You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Beni aydınlatın lütfen.

Beni aydınlatın lütfen.

Yeni Üye
Beni aydınlatın lütfen.
Cümleten selamun aleyküm arkadaşlar son 1 aydır başıma gelmeyen kalmadı 2 kere gömleğim yırtıldı,elektrikler kesildi,sular gitti,elektronik sigaram var onun camı kırıldı yaptırdım aynı gün yine kırıldı.Bugün yine kazağım yırtıldı kendi kendine..evime hırsız girdi..sarj aletim koptu ve bunların nasıl gerçekleştiğini bilmiyorum yani benim dışımda gelişti hepsi sosyal hayatımda kendime dikkat eden biriyim ve çok göze batan bir tipim,birde yaklaşık 1 senedir hiç namaz kılmıyorum ama hergün Allah'ın verdiklerine vermediklerine şükrediyorum ve çevreme hep dinimizi aşılamaya çalışıyorum yanlış yolda olana akıl veriyorum,kadere ve işaretlere çok inanıyorum Allah ile aramda gönül bağı var hissediyorum bir çok defa namaza yönelme fırsatları oldu ama çevremden dolayı hiç oralı olmadım.Bu aralar da fazla alkol tüketmeye başladım.Başıma her geçen gün birşey geliyor ne yapmalıyım artık paranoyak oldum lütfen akıl verin..
Bunu ilk beğenen sen ol.
Im Not NormaL
RE: Beni aydınlatın lütfen.
Kardeş önce seni Allah hayırla ıslah etsin bizi de aynı şekilde sen haramlar içindesin haramlari terk et tevbe et Allah Azze ve Celle rahmandir rahimdir afetmeyi sever ondan sonra başına hergelen musibeti de günahlarına kefaret olarak gör ama haramlardan uzak kalarak ve Allah Azze ve Celle nin istediği gibi kul olduktan sonra
La ilahe illallah
Bunu ilk beğenen sen ol.
Forumcu
Şu bildiğimiz alkol aslında sarhoşluğun "s"sini vermez, bedene bir miktar uyuşukluk verir o kadar. Dıştan içe, öze ulaşmaya çalışır ama yarı yolda kalır. Bir başka içki vardır ki, o en içten, özden sarhoş etmeye başlar. Bu içkiyi içen denizleri içmişçesine sarhoştur, ayıklık semtine uğramaz. Ama bedeni uyuşmuş değildir. Mesela, hâlâ araba kullanabilir. İşte bu içki, ilahi isimlerin nurlarıdır. Bu dünyada herşeye sahtesi musallat. Hakiki rakıya da üzümden yapılmış rakı musallat olmuş. O hakiki içkiyi kadeh kadeh götürenlere selam olsun..

.. Demiş bir zat, Rabbim o zatın ilmini arttırsın. Kardeşim insanları İslam'a çağıracağına ilk önce kendini çağır. İbn Arabi Hazretlerine göre; Allah'a en iyi basiret üzere çağrılır. İçkinin kafasını basiret mi sandın..
Deliye her gün  bayram...
Bunu ilk beğenen sen ol.
Acemi Üye
Arkadaşlarımız ciddi ciddi çok güzel cevaplar vermiş de, sanırım suali soran arkadaş kafa bulmak için yazmış olmalı bu yazdıklarını... Zira kafa çekip milleti dine davet etmenin başka izahı yok. Davet ettiği insanlarla kafa bulmakla iktifa etmemiş olmalı ki buraya gelip bir de inanmış, saf temiz insanlarla kafa bulmaya çalışıyor. Aldığı cevaplar karşısında kıkır kıkır güldüğünden eminim.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Çalıkuşu
İmam Şamil kardeşim tavrınız takdire şayan.. Allah razı olsun..
"Her şey kaderle takdir edilmiştir, kısmetine razı ol ki rahat edesin...”
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.