Gönder Cevapla

Değerlendir:
  • 1 Oy - 4 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Allah Korkusu !
Yazar Mesaj
Kayıtsız
Kayıtsız

Allah Korkusu !
ALLAH korkusu

Bazi ehl-i hikmet der ki:

- Vücudun sihhat ve selameti az yemekte; Ruh'un sihhat ve selameti günahsiz olmakta; dinin selameti ise, mahlukatin en hayirlisi Hz. Muhammed'in sav güzel ahlakinda sahip olmaktadir.

ALLAH cc buyur:

- Ey iman edenler, Allah'dan korkun. Herkes, yarin icin önden ne göndermis olduguna baksin. Allah'dan korkun. Cünkü ALLAH , ne yaparsaniz hakkiyle haberdardir. (Hasr/8)

Ayetin aciklamasi söyledir:

- Allah'dan korkun, O'na itaat edin. Maddi veya manevi iztirap icinde olanlara yardim edin. Daima ALLAH yolunda olun ki, kiyamet günü mükafatini bulasiniz. Cünkü ALLAH , - ister hayir olsun, ister ser olsun - islediginiz herseyi hakkiyle bilir. Melekler, gök, yer, gece, gündüz .. hepsi , insan ne islerse kiyamet günü hakkinda sahitlik yaparlar. Hatta insanin kendi azasi kendi hakkinda sahitlik eder. Yer, imanli ve ihlasli kisiler hakkinda sahitlik yapar ve der ki:

- Benim üzerimde namaz kildi, oruc tuttu, Hacc eti, cihad yapti. Yer'in bu sehadeti üzerine ihlasli mü'min sevinir. Ayni sekildede Yer, imansizlar ve Allah'a isyan edenler hakkinda da sahitlik yaparak der ki:

- Benim üzerimde putperestlik yapti, Allah'a ortak tanidi, zina yapti, icki icti, haram yedi.

Merhametlilerin merhametlisi ALLAH , kiyamet günü bu imansizlarla asileri inceden inceye sorguya cekecek olursa vay onlarin haline!..
03-11-2007 01:08 AM
Alıntı Yaparak Cevapla
silwerfree Çevrimdışı
LoadinG....*

Rep Puanı: 2618
Ruh Halim
Ruh Halim
Savurgan

Takımın:
Besiktas
RE: Allah Korkusu !
eyw kardesim sağlasın paylasımın için ..

06/07/2012 İçinde bulunduğum durumu kimseye anlatamam, sen de anlamazsın. Ben bile anlamıyorum ki başkasına nasıl anlatırım!

Franz Kafka
07-07-2010 11:48 AM
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Gönder Cevapla

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi mail@islamiforum.net adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to mail@islamiforum.net