Gönder Cevapla
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Allah ve diğer tanrılar
Yazar Mesaj
ismetr Çevrimdışı
Cezalı Üye

Mesajlar: 61
Üyelik Tarihi: Feb 2019
Ruh Halim
Ruh Halim
Olgun

Takımın:
Mesaj: #1
Allah ve diğer tanrılar
Merhaba herkese. ben foruma yeni üye oldum. inançsız bir insanım tüm dinleri reddediyorum. ama belki burada kafamdaki soru işaretlerini giderebilirsek müslüman oluruz. neyse sorulara geçelim.

1-Dünyada tapınılan bir çok tanrı var(ahuramazda-Allah-Yahve-isa mesih-Brahma-Mithra-Elohim vs) eskilere gidersek zeus-amon-horus-set uzar gider işte
benim sorum şu neden tüm tanrıları reddediyor Allah'a inanıyorsunuz. diğer dinlerinde kutsal kitabı var üstelik.

2-Fatiha suresinde konuşan kimdir? eğer ayetler Allah'ın sözleri ise Fatiha suresinde Allah kendisine mi dua ediyor
Ve ayetlerin bir çoğunda Allah'ın yemin ettiğini görüyoruz bir yaratıcı neden yemin eder?

3-Kuran apaçık bir kitap ise neden meal ve tefsire ihtiyaç duyulur ve bu meallerin bir çoğu birbirinden farklıdır tefsirler ise uçsuz bucaksız cilt cilt binlerce yazılmıştır. neden kuran tek başına yetmiyor?

4-Hadislere baktığımızda önce olay oluyor ardından ayet geliyor. Tuhaf değil mi ? eğer yaratıcı bize yol gösterecekse önce ayet gelmesi gerekirdi. ve hz.osman'ı kafir ilan edip öldüren sahabeler içerisinde cennet ile müjdelenen talha'da vardır burasıda ilginç bir konu

5-Hak din İslam ise neden farklı farklı mezhepler var. ve çoğunun ibadet şekilleri farklı. Örneğin türkiye müslümanları ile şiaların-alevilerin ibadetleri farklı olduğu gibi namazı 2 vakit kılan mezheplerde var.

6-İşid kafa kesme videolarına baktığımız zaman sürekli cihad ayetleri okuyorlar.
Kuran ayet ayet indiğine göre bağlamı olamaz her ayet kendi içinde bağımsız olmalıdır bu açıdan bakıldığında İşid şeriat'ı uyguluyor diyebilir miyiz?

7-tebbet suresinde Allah yarattığı kuluna neden beddua etmektedir ve namaz dua olarak bir beddua neden okunur?

8- hz. muhammed’in mucizelerinden birisi de “şakk-ı kamer” yani ayın yarılması olayıdır. hz. muhammedin ayı bir parmağıyla ikiye bölmesi bir çok hadiste de geçer ve kur’an-ı kerim de kamer suresi 1. ayeti “kıyamet saati yaklaştı, ay yarıldı.” ile bunu doğrular. ay'ın yarılması hakkındaki rivayetlere bakarsak dolunay sırasında ve ay doğarken olduğunu görürüz, eğer ay arap yarımadası üzerine yeni doğuyor ise onun doğusunda kalan çin-hindistan gibi astronomi ile ilgilenen büyük medeniyetler için de ay görünüyor olmalıydı. fakat onlar ay'ın yarılması gibi mucizevi bir olayı kaydetmemişlerdir. ay’ın yarılması’nı sadece müslümanlar mı görmüştür? eğer ay kur’an-ı kerim de de belirtildiği gibi gerçekten bölündüyse neden dünya üzerindeki hiçbir medeniyet bunu kaydetmemiştir?

not:Lütfen müslümana anlatır gibi değil inançsız birine anlatır gibi açıklayın. bu sorular devede kulak sayılır.
13-02-2019 09:58 AM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Abdulhamithan Çevrimdışı
Forumcu
***

Mesajlar: 340
Üyelik Tarihi: Nov 2018
Rep Puanı: 50
Ruh Halim
Ruh Halim
Zararsiz

Takımın:
diger
Mesaj: #2
RE: Allah ve diğer tanrılar
ismet merhaba senin şüphe ettiğin şeyler yeni şeyler değil yani bunlara takılan ilk sen değilsin hep aynı vesveseler ile insanları dolduruyor şeytan öncelikle bir sürü soru sıralamışsına am bu sorular bitmicek bu şekilde onu bil yinede sor araştır ama maksadın gerçeği bulmak olsun yeter ki seni şuan anlıyorum bende ateisttim ve bu yoldan geçtim istersen en baştan başlıyalım Allah varmı yokmu bir yaratıcı varmı ?


“Göklerin ve yerin yaratılışında, gece ile gündüzün sürelerinin değişmesinde, insanlara fayda sağlamak üzere denizlerde gemilerin süzülüşünde, Allah’ın gökten indirip kendisiyle ölmüş yeri canlandırdığı yağmurda ve yeryüzünde hayat verip yaydığı canlılarda, rüzgarların yönlerini değiştirip durmasında, gökle yer arasında emre hazır bulutların duruşunda, elbette aklını çalıştıran kimseler için Allah’ın varlığına ve birliğine nice deliller vardır.”(Bakara, 2/164).
“De ki, Allah birdir. O Samed’dir. Doğurmamıştır ve doğurulmamıştır. O’nun hiçbir dengi yoktur.”(İhlas Suresi, 112/1-4)“Göklerin ve yerin yaratılışı ile dillerinizin ve renklerinizin farklılığı da yine O’nun ayetlerindendir. İlim sahipleri için elbette bunda deliller vardır.” (Rum Suresi, 30/22).

“O, geceyi, gündüzü, güneşi ve ayı sizin hizmetinize verdi. Yıldızlar da Allah’ın emriyle hareket ederler. Şüphesiz bunlarda aklını kullananlar için pek çok deliller vardır.” (Nahl Suresi, 16/12).


“Ne güneş aya yetişebilir, ne de gece gündüzü geçebilir. Her biri bir yörüngede yüzerler.” (Yasin Suresi, 36/40


“Ne güneş aya yetişebilir, ne de gece gündüzü geçebilir. Her biri bir yörüngede yüzerler.” (Yasin Suresi, 36/40
“İnsan yediklerine bir baksın. Biz suyu bol bol indirdik. Toprağı yardıkça yardık. Ondan daneler, üzümler ve sebzeler, zeytinlikler ve hurmalıklar, bol ağaçlı bahçeler, çeşit çeşit meyveler ve otlar bitirdik; size ve hayvanlarınıza rızık olsun diye.” (Abese Suresi, 80/24-32).

“Şüphesiz göklerde ve yerde inananlar için birçok ayetler vardır. Sizin yaratılışınızda ve (Allah’ın) yeryüzünde yaydığı canlılarda, kesin olarak inanan bir toplum için ibret verici işaretler vardır.” (Casiye Suresi, 45/3-4).
“Ey insanlar! (Size) bir misal verildi; şimdi onu dinleyin: Allah’ı bırakıp da yalvardıklarınız (taptıklarınız) bir araya gelseler bile bir sineği dahi yaratamazlar. Sinek onlardan bir şey kapsa, bunu ondan geri de alamazlar. İsteyen de aciz, kendinden istenen de!” (Hac Suresi, 22/73).
“Yoksa onlar bir yaratıcı olmaksızın mı yaratıldılar? Veya kendi kendilerini mi yaratıyorlar?” (Tur Suresi, 52/35).“Sizin yaratılışınızda ve (Allah’ın) yeryüzünde yaydığı canlılarda, kesin olarak inanan bir toplum için ibret verici işaretler vardır.” (Casiye Suresi, 45/4).


“Sonra nutfeyi alaka (aşılanmış yumurta) yaptık. Peşinden, alakayı bir parçacık et haline soktuk; bu bir parçacık eti kemiklere (iskelete) çevirdik; bu kemikleri etle kapladık. Sonra onu başka bir yaratışla insan haline getirdik. Yapıp yaratanların en güzeli olan Allah pek yücedir.” (Müminun Suresi, 23/14“Görmedi mi o insan; biz onu bir damla sudan yarattık da sonra o, bize apaçık bir düşman kesiliverdi?” (Yasin Suresi, 36/77).

İman kuru bilgi değildir insan bilebilir ama iman etmiş sayılmaz ayetleri öğrendikten sonra üzerinde tefekkür ettiğinizde kalp onaylıyor dil itiraf ediyor ise bu imandır.

Fatiha suresinde Allahu teala müminlere nasıl dua etmeleri gerektiğini öğretir.Yani bu duayı eden biziz nasıl dua ediceğimiz bize bildiriliyor biliyorsun namazın her rekatında fatiha ile başlıyoruz bir hadiste fatihasız namaz olmaz buyuruluyor.
İlahlar çok ama Hak ilah bir tane insanlar şeytanın vesvesesi ile afedersin cinsel organlara bile tapmışlar ...Allahu teala peygamberler vasıtasıyla insanlara doğru yolu göstermiştir kimileri uydular bir müddet devam ettiler sonradan uydurdular sapıttılar ve yahut batıla yöneldi dine istedikleri gibi şekil vermeye kalktılar zamanla batıl hurafe inançlar toplumlarda yerleşti gelen peygambere tabi olanlar yola devam etti uymuyanlar ise hala aynı hatalar ile bir tanrıya inanıyor yada inanmıyor önemli olan Hak olan tek ilaha inanıp mıhammedi rasul kabul etmektir islam budur gerisi tamamen batıl.
İstediğin soruyu sorabilirsin ama konudan kouya geçmek doğru olmaz öncelikli olan imana dair sorular sormak olmalı önce ayetler geldi insanlar tabi olmayınca musibetler ve belalar geldi,tebbet suresi bir mucizedir kuranın hak olduğuna bir delildir bu ayet okunduğunda ebu lehep ayetin manası inkar olsun diye iman ediyorum diyebilirdi ama diyemedi ayet doğruydu üstelik ebu lehebin başına gelen bu olan o topluma ibret oldu bizede ibret olmalı,mezhepler batıl olanlar (sapık mezhepler)hak mezhepler olarak ikiye ayrılır sapık mezhepler ümmetin kaderidir hep ümmetten delalete uğprayıp sapanlar oldu bu ümmettende olucağını Rasulullah sav bize bildirdi,hak mezheplerdeki ihtilaflar fıkıhtadır bunlar ayrıntı mevzulardır mezhep alimin görüşü demektir alimler bazı hususlarda farklı görüş beyan etmişler okadar,kafa kesmek değil konunun aslı insanların öldürülmesidir yani bomba ile parçalanarak yada başka şekilde sonuç insanın ölmesidir ışıdin islama uygun bir usulü yoktur islamda cihat fıkhı bellidir müslüman olmuyanlarında yaşama hakkı vardır ışid batının piyonudur pkk gibi aleyhlerine deöndükleri an bu bahaneyle maksatlarıbna ulaşmak için kullandılar müğslüman topraklarında istediklerini yapmaya bahane oldu bu içlerinde kandırılmışlarda var tabi Allah hidayet etsin.Kutsal sayılan bir çok kitap var ama önemli olan bu kitapların ne sunduğu değilmi,peygamberlerin mucizeleri olur tabi bu mucizeyi görmüş olmak farklıdır bence en büyük mucize Kuran dır bir hayat ölçüsüdür kayıtlıdır ilk haliyle sapa sağlam durmaktadır.

﴾nisa 115﴿
Yolun doğrusu kendine apaçık belli olduktan sonra Resûlullah’a karşı çıkan ve müminlerin yolundan başkasını izleyen kimseyi saptığı yönde bırakırız ve onu cehenneme atarız. Orası varılacak ne kötü bir yerdir!
13-02-2019 10:47 AM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Abdulhamithan Çevrimdışı
Forumcu
***

Mesajlar: 340
Üyelik Tarihi: Nov 2018
Rep Puanı: 50
Ruh Halim
Ruh Halim
Zararsiz

Takımın:
diger
Mesaj: #3
RE: Allah ve diğer tanrılar
Kuran üzerinde düşün ama kuranı kerime bakarken doğruyu bulmak için bak hakkı görmek için bak tarafsız bak.

﴾nisa 115﴿
Yolun doğrusu kendine apaçık belli olduktan sonra Resûlullah’a karşı çıkan ve müminlerin yolundan başkasını izleyen kimseyi saptığı yönde bırakırız ve onu cehenneme atarız. Orası varılacak ne kötü bir yerdir!
13-02-2019 10:48 AM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Abdulhamithan Çevrimdışı
Forumcu
***

Mesajlar: 340
Üyelik Tarihi: Nov 2018
Rep Puanı: 50
Ruh Halim
Ruh Halim
Zararsiz

Takımın:
diger
Mesaj: #4
RE: Allah ve diğer tanrılar
İslam inancını ateistlerin forumlarından elbette öğrenemezsin islami forumlarda araştırmalısın ama şu bir gerçekki çoğu ben müslümanım diyen kendi dinini bilmiyoır,eksik biliyor ve ya yanlış biliyor malesef bu yüzden yusuf islamın dediği gibi müslümanlara değil kurana bak,insanların yanlış yapması dinin emri değil yol doğrudur ,yolun bir hatası yok ,hata yürüyemeyenlerde.

﴾nisa 115﴿
Yolun doğrusu kendine apaçık belli olduktan sonra Resûlullah’a karşı çıkan ve müminlerin yolundan başkasını izleyen kimseyi saptığı yönde bırakırız ve onu cehenneme atarız. Orası varılacak ne kötü bir yerdir!
13-02-2019 10:51 AM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
ismetr Çevrimdışı
Cezalı Üye

Mesajlar: 61
Üyelik Tarihi: Feb 2019
Ruh Halim
Ruh Halim
Olgun

Takımın:
Mesaj: #5
RE: Allah ve diğer tanrılar
cevapların hiç tatminkar değil karşında müslüman varmış gibi anlatmışsın ben şeytana falan inanmam ateist değilim üstelik.

1-bakara 2 şuan hükümsüzdür. bilim o ayeti boşa çıkartmıştır. ayrıca yunan mitoloji külliyatı bu hikayeyi daha etkili anlatır.

2-ihlas 112 hükümsüzdür. arap yarımadasında Allat isimli putun lut-menat-uzza diye çocukları vardı ve Allat daha sonra Allah olmuştur ay tanrısıdır. aynı şekilde üstte yazdığım tanrılar içinde tek oldukları söylenmektedir.

3-nahl 12 hükümsüzdür. gece ve gündüz diye bir şey yoktur.

4-hac 73 hükümsüzdür. canlı organizmalar yaratılabiliyor çok yakın zaman içerisinde insan bilinci dijital ortama aktırldığında ruhun olmadığı ispat edilecek.

kısaca verdiğin örneklerin hepsi zaten bilinen şeyler yağmurdu gezegendi yörüngeydi falan bunlar Allah'a özel şeyler değil sümerler-mısırlılar biliyordu zaten onları. azteklerin-inkaların-mayaların peygamberi olmadığı halde astrolojide çok çok ileri idiler.

kardeşim sen bir şeyler yazmışsın ama o olaylara ait deliller yok elimize geçen ilk kaynak ibn hişam-taberi-buhari islamiyetten 200 sene sonra yazılmışlar. onlar dışında herhangi bir kaynağa ulaşamıyoruz senin mucize diye belirttiğin hususların hiç birisi mucize değil araplar için önemli olabilir ama m.ö bilinen şeydi onlar roma imparatorluğu bile kuran'dan çok daha büyük bilgilere sahiplerdi yüzlerce yıl evvel.
13-02-2019 11:08 AM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
alpi Çevrimiçi
Yönetici
*******

Mesajlar: 5,505
Üyelik Tarihi: Jun 2015
Rep Puanı: 4936
Ruh Halim
Ruh Halim
Israrci

Takımın:
diger
Mesaj: #6
RE: Allah ve diğer tanrılar
@İsmetr forumumuza hoş geldin.
Bu soruların cevapları için kitaplar yazılabilir burada nasıl cevaplarız bilemedim ki.

1. soru için şunları söyleyebilirim. Biz Müslümanlar yaratıcının noksansız olması gerektiğine inanıyoruz. Hiçbir ihtiyacı olmamalı. Varlığın bir bölümüne hitap edip, güç yetirip yada sadece belli bazı konularda ilah olmasını kabul etmiyoruz. Örneğin Ateş tanrısı ile başka bir tanrı çekişme içindedir. Bazen yarışıyorlar bazen biri diğerine üstün geliyor, bir diğeri yeniliyor. Böyle bir varlığın ilah olmasını kabul etmiyoruz.
Bu şekilde inandığımızı düşünürseniz diğer ilahları neden kabul etmediğimizi anlamış olursunuz. İhlas suresi bizim ilah tanımımızı en güzel bir şekilde yapıyor.

"De ki; O Allah tektir. O Samed'dir(Muhtaç olunan , muhtaç olmayandır). O doğmamış ve doğurulmamıştır. O'nun bir benzeri-dengi yoktur."

Kutsal kitaplar dediğiniz her halde İncil ve Tevrat olmalı. Bu kitapların değiştirildiği ile ilgili söylentileri duymuşsunuzdur. Bu söylentiyi bu kitapların kendileri ispatlar. Şöyle ki; piyasada onlarca değişik İncil bulmanız mümkündür. Bu da demek oluyor ki bu kitaplar artık kutsal değildir, çünkü neresinin insan sözü neresinin ilahi söz olduğu bilinmemektedir.

Kuran'ı Kerim de yine kendisinin hak tarafından gönderildiğini ve değişmemiş olduğunu kendi kendini ispatlar. Hiçbir yerde bir diğerinden farklı bir Kuran bulmanız mümkün değildir. Bence bu tek sebep bile iman etmek için çok yeterli bir sebeptir.

....


Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
13-02-2019 11:11 AM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
ismetr Çevrimdışı
Cezalı Üye

Mesajlar: 61
Üyelik Tarihi: Feb 2019
Ruh Halim
Ruh Halim
Olgun

Takımın:
Mesaj: #7
RE: Allah ve diğer tanrılar
(13-02-2019 11:11 AM)alpi Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..@İsmetr forumumuza hoş geldin.
Bu soruların cevapları için kitaplar yazılabilir burada nasıl cevaplarız bilemedim ki.

1. soru için şunları söyleyebilirim. Biz türk Müslümanlar yaratıcının noksansız olması gerektiğine inanıyoruz. Hiçbir ihtiyacı olmamalı. Varlığın bir bölümüne hitap edip, güç yetirip yada sadece belli bazı konularda ilah olmasını kabul etmiyoruz. Örneğin Ateş tanrısı ile başka bir tanrı çekişme içindedir. Bazen yarışıyorlar bazen biri diğerine üstün geliyor, bir diğeri yeniliyor. Böyle bir varlığın ilah olmasını kabul etmiyoruz.
Bu şekilde inandığımızı düşünürseniz diğer ilahları neden kabul etmediğimizi anlamış olursunuz. İhlas suresi bizim ilah tanımımızı en güzel bir şekilde yapıyor.

"De ki; O Allah tektir. O Samed'dir(Muhtaç olunan , muhtaç olmayandır). O doğmamış ve doğurulmamıştır. O'nun bir benzeri-dengi yoktur."

Kutsal kitaplar dediğiniz her halde İncil ve Tevrat olmalı. Bu kitapların değiştirildiği ile ilgili söylentileri duymuşsunuzdur. Bu söylentiyi bu kitapların kendileri ispatlar. Şöyle ki; piyasada onlarca değişik İncil bulmanız mümkündür. Bu da demek oluyor ki bu kitaplar artık kutsal değildir, çünkü neresinin insan sözü neresinin ilahi söz olduğu bilinmemektedir.

Kuran'ı Kerim de yine kendisinin hak tarafından gönderildiğini ve değişmemiş olduğunu kendi kendini ispatlar. Hiçbir yerde bir diğerinden farklı bir Kuran bulmanız mümkün değildir. Bence bu tek sebep bile iman etmek için çok yeterli bir sebeptir.
kuran'ı kerim 4 tanedir türk müslümanlar hafs kuranı kullanır.
ayrıca diğer iki kutsal kitabı kuran-ı kerim onaylar. değiştirildiğine dair bir ayet yoktur. İşin garibi kutsal kitapları bir bina olarak düşünürsek tevrat-zebur-incil o binayı tamamlar fakat kuran çok alakasız şeyler anlatır örneğin yuhanna'yı yahya peygamber yapar meryemleri karıştırır falan . o bakımdan diğer dinler islamı reddeder. eski ahit ve yeni ahit kutsal kabul edilir.
ayrıca hristiyanlar kitaplarını tanrı yazdı demez zaten havariler yazmıştır derler.
peki kuran içerisinde neden yahudi tefsir kitabı olan midraş anlatılarının bazıları var? birazdan hangileri olduğunu bulup koyacağım. madem kuran allah sözü ise tefsirin ayet olarka içerisinde yer almaması gerekir
(Bu Mesaj 13-02-2019 11:26 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : ismetr.)
13-02-2019 11:19 AM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Abdulhamithan Çevrimdışı
Forumcu
***

Mesajlar: 340
Üyelik Tarihi: Nov 2018
Rep Puanı: 50
Ruh Halim
Ruh Halim
Zararsiz

Takımın:
diger
Mesaj: #8
RE: Allah ve diğer tanrılar
Kuranı Kerim 4 tane değildir bunu biklmediğin için mi iddia ediyorsun onu anlamak istiyorum açıkça ifade edermisin (bu bahsettiklerin kıraat şekli )anlıyacağın şekli ile söyliyim ses makamında değişiklik.
İncil tevratın değiştirildiği bir gerçektir delilide çoktur hristiyanların neye ne dediğini nasıl inandıklarını çok iyi biliyorum hali hazırdada onlarla görüşmelerim oluyor.
Ama bu konuya neden eğildinki ateist isen isa musa yaşamadı diyorsan yeni ahit yada eski ahitte ne yazdığını önemsemezsin zaten yani inkarmı ediyorsun yoksa savunuyormusun ateistmisin hristiyanmısın onu bana söyleki ona göre konulara giriyiim boşuma Allahın varlığını konu etmeyiz böylece gülücük

﴾nisa 115﴿
Yolun doğrusu kendine apaçık belli olduktan sonra Resûlullah’a karşı çıkan ve müminlerin yolundan başkasını izleyen kimseyi saptığı yönde bırakırız ve onu cehenneme atarız. Orası varılacak ne kötü bir yerdir!
13-02-2019 11:26 AM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Abdulhamithan Çevrimdışı
Forumcu
***

Mesajlar: 340
Üyelik Tarihi: Nov 2018
Rep Puanı: 50
Ruh Halim
Ruh Halim
Zararsiz

Takımın:
diger
Mesaj: #9
RE: Allah ve diğer tanrılar
ismet hristiyanlar diyorki isa%100 tanrı %100 insan sadece bu bile çok şeyi ortaya koyuyor değilmi gülücük

﴾nisa 115﴿
Yolun doğrusu kendine apaçık belli olduktan sonra Resûlullah’a karşı çıkan ve müminlerin yolundan başkasını izleyen kimseyi saptığı yönde bırakırız ve onu cehenneme atarız. Orası varılacak ne kötü bir yerdir!
13-02-2019 11:27 AM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
ismetr Çevrimdışı
Cezalı Üye

Mesajlar: 61
Üyelik Tarihi: Feb 2019
Ruh Halim
Ruh Halim
Olgun

Takımın:
Mesaj: #10
RE: Allah ve diğer tanrılar
(13-02-2019 11:26 AM)Abdulhamithan Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..Kuranı Kerim 4 tane değildir bunu biklmediğin için mi iddia ediyorsun onu anlamak istiyorum açıkça ifade edermisin (bu bahsettiklerin kıraat şekli )anlıyacağın şekli ile söyliyim ses makamında değişiklik.
İncil tevratın değiştirildiği bir gerçektir delilide çoktur hristiyanların neye ne dediğini nasıl inandıklarını çok iyi biliyorum hali hazırdada onlarla görüşmelerim oluyor.
Ama bu konuya neden eğildinki ateist isen isa musa yaşamadı diyorsan yeni ahit yada eski ahitte ne yazdığını önemsemezsin zaten yani inkarmı ediyorsun yoksa savunuyormusun ateistmisin hristiyanmısın onu bana söyleki ona göre konulara giriyiim boşuma Allahın varlığını konu etmeyiz böylece gülücük

Ben ateist-deist-agnostik-dindar falan değilim sadece insanım.
şimdi ben savunmuyorum ama tarafsız yaklaşıyorum olaya
sen eğer hristiyanlara kitabın değişmiş dersen onlarda sana aynısını söyler.
sonuçta kuran onların kitaplarını onaylıyor ayetler ile. enbiya 48-maide-46
ayrıca ben kitab-ı mukaddes de okumuş bir insanım herhangi bir çelişki yok tek çelişki anlattıkları olayların tarih ile örtüşmemesi Big Grin
13-02-2019 11:33 AM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Gönder Cevapla


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi mail@islamiforum.net adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to mail@islamiforum.net