Gönder Cevapla

Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aslını yitirmiş bir millet miyiz?
Yazar Mesaj
Abdulhamithan Çevrimdışı
Forumcu

Rep Puanı: 44
Ruh Halim
Ruh Halim
Zararsiz

Takımın:
diger
Icon37 Aslını yitirmiş bir millet miyiz?
Selamun aleykum kardeşlerim biraz rahatsızım bu sebeple bazı yazılar okuyordum ;bazı tarihi belgeseller izledim ,sonra yorumlara bir göz atiyim dedim.Aman keşke bakmamış okumamış olsaydım ben osmanlıyı elbette hatadan münezzeh görmem fakat severim neticede neslimiz islama hizmet etmişlerdir...fakat oda ne videolar altına nasıl yorumlar yapılmış önce çok şaşırdım sonra çok kızdım üzüldüm ve inanın o gece hep kabus gördüm uyuyamadım...
Bu yazıları yazanlar ermenilerin, yahudilerin ,osmanlıyı yıkanların torunlarıdır diye teselli aradım. Yoksa varmıydı hasbu milletin evladı olup ağza alınmayacak sözler ile söven falanca keşke neslinizi kurutsaydı diyerek Abdulhamitin torunlarına adice sövenler?
Vardır elbet Peygamberler dahi yakınlarından bunca ihanet ve düşmanlık gördüyse pektabi şimdi hatasıyla sevabıyla osmanlıya düşmanlık neden olmasınki evet...
Muhalefet olmayı anlarım hani anlatılan yalan tarihin boyadığı gözler görmez zaten gerçeği bir türlü, yalan tarihle dolan zihin almaz elbette gerçeği, göz değişik, gözlük değişik ,pencere değişik baktığı cephe değişik anlarım...
Peki muhalefet olmanın bir fikrin bir anlayışın bir şahsın karşısında olmak sınırsız ahlaksızlığı yalan ve iftirayımı gerektirir bu ne kalitesizlik ceddi dirilse torunundan öc alır ,torun iki dede öncesinde dededini bulsa hain diye saldırır nedir bu çıldırmışlık!
Beyin yıkamak diyorlarya en alasını yapmış sözde müslüman bir gruh!Bir paşayı ideolojisinin mimarı ilan etmiş ölse bile ona rabt olmuş zihni benliği yüreğinde yaşatmış pek tabi o paşanın ismini her türlü çirkeflik, islam düşmanlığı menfi herne meret var ise onun ismi ile meşrulaştırmış ve gizlemiş kullanmış ve paravanı yapmış...
Hani dini kullanıp milleti aldatanlardan dem vururlarya kendileri hiç masum değil malum paşayı ideolojilerine maşa yapmışlar her yaptıklarını meşru saymışlar.
Şunu dicemki muhalif olmanın da bir kalitesi adabı terbiyesi olmalı resmen sokak ağzıyla sövmek keşke paşa bu aileyi katlettirseydi deyip sinli kaflı sövmek...!
Uyan Osmanlı uyan islamın Sabahı doğuyor...

﴾nisa 115﴿
Yolun doğrusu kendine apaçık belli olduktan sonra Resûlullah’a karşı çıkan ve müminlerin yolundan başkasını izleyen kimseyi saptığı yönde bırakırız ve onu cehenneme atarız. Orası varılacak ne kötü bir yerdir!
11-12-2018 04:02 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Z4F3R_ Çevrimdışı
General

Rep Puanı: 2581
Ruh Halim
Ruh Halim
Endiseli

Takımın:
Besiktas
RE: Aslını yitirmiş bir millet miyiz?
Öncelikle tespitlerin çok yerinde kardeşim, araştırmaya ve okumaya sen de devam et biz de edelim

lakin dava çok büyük kardeşim

özellikle günümüzde nefsi tatminin "hayatı yaşamanın" bu kadar değer kazandığı zamanımızda

insanların hazır dünya nimetleri yerine bir dine bir davaya müdahil olup sabırla,helalle haramla hayatını yaşamaya çalışması arasında yaptığı seçimlerin sonuçlarını yaşıyoruz maalesef

bir dine ve onun vaad ettiklerine iman etmiş insanlar olarak sınavımız çetin

lakin çoğu insanı küfre imansızlığa sevk eden dünya nimetleri bizi de imanımızla amelimizle sabrımızla sınamaya devam ediyor

yorum yapanları kafana takma zamanla geniş bakmayı öğreneceğiz hepimiz

lakin peygamberimiz sallalahu teala aleyhi vessellemi bile anlamayan insanların yaşamış olduğu bu dünyada anlaşılır olmak neredeyse imkansız

kuranda da mealen buyrulduğu gibi biz onların dinlerine uymazsak onları katiyen memnun edemeyiz

imanımız var ama sabrımız yeterli değil tevekkülümüz yeterli değil amelimiz yeterli değil
bizim öncelikle hedefimiz kendimizi iman ve amel ve ilim yönünden yetiştirmek olmalı sanıyorum ki

geri kalan da iman işi Allah dilediğine iman nasip eder dilediğini de şu dünya nimetlerinden azıcık nasiplendirip içine düştüğü küfürde öylece bırakır

Allah yardımcımız olsun inşallah

AKLI YETEN GÖRDÜGÜNE İNANIR
YÜREGİ YETEN GÖRMEDİGİNE

12-12-2018 08:41 PM
Abdulhamithan Çevrimdışı
Forumcu

Rep Puanı: 44
Ruh Halim
Ruh Halim
Zararsiz

Takımın:
diger
RE: Aslını yitirmiş bir millet miyiz?
Ne kadar doğru tespitleriniz ;

İmanımız var ama sabrımız yeterli değil tevekkülümüz yeterli değil amelimiz yeterli değil...
Elbette öyle dünyanın tamamı küfürde yuvarlanıyor olsa bu bizi cennete gireceğimiz manasına gelmiyor kendi eksikliklerimizle meşgul olup Allahın rahmetine sığınmamız lazım.
Ehli küfrün birçok iyiliklerine rağmen değersizliği şaşırtırya bazı inananları hiç şaşırılacak yönü yok ehli küfrün hiçbir manada insafı ,adaleti yok vesselam

﴾nisa 115﴿
Yolun doğrusu kendine apaçık belli olduktan sonra Resûlullah’a karşı çıkan ve müminlerin yolundan başkasını izleyen kimseyi saptığı yönde bırakırız ve onu cehenneme atarız. Orası varılacak ne kötü bir yerdir!
13-12-2018 07:35 AM
Gönder Cevapla

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi mail@islamiforum.net adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to mail@islamiforum.net