You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Anneyi ve babayı silmek!

Anneyi ve babayı silmek!

Yeni Üye
Anneyi ve babayı silmek!
Selamunayküm arkadaşlar. Benim almakta zorluk çektiğim bir karar var. Bilgisi olan ayet ve hadislerden örnek göstererek açıklarsa sevinirim. Bu karar benim için çok önemlidir.
-Ben annemi ve babamı hayatımdan silmeyi planlıyorum.
Sebeplerim;
-Bana sadece para gözü ile bakmaları.
-Kardeslerim arasında çifte standart uygulamaları.
-İkiside dindar geçinen acak günahtan geri kalmayan cahil insanlar.
Ben elbette ki insan-ı kamil değilim ancak İslami bilgim ve kalpte yaşayışım onlardan çok daha üstün.
Ve hiç bir zaman ben annemi ve babamı yürekten sevemedim. Onlarda beni sevmedi. Hep profesyonel ve çıkarcı bir ilişkimiz oldu. Ayrıca ben evlilik dışı bir çocuğum annem bana evlenmeden önce hamile kalmış. Benim tüm sabır saygı sevgi ve çabalarıma rağmen bu ilişki düzelmedi ve ben bu ilişkiyi sonsuza kadar bitirmek istiyorum. Bunun İslami boyutu nedir? Günahı var mıdır? Şimdiden teşekkürler.[/font]
Bunu ilk beğenen sen ol.
General
RE: Anneyi ve babayı silmek!
çok derin bir konu...Anne baba hakkı dinimizde önemlidir...bir anne baba yı nasıl red edebilirsin senin dinini yaşamanı istemezler namaz kılmanı engellerler ..ALLAH ı inkar eden ,seni günaha teşvik eden bir ebeveyin elbette hak yolda olmadığı için . hak yolunu gözeterek ALLAH rızası için onlardan uzaklaşabilirsin..

ama iman olarak kimin kimden üstün olduğunu sadece ALLAH bilir..

peki sizin ailenize karşı hal ve tavırlarınız nasıl...belki de bu yola onları siz sürüklüyorsunuz..yoksa bir anne baba çocuğunu sevmez mi...cahil bile olsa gülücük
Bunu ilk beğenen sen ol.
Profesör

silmeyin... çok çok az görüşerek suistimal etmelerine müsaade etmeyin.
Göz sayesinde görüyor olsaydın gece uyurken rüya göremezdin.
Demek ki görmüyorsun, sana gösteriliyor.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 18-10-2016, Saat:11:52 PM, Düzenleyen: Nazlıcan.
Yönetici
"Rabbin, sadece kendisine kulluk etmenizi, ana-babanıza da iyi davranmanızı kesin bir şekilde emretti.
Onlardan biri veya her ikisi senin yanında yaşlanırsa, kendilerine "öf!" bile deme; onları azarlama; ikisine de güzel söz söyle." / İsra 23
Sabret,    Şükret,    Seyret...
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.