Gönder Cevapla
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Beddua etmek
Yazar Mesaj
Sinemm Çevrimdışı
Yeni Üye

Mesajlar: 2
Üyelik Tarihi: Dec 2016
Rep Puanı: 0
Ruh Halim
Ruh Halim
Zararsiz

Takımın:
Mesaj: #1
Beddua etmek
Herkese Merhaba;

Aslında burada düştüğüm durumu paylaşarak ne kadar saftrik biri olduğumu da ortaya koymuş olacağım ama, üçüncü kişilerinin durum değerlendirmesine de ihtiyacım olduğu için başka çarem yok...

Yakın zaman önce -4 ay- tanıdığım, ti niyetinden şüphe edemeyeceğim; her fırsatta da insan olmaktan, insan gibi yaşamaktan dem vuran bir adam tarafından gecelik bir ilişkinin ardından terk edildim. En çok üzüldüğüm şey de bu gecenin ardından kişinin tek bir açıklama yapmaya dahi gerek duymadan beni ortada bırakması oldu.

Ben onun taşıdığı asker üniformasına ve T. C.'nin şerefli bir subayı olarak görev yapmasına, kısacası kötü niyetli olamayacağını düşündüğümden böyle bir hata yaptım. Yoksa öyle salak bir kız da değilimdir ama, bu yaşadığım olay sonrası kendime olan özsaygımı da, insanlara güvenimi de yitirmek üzereyim sanırım.

Aklım almıyor, insan hiçbir açıklama yapmadan nasıl böyle ortadan kaybolur? Suçluluk psikolojisi ile mi böyle davranıyor diye düşünüyorum ama iş işten de geçti.

Ben kimseye kolay kolay beddua etmem ama, Allah'ından bulsun istiyorum. Bu durumda er ya da geç cezasını bulur değil mi?

Bu durumdan da çıkmak, kendimi toparlamak istiyorum. Dinen ne yapmam gerekir, yardımcı olursanız sevinirim. Tövbe de ettim ama içim rahat etmiyor...
(Bu Mesaj 26-12-2016 06:44 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : Sinemm.)
26-12-2016 06:42 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
fenafillah Çevrimdışı
~Laedri~
*******

Mesajlar: 5,172
Üyelik Tarihi: Sep 2014
Rep Puanı: 5757
Ruh Halim
Ruh Halim
Soguk

Takımın:
Galatasaray
Mesaj: #2
RE: Beddua etmek
İnsanların mevkisi makamı sosyal statüsü bir kişinin doğru düzgün insan olmasına kriter olmuyor maalesef..
Kabuktan öte öze bakmak gerekiyor.
Zaten yaşama biçimi islami çerçevenin dışında olan birisinden de. Doğru davranışlar beklemek yanlış olur..
Size naçizane tavsiyem..
Allahın ipine sıkı sıkıya sarılın..
Size merhem olacak şey kuran ve sünnet üzere olan bir yaşam.. eğer ki çevrenizde örnek olacak insanlar varsa o kişilerden ders almanız ve bir ilim halkasına tutunmanız..
Numan ali khan suffagah ve osman nuri topbaş nureddin yıldızı takip etmeniz..
Önceki kişilerden ise timurtaş hoca zahit kotku ve ramazanoğlu mahmut sami efendiyi takip etmeniz
Kendinizi bulmanıza yardımcı olacaktır bu zat lar

‘‘dünya’‘ kelimesi arapça da ‘‘alçak yer’‘ demektir.
burası için hiç de fena bir isim değil.
26-12-2016 07:12 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Sinemm Çevrimdışı
Yeni Üye

Mesajlar: 2
Üyelik Tarihi: Dec 2016
Rep Puanı: 0
Ruh Halim
Ruh Halim
Zararsiz

Takımın:
Mesaj: #3
RE: Beddua etmek
Cevap için teşekkürler. Peki bu bir kul hakkına girer mi? Hesabını Allah bu dünyada da sorulabilir mi? Bunun için dua etmek yeterli mi?
12-01-2017 11:07 AM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Gül-i Cennet Çevrimdışı
Profesör
*******

Mesajlar: 6,538
Üyelik Tarihi: Feb 2014
Rep Puanı: 6081
Ruh Halim
Ruh Halim
Yorgun

Takımın:
diger
Mesaj: #4
RE: Beddua etmek
Kardeş, siz işin beddua tarafındasınız.Beddua elbette tartışılabilir fakat burada daha büyük olan ZİNA günahı var. Anladığım kadarıyla bu iş iki tarafın rızası ile olmuş. işin bu boyutunu daha fazla düşünmelisiniz...Bakınız


Kur'ân-ı Kerîm'de şöyle buyurulur:

Onlar Allah ile birlikte başka ilaha dua etmezler. Haksız yere, Allah'ın haram kıldığı kimseyi öldürmezler ve zina da etmezler. Kim bunları yaparsa cezaya çarpar. Ona kıyamet gününde kat kat azap verilir ve o azabın içinde alçaltılmış şekilde ebedî bırakılırlar" (el Furkân, 25/68).

Bekâr erkek veya bekâr kadının zina etmesinin cezası yüz değnek, evli ve iffetli erkek veya kadının zina cezası ise taşla öldürme (recm)dir. Allah Teâlâ şöyle buyurur: "Zina eden kadın ve zina eden erkekten her birine yüz değnek vurun. Eğer Allah'a ve âhiret gününe inanıyorsanız bunları Allah'ın dinini uygulama hususunda acıyacağınız tutmasın. Mü'minlerden bir topluluk da, onların cezasına şahid olsun" (en-Nûr, 34/2).

Zina haddi Allah'a ait haklardandır. Bu, aileye, nesle ve toplum düzenine karşı işlenen bir suç olduğu için toplum haklarından sayılır.

Şimdi sizin bu günahınızın cezası ülkemiz şartlarında uygulanmayacak.Sizin yapmanız gereken bu günaha samimi bir tevbe ile tövbe edip ALLAH'tan bağışlanma dilemek olmalıdır..

...
[Resim: avatar_1657.gif]


Bırak ey biçare feryadı belâdan kıl tevekkül
Zira feryat belâ ender hatâ ender belâdır bil
Eğer belâ vereni buldunsa, safâ ender atâ ender belâdır bil
Eğer bulmazsan bütün dünya cefâ ender fenâ ender belâdır bil
12-01-2017 12:58 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Gönder Cevapla


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi [email protected] adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to [email protected]