Gönder Cevapla

Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bahçeli'nin başörtüsü düşmanlığı unutulmadı
Yazar Mesaj
zackf123 Çevrimdışı
Yeni Üye

Rep Puanı: 0
Ruh Halim
Ruh Halim
Cilgin

Takımın:
Bahçeli'nin başörtüsü düşmanlığı unutulmadı
[Resim: bahceli-basortusu.jpg]

MHP'nin inanca saygı karnesi zayıflarla dolu. Bahçeli'nin Ecevit'in yardımcısı olduğu dönemde kendisine bağlı kurumların yayınladığı yasaklar hafızalardaki yerini koruyor. Başörtülü hanımları dinlenme tesislerine sokmayan Bahçeli, tepkilere karşı yaptığı açıklamada başörtüsü için "çağdışı kıyafet" tanımı yapmıştı.

Dönemin Başbakan Yardımcısı Devlet Bahçeli, kendisine bağlı Devlet Planlama Teşkilatı'nın (DPT) dinlenme tesislerine "başörtülü hanımlar ile köpeklerin giremeyeceğini" belirten genelgeye kamuoyundan gelen tepkiler üzerine açıklama yapmak zorunda kalmış, yaptığı açıklama ile tepkileri daha da büyütmüştü.

Bahçeli, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:
"Çağdaş ilkeler kapsamı dışında olduğu bilinen kıyafetlerle dinlenme tesislerimize misafir kabulünün uygun olmadığı düşünülmektedir."

NESRİN ÜNAL KRİZİ
Fazilet Partisi milletvekili Merve Kavakçı'nın başörtüsü ile TBMM'ye girdiği dönemde MHP'den de Nesrin Ünal başörtülü olarak Antalya milletvekili olarak TBMM'ye girmişti. Kavakçı'ya başörtüsü ile yemin ettirilmediği o dönemde MHP lideri Devlet Bahçeli, Nesrin Ünal'a başını açtırıp Meclis'te yemin ettirmişti.

DEVLET BAHÇELİ'NİN İMZASIYLA KAVAKÇI VATANDAŞLIKTAN ÇIKARILDI
1999 yılı Mayıs ayında Yüksek Seçim Kurulu’ndan mazbatasını alan Merve Kavakçı başörtüsüyle 21. Dönem 1. Yasama yılı birleşimine katıldığı sırada Demokrat Sol Parti milletvekilleri tarafından protesto edilerek Meclis dışına çıkartılmıştı. Daha sonra çeşitli bahanelerle kamuoyu oluşturularak Kavakçı'nın vatandaşlıktan çıkarılması istenmişti. Bakanlar Kurulu kararıyla ve Dönemin Devlet Bakanı ve Başbakan yardımcısı olan Devlet Bahçeli'nin de imzasıyla Merve Kavakçı vatandaşlıktan çıkarıldı.

Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..
19-01-2019 07:58 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
İMaM ŞaMiL Çevrimdışı
Acemi Üye
*

Rep Puanı: 22
Ruh Halim
Ruh Halim
Yorgun

Takımın:
Fenerbahce
RE: Bahçeli'nin başörtüsü düşmanlığı unutulmadı
Dün dünde kaldı cancağızım, yeni bir şeyler söylemek lazım.
Hepimizin geçmişimizde nice nice hatalarımız, savrulmalarımız vardır.
Bu gündür insan için önemli olan, dünü eşelemek kimseye yarar sağlamaz.

Belli ki Saadetli arkadaşlar seçim faaliyetine erken başlamış!
20-01-2019 12:33 AM
alpi Çevrimdışı
Yönetici

Rep Puanı: 5082
Ruh Halim
Ruh Halim
Israrci

Takımın:
diger
Bahçeli için dün diye bir şey yoktur. Yani kaypak insanlar için geçmişte kaldı, hata etti, yanlış yaptı, şimdi doğruyu buldu gibi iyi niyet beslemek kendini kandırmak olur. Bahçeli bu açıklamaları yaptığı zamanı hatırlıyorum güç kafirlerin elindeydi. Kaypak insana güç neredeyse orada durmak yaraşır. O günlerde durduğu yeri ben şahsen çok iyi biliyorum. Bu açıklamaları yaptığında nasılda makam uğruna İslam düşmanlığı yaptığını iyi bilirim. Bana inanmıyorsanız büyüklerinize sorun.

Bugün sizin sevdiğiniz başka bir güçlünün yanında durması onu savunmanız gerektiği anlamına gelmez.

Bir de Hazreti Ali Radıyallahu anh'ın çok güzel bir sözü var "Kimin söylediğine değil, ne söylediğine bak".

Günümüzün hastalığı tarafımdaki ne dese doğrudur, karşımdaki ne dese yanlıştır hastalığı, gönüllere beyinlere sirayet etmiş durumda.

Yalnız şu tek mesajlı üyeleri oldum olası sevmedim sevemeyeceğim.
Foruma gelip üye olup önemli yada etkili bir konu açıp sonra da toz olup gidiyorlar.

....

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
20-01-2019 12:40 PM
İMaM ŞaMiL Çevrimdışı
Acemi Üye
*

Ruh Halim
Ruh Halim
Yorgun

Takımın:
Fenerbahce
(20-01-2019 12:40 PM)alpi Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..Bahçeli için dün diye bir şey yoktur. Yani kaypak insanlar için geçmişte kaldı, hata etti, yanlış yaptı, şimdi doğruyu buldu gibi iyi niyet beslemek kendini kandırmak olur. Bahçeli bu açıklamaları yaptığı zamanı hatırlıyorum güç kafirlerin elindeydi. Kaypak insana güç neredeyse orada durmak yaraşır. O günlerde durduğu yeri ben şahsen çok iyi biliyorum. Bu açıklamaları yaptığında nasılda makam uğruna İslam düşmanlığı yaptığını iyi bilirim.

İyi ki Allah'ın Resulu efendimiz de sizin gibi düşünmemiş. Maazallah davasını omuzlayacak tek bir kişi olmazdı yanında. Şahsım Bahçeli ile aynı ideolojiyi paylaşan biri değilimdir; Lakin konuyu açan zatın iktibasen zikrettiği sözlerinden başka da tesettür ve inançlar konusunda Bahçeli'nin menfi bir sözünü duymuş değilim. Dediğiniz gibi hep güçlünün yanında yer almış olsaydı iktidarın yanında olmak için 15 yıl beklemesi gerekmezdi. Cumhurbaşkanı şahsında ülkenin kuşatıldığına kani olduğu an safını "Devlet" olarak tercih etmek zorunda kalmıştır.

Alıntı:Bana inanmıyorsanız büyüklerinize sorun.

Siz bunu Kenan Evren zindanlarında çile dokumuş, küçük oğlu 30 yaşını geride bırakmış birine söylüyorsunuz!

Alıntı:Bugün sizin sevdiğiniz başka bir güçlünün yanında durması onu savunmanız gerektiği anlamına gelmez.

Bu da güzel kardeşim, kalp saatinizin "Su-i zan" modunda ayarlı olduğunu gösteriyor, vesselam!
(Bu Mesaj 21-01-2019 11:58 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : İMaM ŞaMiL.)
21-01-2019 11:56 AM
alpi Çevrimdışı
Yönetici

Ruh Halim
Ruh Halim
Israrci

Takımın:
diger
İmam Şamil beni yargılamayı bırakıp konuya odaklanabilirseniz daha olumlu bir sohbetimiz olur.
Ne beni ne de kimseyi Aziz Peygamberimiz Aleyhisselatu vesselam ile kıyaslamayınız.

Yaşınız benden büyükmüş o halde Bahçeli'inin İslam aleyhinde söylediği birçok şeyi de biliyor olmalısınız.
Ona ırkçılığı bile İslam karşıtlığı olarak yeter daha başka bir şey demeye ne hacet.
Bu gazeteyi yeni görmüş olabilirsiniz aynı tarihlerde başka gazetelerin arşivine de bakabilirsiniz.

O dönemde bu haberle Türkiye çok çalkalanmıştı. Siz demek basını takip etmediniz.
28 Şubat ne de çabuk unutuldu.

....

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
21-01-2019 12:55 PM
İMaM ŞaMiL Çevrimdışı
Acemi Üye
*

Ruh Halim
Ruh Halim
Yorgun

Takımın:
Fenerbahce
(21-01-2019 12:55 PM)alpi Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..İmam Şamil beni yargılamayı bırakıp konuya odaklanabilirseniz daha olumlu bir sohbetimiz olur.

Yok, ben kimseyi yargılamam Alpi kardeş, ne haddimize... Lakin tam da seçim sath-ı mailine girmişken birilerinin bu türden paylaşımlar yapması midemi bulandırıyor. Verilen mesaj gayet açık: "Siz bizi CHP-HDP ile işbirliği için suçluyorsunuz ama bak sizin de geçmişi 'bu' olan biriyle iş birliği yapıyorsunuz" demeye getiriyorlar. HDP denen terör örgütü kıravatlılarıyla iş tutmayı mazur gösterme operasyonları bunlar. Asabımı bozan da bu zaten.

Bu arada Bahçeli'nin geçmişini gayet iyi bilen biriyimdir merak buyurmayın. Bi zamanlar hakim oldukları bir kurumun girişine, "Buraya köpekler ve başıörtülüler giremez" diye yazdıran bir siyasi geçmişleri olduğunu da biliyorum.

Lakin, son bir kaç yıldır yaptığı çok kritik hamlelerle Türkiyeyi büyük bir uçurumdan kurtardığını da hatırlamak gerekiyor. Bu arada son notum, hiçbir siyasi parti, hizip ve klik ile uzaktan yakından bir alakam olmayıp sadece dinim ve vatanımın çıkarı için dert edindiğimi bilmenizi isterim. Vesselam.
21-01-2019 08:34 PM
alpi Çevrimdışı
Yönetici

Ruh Halim
Ruh Halim
Israrci

Takımın:
diger
Eyvallah. İmam Şamil yazdıklarından hiçbiri için art niyet sonucu çıkarmadım aksine iyi niyet açıkça görünüyor.

Şu hdp li teröristler sence de çok ilginç değil mi?

hdp Ysk tarafından kurulmasına ve varlığını sürdürmesine izin verilen bir parti. O halde legaldir.
Devletin en üst mercileri bunlara terörist diyor. Somut deliller var. O halde bunlar terörist.

Eğer bunlar teröristse neden bu ülkede parti kurabiliyorlar, yok eğer parti kurabiliyorlarsa neden bunlara terörist diyorlar?

Bunlara terörist diyenler bunlarla aynı seçime girecekler.
Hatta biz kendimize bakalım biz de bunlarla seçimde yarışacağız.

Bu nasıl bir iştir?

....

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
22-01-2019 09:56 AM
İMaM ŞaMiL Çevrimdışı
Acemi Üye
*

Ruh Halim
Ruh Halim
Yorgun

Takımın:
Fenerbahce
(22-01-2019 09:56 AM)alpi Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..Eğer bunlar teröristse neden bu ülkede parti kurabiliyorlar, yok eğer parti kurabiliyorlarsa neden bunlara terörist diyorlar?

Bunlara terörist diyenler bunlarla aynı seçime girecekler.
Hatta biz kendimize bakalım biz de bunlarla seçimde yarışacağız.

Bu nasıl bir iştir?

Bazen ülkenin âl-i menfaatleri hukukun önüne geçiverir sevgili alpi, bu siyasi ve aynı zamanda yazılı olmayan bir yasadır. HDP normal şartlarda siyaset yapması hukuken mümkün olmasa da engellenmesi durumunda doğacak problemler hesaplandığında bizim "Hukuk" ister istemez guguk haline sokulabiliyor. Küresel emperyalistlerin bir uzantısı olan bu ucubeyi engelleyebilmeye de gücümüzün yeteceğini pek zannetmiyorum, maalesef bu böyle.
22-01-2019 01:54 PM
alpi Çevrimdışı
Yönetici

Ruh Halim
Ruh Halim
Israrci

Takımın:
diger
Birilerinin uydurduğu bir değim var şimdi aklıma geldi "Reel politik Gerçekler" oldum olası sevemedim bu değimi.
Hep ucu hak, adalet ve hukuku deliyor, vicdanları parçalıyor, mazluma dokunuyor.

Neyse, Rabbim bu zulme haddini bildirmemizi nasip etsin inşallah.

....

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
22-01-2019 04:26 PM
İMaM ŞaMiL Çevrimdışı
Acemi Üye
*

Ruh Halim
Ruh Halim
Yorgun

Takımın:
Fenerbahce
(22-01-2019 04:26 PM)alpi Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..Birilerinin uydurduğu bir değim var şimdi aklıma geldi "Reel politik Gerçekler" oldum olası sevemedim bu değimi.
Hep ucu hak, adalet ve hukuku deliyor, vicdanları parçalıyor, mazluma dokunuyor.

Neyse, Rabbim bu zulme haddini bildirmemizi nasip etsin inşallah.

Amin!
Evet, maalesef...
"Reel politik gerçekler!" Smile
23-01-2019 12:18 PM
Gönder Cevapla

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi mail@islamiforum.net adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to mail@islamiforum.net