
Faruk06 Çevrimdışı
Yeni Üye

Rep Puanı: 0
Ruh Halim
Ruh Halim
Sarsintili

Takımın:
RE: Benim için önemli bir konu hakkında fikirlerinizi duymak istiyorum (ilahiyat okuma)
Yorumunuz için teşekkür ederim Müsait olur olmaz okuyacağım.
Allah razı olsun.
29-10-2016 01:31 PM
sessizlik Çevrimdışı
Acemi Üye
*

Rep Puanı: 22
Ruh Halim
Ruh Halim
Zararsiz

Takımın:
vealeykumselam...
Çakma ilahıyatçı olarak şunu söylemek istiyorum =)

Sistemin çarklarında dini öğrenemezsiniz
İlahıyat dinin özüne kadar anlatıldığı bir kurum belki ama kitapları yazanın algısını veriyor
Yani ilahıyat mezunu olup akide sıkıntısı yaşayan kişiler mevcut
amacınız islamı hakiki yönden öğrenebilmekse sahih kaynaklardan öğrenmeye çalışın derim
Almanya da ikamet ediyorsanız Essende Cumali hoca var onun derslerine katılmanızı tavsiye edebilirim
Allah muvaffak kılsın ve yardımcınız olsun inş
21-11-2016 10:23 AM
alpi Çevrimdışı
Süper Moderatör

Rep Puanı: 4426
Ruh Halim
Ruh Halim
Israrci

Takımın:
diger
Bu ülkede imam hatip lisesi öğretmenlerinin inancı sorgulanmadan atanma yapılıyorsa, oradan nasıl bir imam ve hatip yetişir?
Oğlumun Türk Dili dersi öğretmeni deist, Kuran dersi öğretmeni selefi.
Bunlar itiraf edenler, diğerlerinin dini nedir bilemiyoruz.
Hani övünüyoruz ya imam hatipler çoğaldı, devletimiz İslam'ın önünü açtı diye. Hadi sallayın hep beraber övünelim.

Türkiye'nin İslam ülkelerine liderlik yapacağını çığıran salak basına inanan safi kardeşim, inşallah bu saflık ve imanımıza yaraşır yöneticilerimiz olur.

....

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
21-11-2016 03:52 PM
Nazlıcan Çevrimdışı
Süper Moderatör

Rep Puanı: 21095
Ruh Halim
Ruh Halim
Oylesine

Takımın:
Fenerbahce
(29-10-2016 01:31 PM)Faruk06 Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..Yorumunuz için teşekkür ederim Müsait olur olmaz okuyacağım.
Allah razı olsun.

Amin...

KaIp kör oIduktan sonra, gözIerin görmesinde hiçbir fayda yoktur!

[Resim: guzel-cocuk-resimleri47.jpg]

21-11-2016 06:10 PM
Gönder Cevapla

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi mail@islamiforum.net adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to mail@islamiforum.net