Gönder Cevapla

Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bazı İnsanları Neden Kan Tutar?
Yazar Mesaj
MahAs Çevrimdışı
Forumcu

Rep Puanı: 466
Ruh Halim
Ruh Halim
Oylesine

Takımın:
Bazı İnsanları Neden Kan Tutar?
Kanayan bir yara gördüğünüzde beyniniz bu yara sizin olmasa bile bir şeylerin ters gittiğini, ortada panik yapmayı gerektirecek bir durum olduğunu farkeder. Eğer oradaki kan akmaya devam ederse kişi ölecektir ve bunu beyin bilir. Beyin yara ve kan sizin olmasa bile ölmekten içgüdüsel olarak korunmaya programlanmıştır. Bu sırada bilinçaltı panik başlatır ve kalbinize daha yavaş atması emrini verir. Bu emir aslında yaradan akan kanı yavaşlatarak ölümü en azından birkaç dakika geciktirmek amaçlı bir tedbirdir.
Kalp yavaşlaması beraberinde beyninize giden kanın miktarını azaltacağı için beyniniz vücudunuzun kontrolünü bir süreliğine sizin bilincinizden alır ve sizi hayatta tutmak üzere kontrole geçer. Bu sırada her yeri çok parlak beyaz olarak görürsünüz çünkü göz bebeğiniz olabildiğince açılmıştır, alnınızdan soğuk terler akar ve kulağınızda çınlama başlar, ayaklarınızın üzerinde durmanız güçleşir.

Yani bu sizin zayıflığınız değil vücudunuzun kendini savunma biçimi, bu da sizi aslında hayatta kalma ilkesine göre daha güçlü yapıyor.

Alıntı
10-10-2017 02:40 AM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Sükut Çevrimdışı
Yönetici

Rep Puanı: 12658
Ruh Halim
Ruh Halim
Stresli

Takımın:
Galatasaray
RE: Bazı İnsanları Neden Kan Tutar?
Bakın bunu bilmiyordum teşekkürler.

Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz.. ,Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..
10-10-2017 08:58 AM
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
MahAs Çevrimdışı
Forumcu

Ruh Halim
Ruh Halim
Oylesine

Takımın:
(10-10-2017 08:58 AM)Sükut Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..Bakın bunu bilmiyordum teşekkürler.

Rica ederim.İlginize ben teşekkür ederim.
10-10-2017 10:01 PM
Noyan Çevrimdışı
General

Rep Puanı: 484
Ruh Halim
Ruh Halim
Yorgun

Takımın:
diger
ben şahit oldum böyle kan tutanı..

kurban bayramında adam kuzuyu tutuyordu..kasap kurban ettiği an.hopppp yana yatmıştı..bayılmış meğerse
şaşırmıştım..

Bizi sen sevgisiz,susuz,havasız;
Ve vatansız bırakma Allah'ım!
Müslümanlıkla yoğrulan yurdu,
Müslümansız bırakma Allah'ım!
11-10-2017 08:35 AM
muratcan Çevrimdışı
Uzman

Rep Puanı: 1334
Ruh Halim
Ruh Halim
Olgun

Takımın:
Galatasaray
çok ilginç gerçekten.

insanı şerefli kılan Allah neler vermiş bizlere.

selam ve dua ile

ruhumun bedenimden sıyrıldıgı gün bedenim toprakla birleşecek.
sen yardım eyle Allah 'ım
11-10-2017 08:45 AM
MahAs Çevrimdışı
Forumcu

Ruh Halim
Ruh Halim
Oylesine

Takımın:
(11-10-2017 08:35 AM)Noyan Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..ben şahit oldum böyle kan tutanı..

kurban bayramında adam kuzuyu tutuyordu..kasap kurban ettiği an.hopppp yana yatmıştı..bayılmış meğerse
şaşırmıştım..

Misal için teşekkürler Noyan.

(11-10-2017 08:45 AM)muratcan Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..çok ilginç gerçekten.

insanı şerefli kılan Allah neler vermiş bizlere.

selam ve dua ile

Haklısınız muratcan.Allah'ın hikmeti ve tecellisi.
Teşekkürler yorum için.
11-10-2017 04:39 PM
Gönder Cevapla

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi mail@islamiforum.net adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to mail@islamiforum.net