Gönder Cevapla
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alparslan Kuytul - Vahhabilik nedir? Bunların amacı nedir? (Soruyu değiştirmed..)
Yazar Mesaj
kalemşör Çevrimdışı
هل أنا حقاً أنا ؟
*******

Mesajlar: 5,070
Üyelik Tarihi: Sep 2012
Rep Puanı: 7397
Ruh Halim
Ruh Halim
Olgun

Takımın:
diger
Mesaj: #1
Alparslan Kuytul - Vahhabilik nedir? Bunların amacı nedir? (Soruyu değiştirmed..)


18-06-2013 06:52 PM
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
e2828 Çevrimdışı
Cezalı Üye

Mesajlar: 890
Üyelik Tarihi: Dec 2012
Ruh Halim
Ruh Halim
Olgun

Takımın:
diger
Mesaj: #2
RE: Alparslan Kuytul - Vahhabilik nedir? Bunların amacı nedir? (Soruyu değiştirmed..)
vahhabilerin ve kuytulun her söylediği doğru yada yanlış demiyoruz o ayrı mesele fakat kuytulun işine gelmiyor galiba miletin araştırması öğrenmesi , ruh a bile melek dendi , ruh diye bir elçi bilmedik yıllarca araştırmasaydık , ruh geçen ayetlerin bir kısmını melek diye yutturacaklardı millete , milyonlarca müslümana sorun bunu bu ülkede bence milyonlarca hatta 10 milyonlarca insan ruh diye bir elçi , rabbin emrinden ruh ney diye sorsan o ney ya derler , rabbimiz ruhuyla bize destek bile verir istediğinde desen ayet söylesen , ne diyon ya sen derler ........ bunun gibi say say bitmez yorum yaparak , millete yutturdukları , bide milletin çorabıyla , namazda el kaldırmasıyla uğraşıyorlar diyor , önce kendisine bakması lazım kendi inandığı kitle bu tür şeylerle uğraşmaktan müslümanları robota çevirmişler , zaten araştırmayın demelerinin baş nedeni o gibi geliyor bana , araştırmasınlar da müslümanları eklemeli yorumlarla uyutsunlar , kendi ekledikleri şeyleri millete islam kuralı diye dayatmak kolay olur o zaman , dini sündüre sündüre , tonlarca kitap yazıp , anlaşılmaz bir duruma sokanlar kimler önce aynaya bakmaları lazım . karga yavrusuna çirkin demezmiş ki zaten : )
(Bu Mesaj 19-06-2013 03:13 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : e2828.)
18-06-2013 08:27 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
karadamlalar Dışarıda
General
******

Mesajlar: 4,323
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Rep Puanı: 1797
Ruh Halim
Ruh Halim
Zararsiz

Takımın:
diger
Mesaj: #3
RE: Alparslan Kuytul - Vahhabilik nedir? Bunların amacı nedir? (Soruyu değiştirmed..)
suud selefiliğinin muhammed bin abdulvahhab ile bir bağı yoktur, muhammed bin abdulvahhab ın akidesine göre suud devleti ve suudu ve yaptıklarını meşru görenler kafir olmuşlardır. fakat suudi arabistanda abdulvahhabın akidesinin nerdeyse adı kalmış durumda, işlerine gelmediği yerde kralcı bel'amlar ibn abdulvahhab ve onun ekolünün devamı alimlerin kitaplarını tahrif etmişlerdir. ibn abdulvahhabın mezhebi içtihadi hatalar içerebilir bu normaldir, ve tarihsel/siyasi gidişatlarında da hatalar yapmış olabilirler neticede sahabenin bile bu tip hatalarını okuyoruz. ibn abdulvahhab ne olursa olsun dönemi için müceddid sayılabilecek biriydi, kabirlere ağaçlara tapmakta olan halkı uyaran doğru dürüst alimin olmadığı yerlerde islamın ve tevhidin nuru Allahın izni ile onlar sayesinde tekrardan parladı. Malesef hakkında epey dezenformasyon vardır, bunun çokça sebebi var bu forumda da müdafasını yapmak için uğraştık. kendisine osmanlıya isyan etmiş denir fakat onun yaşadığı yerde osmanlının olmadığını dahi bilmiyorlar ona saldıranlar.

Irkçılık ideolojik bir düşünce değil, aksine psikolojik bir hastalıktır.(Şehid İnşaAllah Malcolm x-Malik El Şahbaz)

Sizi rahatsız etmeye geldim!
(Bu Mesaj 19-06-2013 08:01 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : karadamlalar.)
19-06-2013 08:01 AM
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Gönder Cevapla


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi mail@islamiforum.net adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to mail@islamiforum.net