Gönder Cevapla

Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Artık inanamıyorum Biri yardım etsin
Yazar Mesaj
batu123 Çevrimdışı
Yeni Üye

Rep Puanı: 0
Ruh Halim
Ruh Halim
Kimsesiz

Takımın:
Icon37 Artık inanamıyorum Biri yardım etsin
18 yaşındayım Artık Allaha inancım sarsılıyor o kadar çok görüyorumki bana ne anlatsalar ne deseler inancım azalıyor insanları engellileri gördükçe sonra zenginleri varlıklıları ve sağlıklı insanları gördükçe inancım sarsılıyor

Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..

şunu lütfen okuyun sorularım çok ve uzun

EĞER ALLAH BU KADAR MERHMAMETLİYSE NEDEN BÖYLE İNSANLAR VARKEN BÖYLE İNSANLARI GÖRMÜYOR ?

NEDEN 2 YAŞINDAKİ KIZ 2 KİŞİ TARAFINDAN TECAVÜZE UĞRARKEN MÜDAHELE ETMİYOR BU KADAR KATI KALPLİ Mİ ?(2 yaşındaki kızımı sınıyor )

İNSANLAR SAĞLIKLI VARLIKLI VE HER GÜNAHI ( ZİNAYI HIRSIZLIĞI HARAM YEME) GÜNAHLARINA BATARKEN ONLARA GRAM SÜKÜNET VERMEYİP BU İNSANLARA ZÜLM EDİYOR ?

PEKİ CENNET DİYORSUNUZ ŞİMDİ SİZİ BİRİ ALSA DERMANSIZ BİR HASTALIK VERSE YÜZÜNÜZÜ DAĞLASA DÖVSE YERDEN YERE VURSA ZÜLM ETSE SİZ ONA KULLUK EDERMİYDİNİZ SİZ ONA İNANIRMIYDINIZ ?

KAÇ KERE ELLERİMİ AÇIP AĞLAYA AĞLAYA YALVARDIM KAÇ KERE İNTİHARIN EŞİĞİNDEN ÇEKİP ALDI SİZİN GÜNAH DEDİĞİNİZ SEVGİLİM PEKİ ALLAH NERDEYDİ GÖRMEDİMİ DUYMADIMI O ÇIĞLIKLARIMI AĞLAMALARIMI NE GÜNAHIM VARDI ?
(Bu Mesaj 28-04-2018 10:57 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : batu123.)
28-04-2018 10:51 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
blue Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 38
Ruh Halim
Ruh Halim
Cilgin

Takımın:
RE: Artık inanamıyorum Biri yardım etsin
MERHABALAR,

İlginç sorular sormuşsunuz ..
geçenlerde ateist olan bir toplantıdada bunlar konuşuldu o zaman verdiğim cevaptan farklı bir cevap vereceğim.

BENCE ;

gerçekleşmekte olan her şey bir sebebe dayandırılmıştır. insanlar veya cinler veya allah dışında diğer mahluklar tarafından bilinmiyordur o ayrı birşey. ama allah bilir.

2 yıl kadar önce bir kız brezilyadan sosyal medya üzerinden bana bağlandı , erkek kardeşiyle evlendiğini ve bu evlilikten bir çocuk dünyaya getirdğini söyledi. çocuğun resmini görünce korktum doğrusu.(gayet sağlıklıydı ,normal bir kimse portresi idi ama korktum)

şimdi burada çocuk suçlu mudur? sorusu akla geliyor. buda muhtemelen sizin sorduklarınıza benzer bir sorudur. bu soruya direkt cevap veremiyorum ancak dolaylı yoldan belki doğru cevabı bulmak mümkündür. bana kalırsa "suç" ögesi olan şey babadan oğula belli sürelerde eser olarak aktarılır.

asrı saadette şöyle bir vakanın gerçekleştiği rivayet edilmiştir. Muaviye r.a. hz. Muhammed s.a.v. nin mubarek saçları tıraş edilirken bir damla kan akmış ,muaviye r.a. bunu emmiştir.

hz. peygamber s.a.v. nin Muaviye r.a. nın çocuğu tarafından bunun ileride torunlarını katletmesine sebep olarak gösterildği rivayet edilmiştir.

burada alınan 2 adet öge bulunmaktadır.

1) sebepler ırsi olarak babadan oğula belli sayıda aktarılabilmektedir.
2) nahoş bir şey veya esrarı bilinmeyen ancak garip olan bir vaka daha sonra başka bir şeyin müsebbibi olabilmekte ve böylece suç ögesi sebebe bağlanarak eseri babadan oğula geçebilmektedir.

üstte anlatılan olayda çocuğun gayrimeşru olduğu çok açıktır. yalnız burada gayrimeşru bir olgudan ,olaydan veya kişiden meşru bir şeyin meydana getirilmesi yüce allah ın izzetine , ve esmasına göre mümkün olup ibret verici nitelikte hadiseler de yaşanmamış değildir.

her ne söylersem söyleyeyim kuran kadar güzel bir söz olmaz.

dilerseniz onu rehber edinin ve bunun yanında araştırmalarınızı sürdürün.

özetle benim bulgularıma göre yaşanmış ve yaşanmakta olan her vakıa da mutlaka bir sebep vardır , ve kısaca bütün bunlar hep sınanmak için verilmiş olup insanlar fırka fırka olduğundan herkesin bakış açısı ,kabiliyeti ve kapasitesi nazarınca farklı olarak derecelendirilmiştir.

sağlık ve esenlikler diliyorum..
(Bu Mesaj 29-04-2018 01:55 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : blue.)
29-04-2018 01:52 PM
Z4F3R_ Çevrimdışı
General

Rep Puanı: 2579
Ruh Halim
Ruh Halim
Endiseli

Takımın:
Besiktas
Allah en ufak yada en büyük zulme dahi razı değildir lakin bunun yanında en ufak yada en büyük zulmü dahi insanların gerçekleştirmesi konusunda fırsat verir

bu fırsat verişi bunlara razı olduğu anlamına gelmez kesinlikle

bu dünya,cennet veya cehennemde yaşayacağımız güzellik yada eziyetin belgesi niteliğindedir

bir cani bir çocuğu akıl almadık zalimlikler yapıyorsa bu yaptıklarının cezasını bu dünyada da ahirette de görür merak etme

gelip geçmiş belki de 100 milyar insan oldu dünyadan hangisinin yanına kar kaldığını sanıyorsun yaptıklarının

mezarda neler çekip çekmediğini nerden biliyorsun? Allaha inanıyorsak

o caninin o katilini fani hayatında yaptığı bu zulmün cezasını 100 sene değil 1000 bin sene değil milyar sene değil sonsuza kadar çekeceğini bilmiyor muyuz,buna böyle inanmadık mı?

şuna emin ol ki Allah bu zulmü bebeklere yada insanlara reva görenlere dayanamayacakları her an ölüp kurtulamak isteyecekleri ama kurtulamayacakları ne azaplar vaad ediyor ve bu azapları yaşatacak onlara buna emin ol.

elimizi bi çakmak ateşine bile 3-5 saniye tutamayacak kadar aciz kullarız biz

Allahın bu dünyadaki ateşten 70 kat daha yakıcı bir ateşle zalimleri yakacağını vaad ettiğini bilmiyor musun?

Allah kuranda buyuruyor,zalimler çektikleri azabın dinmesi için yok olmayı ölmeyi isteyecekler

ama ölüm yok işte orda ölüm yok ve kurtulamayacaklar

bebeklere,çocuklara,insanlara yaptıklarının cezasını kat ve kat çekecekler

hemde ne 100 sene ne milyon sene ,sonsuza kadar hissedecekleri tek şey acı olacak ızdırap olacak ateş olacak

emin ol ki yaptıklarının karşılıklarını tas tamam görecekler.

keza zulme uğrayan bebek olsun ,çocuk olsun yetişkin olsun dnyada çektikleri bu zulmün karşılığında gene sonsuza dek ama bu sefer herşeyin en güzeliyle nimetlerin en iyisiyle ödüllendirecekler.

Yahu devletin şu dünyada suçlulara verdiği cezalara bile yeri geliyor yerinde olmuş diyorsak ,mağdur insanın aldığı tazminat yerinde diyoruz da yüceler yücesi Allahın cezasına yahut çekilen zulmün tazmininde aciz kalacağını mı sanıyorsun?

kendini yeterince tanımışsındır kardeşim,insanoğlunun ne kadar aciz olduğunu görmüşsündür bu aczziyet içindeki insan inan ne 70 kat daha güçlü ateşe ne de şurdaki çakmağın ateşine dayanamaz.

zalimer için Allahın hazırladığı onca azap var ki bi bilsen

sözün özü,zalime hakettiğini veren Allah ,inan ki mağdur olana da herşeyin en güzelini verecektir .

Eğer kuranı dikkatlice okuyup anlamaya çalışırsan bu tür konulara takılıp kalmadan

Allahın adaletinin er yada geç tecelli edeceğini anlayacaksın

çünkü okuyup anladığın zaman Allahın herkesin ve herşeyin sahibi olduğuna kanaat getirip kendini ona teslim edeceksin.

AKLI YETEN GÖRDÜGÜNE İNANIR
YÜREGİ YETEN GÖRMEDİGİNE

30-04-2018 09:20 PM
vicdan Çevrimdışı
Yeni Üye

Ruh Halim
Ruh Halim
Endiseli

Takımın:
YA HERSEYIN ALLAH DA HIC YANLIS OLMADIGINA DAIR MANTIKLI VE GECERLI ACIKLAMALARI VARSA SEN NE YAPIYORSUN?

ISTE BUNUN BOYLE OLMADIGINI ASLA BILEMEZSIN!
Sana verilecek en guzel cevabi Allah bilir.

Engelliler var sagliklilar var fakirler zenginler var.sence insan sadece bu kadar midir?baska ozellikleri yok mu?yaptiklari yok mu?fakirlik zenginlik saglik ve engelli olmak nasil farkliysa ameller de farkli insanlarda farkli.

Bunlar siğ dusunceler.eksik ama tamam kabul edilen dusunceler!

Simdi sen her engellinin veya her saglamin yada birak onlari tek kisinin dunyaya nasil geldigini,neler yaptigini,imkani olsa neler yapacagini biliyor musun?

yani sen hic eksiksiz kisiyle alakali ne varsa bilip,bildiklerini hic yanlissiz yorumlayip sonra da Allah in hasa kotu oldugunu gordun de kalbin buna mutmain mi oldu?

Dogru ve kesin bilgi var mi elinde?

Bir tek engellinin yada bir tek fakirin Allah tarafindan zulme ugradigina dair dogru ve kesin bilgi var mi sende?

Yoksa sen hakkinda bilgin olmayan seylerle Allah a iftira mi atiyorsun?
Fazla irdelemeye gerek duymuyor musun?

Allah kendisinde yanlis olmayandir kendisinde yanlis olan hicbir varlik Allah olamaz.

Allah en yucedir tam hukum ve himet sahibidir kati kalplilik yani kotuluk O ndan uzaktir ve merhametlilerin en iyisi en merhametlisidir.iki yasindaki kiza zulmetmedi ve onu degil seni beni sinadi.
Allah zulmetmez de sen hakkinda bilgin olmayan seyde haddini asip kendine zulmettin!

Insanlar iyilik yapti da Allah onlari kotulestirdi mi hayir iyilik yapan iyilesir kotuluk yapan kotulesir.

Insanlara gram sukunet vermeyip zulmediyor diyorsun insanlarin sukunet verikmeye layik oldugu ne malum?
Allah insanlaea zulmetmez sana gelen her iyilik Allah tandir ve herkese.kotulukler de yaptiklarin sebebiyledir ve yaptiklarimiz sebebiyle.

Seni sevgilin vesilesiyle ucurumun kenarindan donduren de Allah.Simdi o dilese sen intihar etmistin ve atesteydin dusunsene.

Sen niye intihar ettin duan neydi?

Allah dilemese sevgilin sana kurtarici olmaz katilin olurdu.

Simdi hasa Allah seni birakti da sevgilin mi kurtardi?

Seni kurtaran Allah sevgiline seni kurtarmayi isteten ve buna onu muvaffak kilan Allah.

Sen simdi gorulen o ki goremiyosun ve sunu sor kendine ya herseyin mantikli gecerli aciklamalari varsa ben ne yapiyorum?
15-05-2018 10:11 PM
vicdan Çevrimdışı
Yeni Üye

Ruh Halim
Ruh Halim
Endiseli

Takımın:
Site yonetiminden ozel ricamdir benim mesajlarimi degistirecek olursaniz ancak tamamen silme olarak degistirin yoksa Allah goruyor degistirmenize rizam yok.
15-05-2018 10:14 PM
Gönder Cevapla

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi [email protected] adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to [email protected]