Gönder Cevapla

Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arapca Ezan zulüm müdür ?
Yazar Mesaj
AteistTürk Çevrimdışı
Cezalı Üye

Ruh Halim
Ruh Halim
Cilgin

Takımın:
RE: Arapca Ezan zulüm müdür ?
(20-10-2018 02:24 PM)keycode Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..
(20-10-2018 01:07 PM)AteistTürk Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..
(20-10-2018 11:09 AM)keycode Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..Müdür ortaya bi yalan atıyorsun arkası yok.Hani nerde türkçe ezan veya kuran? Sana diyorum bi şairin şiiri bile başka dile çevrildimi o şairin şiiri olmaktan çıkıyor sen hala yok öyle de böyle. Çocuk musun? Boş işlerle uğrasıyorsun. Saçma sapan işler...

Bilimden de anlamıyorsun....

Kapasite bu kadar demek ki

Yapacak bişi

Yok

Bu sözlerin burda seni küfüre düsürür. Islama göre Kuran bir Evrensel kitaptir. Bu sadece kiyamet gününe kadar gecerli oldugunu anlamina gelmiyor hayir, bu tüm insanlar ve onlarin kültürüne ve dillerine uygun oldugu anlamina geliyor.

Kuran bircok kere bu kitabin HERKESIN anlamasi icin apacik indigini söyler.

Sen burda bu iddia ile hem Kuranin evrenselligini inkar ettin, hemde kuranin apacik oldugunu söyleyen ayetleri inkar etti.

Kurana ve Sünnete dayali bir Seriat devletinde olsaydik seni bu sözlerin icin simdi üc kere tövbeye davet ederlerdi, etmezsen malum.

Bunuda gectim, biz burda Kuran hakkinda degil, Ezan hakkinda konusuyoruz.
Ezan Türkceye cevirilmez anlamini kaybettir sözü cok sacma ve gerceklerden uzak bir sözdür.

Bu söz gercek Islama dayanmiyor, size anlatilanlara dayaniyor.

Müdür rüya mı görüyorsun?

İsmi bile kuran'ın meali

Veya

Ezan'ın meali

ın-in-un ekleri ne manaya gelir arastır.

Ben sana meal edilmez demiyorum.Öyle ise evrensenliğinden de birşey kaybetmeyecektir. Meali baska aslı baska. anlamıyorsun.Aç ezanın mealini oku. Öğren. Bunda bi beis yok. Ama mealini bana ezan diye kakalaman hoş deil.

Bu neye benziyor biliyor musun?

GDO lu bir meyveyi

domates diye

kakalamaya benziyor.

Ne tadı var ne tuzu!...

Açtığın konun gibi.

Tatsız, tuzsuz, yavan, kuru...Yenmiyor, yutulmuyor...Yani misafirliğe gittiğimde zorla ye ye diyen karılar gibisin. Yenmiyor anam, yiyemiyorum. Olmuyor.Becerememişsin. İlla yüzen mi söyleyelim. Yok hiç hatır, gönül meseleside deil.Hatırım için bi kaşık al der gibisinde.

Almiyorum anammmmmm.

Sana afiyet olsun...

Banea ya

Tekrar ediyorum, burda küfre düsüyorsun. Islama göre degil sana ögretilen masallara göre konusuyorsun. Seriat devletinde olsak kellen ucmustu.

Ben bilerek Müslümanlik ile Gayrimüslümanlik arasinda kalmis olanlari konuya istemedim.

Bu sitede birtane Müslüman yok mu ?
20-10-2018 02:28 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
keycode Çevrimdışı
Acemi Üye
*

Rep Puanı: 0
Ruh Halim
Ruh Halim
Cilgin

Takımın:
Müdür bi ....... .....
20-10-2018 02:57 PM
AteistTürk Çevrimdışı
Cezalı Üye

Ruh Halim
Ruh Halim
Cilgin

Takımın:
(20-10-2018 02:57 PM)keycode Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..Müdür bi ....... .....

Sen kendi dediklerini anlamiyorsun, daha ne dedigini bilmiyorsun güzel kardesim.
Asli baska, meal baska diye birsey olamaz.

Ortada bir ceviri var, bir meal var.

Örnek vereyim. Kurani Türkceye cevirdiginde nasil Kuran olmaktan cikmadigi gibi, Ezani Türkceye cevirdiginde ezan olmaktan cikmiyor.

Bu yüzden Türkce Ezanin'da , Arapca Ezandan, Japonca Ezandan, Almanca Ezandan bir eksigi yoktur. Yetmiyor, burda yazdiklarinda Kuranin evrenselligini inkar ettin, yetmiyor Kuranin ayetlerini inkar ettin, küfüre düstün.
"Müdür sus" gibi laflar ile olmuyor bu isler, lafla peyni gemisi yürümez.

Anlasilan bu forumda Müslüman yok.

Ateistler gelip bu ülkeye ilk önce bir güzel Islam dersi vermesi gerekiyor. Halk belirli bir seviyede Islami bilmesi gerekiyor ki, onlar ile Islami konulari tartisasin.
20-10-2018 04:25 PM
fure_06 Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 48
Ruh Halim
Ruh Halim
Mutlu

Takımın:
(20-10-2018 01:07 PM)AteistTürk Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..Islama göre Kuran bir Evrensel kitaptir. Bu sadece kiyamet gününe kadar gecerli oldugunu anlamina gelmiyor hayir, bu tüm insanlar ve onlarin kültürüne ve dillerine uygun oldugu anlamina geliyor.

Sen burda bu iddia ile hem Kuranin evrenselligini inkar ettin, hemde kuranin apacik oldugunu söyleyen ayetleri inkar etti.

Kurana ve Sünnete dayali bir Seriat devletinde olsaydik seni bu sözlerin icin simdi üc kere tövbeye davet ederlerdi, etmezsen malum.

Ezan Türkceye cevirilmez anlamini kaybettir sözü cok sacma ve gerceklerden uzak bir sözdür.

Alakaya limon..

Ateist birisi çıkıyor, Allah diyor, peygamber diyor, Kuran, İslam diyor..

Ateizmin rengi mi değişiyor, yoksa Allah inancı olan, Kuran 'a iman eden, peygamber ve sünnetine riayet eden mü-min ateist gençlik mi yetişiyor.?

Ziya paşa şöyle diyor;

İdrak-ı meal bu küçük akla gerekmez,
Zira bu kadar sıkleti, bu kantar çekmez..!

Yükün ağır be ateist, gerçekten de çok ağır.. Malum kantar da bozuk..
20-10-2018 09:42 PM
AteistTürk Çevrimdışı
Cezalı Üye

Ruh Halim
Ruh Halim
Cilgin

Takımın:
(20-10-2018 09:42 PM)fure_06 Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..
(20-10-2018 01:07 PM)AteistTürk Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..Islama göre Kuran bir Evrensel kitaptir. Bu sadece kiyamet gününe kadar gecerli oldugunu anlamina gelmiyor hayir, bu tüm insanlar ve onlarin kültürüne ve dillerine uygun oldugu anlamina geliyor.

Alakaya limon..

Ateist birisi çıkıyor, Allah diyor, peygamber diyor, Kuran, İslam diyor..

Ateizmin rengi mi değişiyor, yoksa Allah inancı olan, Kuran 'a iman eden, peygamber ve sünnetine riayet eden mü-min ateist gençlik mi yetişiyor.?

Ziya paşa şöyle diyor;

İdrak-ı meal bu küçük akla gerekmez,
Zira bu kadar sıkleti, bu kantar çekmez..!

Yükün ağır be ateist, gerçekten de çok ağır.. Malum kantar da bozuk..

Ateistlerin Islam bilgisi genel olarak sadece daha fazladir. Ateistler Islami arastirarak ve genis bir Islam bilgisine sahip olarak dini terk ettikleri icin sana bunlar böyle gelebilir.

Suana kadar bu konuya cevap verenler benim kadar kafir ama farkinda degiller.

Anlasilan bu ki, sanirim bu Forumda Müslüman yok.
20-10-2018 10:22 PM
fure_06 Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 48
Ruh Halim
Ruh Halim
Mutlu

Takımın:
(20-10-2018 10:22 PM)AteistTürk Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..Anlasilan bu ki, sanirim bu Forumda Müslüman yok.

Müftünün birisi Evliya hakkında ileri geri konuşmuş ve Evliya 'yı kafirlikle itham etmiş.
Bunu duyan Evliya ise müftüye şu cevabı vermiş;

Müftü bey demiş bana kafir,
Ben ona diyeyim Müslüman
Zira yarın huzuru mahşerde
Çıkarız ikimizde yalan
Zira ne ben kafir, ne de müftü Müslüman..!

Müslüman arıyorsan, evvela kendine bakacaksın. Başkalarını değerlendirme işini Hz. Allah kimseye vermemiş. Karar mercii yalnızca ve sadece Hz. Allah 'tır.

Kıssadan hisse işte, anlarsınız sanırım.

21-10-2018 05:23 PM
Nazlıcan Çevrimdışı
Süper Moderatör

Rep Puanı: 26233
Ruh Halim
Ruh Halim
Oylesine

Takımın:
Fenerbahce
لَكُمْ دِينُكُمْ وَلِيَ دِينِ

Göz sayesinde görüyor olsaydın gece uyurken rüya göremezdin.
Demek ki görmüyorsun, sana gösteriliyor.
21-10-2018 11:19 PM
Nazlıcan Çevrimdışı
Süper Moderatör

Rep Puanı: 26233
Ruh Halim
Ruh Halim
Oylesine

Takımın:
Fenerbahce
burası islami forum, nerede olduğunuzu unutup saçmalamayın!

Göz sayesinde görüyor olsaydın gece uyurken rüya göremezdin.
Demek ki görmüyorsun, sana gösteriliyor.
21-10-2018 11:21 PM
kalemşör Çevrimdışı
هل أنا حقاً أنا ؟

Rep Puanı: 7377
Ruh Halim
Ruh Halim
Olgun

Takımın:
diger
Ateistlerin toplumdan tecrit edilmesi gerekir, bunlar hastalıktır. Hiçbir din bunlara hastalıklarını yayma fırsatı vermez.
Bunlarla konuşulacak tek konu, bir yaratıcının olmadığı yönündeki şüphelerinin giderilmesi hususunda olabilir. Ateistlere, İslam'ın özel meseleleri hakkında konuşma imkanı tanınmaması gerekir.
Nitekim ilim ehlinin ilzam edici ilmi aktarmaları sonrasında hala küfür de direniyorlarsa bunların yeri yurdu olamaz.
(Bu Mesaj 23-10-2018 01:49 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : kalemşör.)
23-10-2018 01:47 PM
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Gönder Cevapla

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi mail@islamiforum.net adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to mail@islamiforum.net