Gönder Cevapla

Değerlendir:
  • 1 Oy - 1 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aklınıza Takılan SoruLarı Sorun Cevap Verelim?
Yazar Mesaj
Tugce Dışarıda
Forumun Uykucu Ninesi

Rep Puanı: 6925
Ruh Halim
Ruh Halim
Yorgun

Takımın:
Galatasaray
RE: Aklınıza Takılan SoruLarı Sorun Cevap Verelim?
ben suanda harfleri görünce biliyorum.ama yazamıyorum.gördüğüm yazılarda önce harfleri çıkarmaya çalışıyorum.
zaten Elif ba dayım suan.ve harfleri tam öğrenmeden geçmek istemiyorum.ezberde istemiyorum.
yoksa ezber olsa çoktan geçmiştim.evde bi program indirdim.ve internetten yardım alıyorum.ama anlatım farklılıkları oluyor.
lütfen bu konuda bildiklerinizi paylaşın.

[Resim: sems-i-tebrizi-sozleri-ii.jpg]

"Kalk, silkelen, kendine gel. Umutsuzluğa sarılma.
Umutsuzluk şeytandan, ümit etmek ise Allah'tandır."
13-05-2013 10:02 AM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Fecr'ul İslam Çevrimdışı
Forumcu

Rep Puanı: 171
Ruh Halim
Ruh Halim
Olgun

Takımın:
Galatasaray
tabiki paylaşmak isterim neden olmasın Sizlere yardımcı olacağını düşündüğüm Dr. necla yasdımanın adım adım kuran dili kitabı var onu şiddetle almanızı şiddetle tavsiye ederim. arapça olaraktan hertürlü destek bilgi kelime anlamı yardım ediyor

Reklam olmasından kaçınmak istiyorum gerçekten bak sizlere yardımcı olmak niyetim fakat ben ilim aldığım yeri söylemeyi severim
Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..
Bu vermiş oldugum adresten hertürlü kurani kerimi ögrenebilirsiniz site bizzat bizimdir hepimizindir buradan bir çok kişi ögrenerek şuanda güzel kuranı kerım okuyorlar. burada görüntülü sesli güzel anlatımlı videoları bulabılırsınız
13-05-2013 10:11 AM
Tugce Dışarıda
Forumun Uykucu Ninesi

Rep Puanı: 6925
Ruh Halim
Ruh Halim
Yorgun

Takımın:
Galatasaray
Allah razı olsun kardeşim
ama sayfa açılmadı.Sad

[Resim: sems-i-tebrizi-sozleri-ii.jpg]

"Kalk, silkelen, kendine gel. Umutsuzluğa sarılma.
Umutsuzluk şeytandan, ümit etmek ise Allah'tandır."
13-05-2013 10:15 AM
Fecr'ul İslam Çevrimdışı
Forumcu

Ruh Halim
Ruh Halim
Olgun

Takımın:
Galatasaray
(13-05-2013 10:15 AM)Tugce Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..Allah razı olsun kardeşim
ama sayfa açılmadı.Sad

Önemli değil ilk başta Kuran'ı Kerimi Tam manasıyla okumak istiyorsanız Hiçbirşey olmamış gibi elif ba cüzünden başlıyacaksınız çünkü hatanız olduğu bir yerde helede tecvidiniz yoksa bu arada tecvide(kuranı Kerimi tam manasıyla harflerin çıkış yerlerine dikkat ederekten güzel okumaya denir) hataya gene devam edilir bu yuzden elif ba cüzünden baştan başlayarak ögrenmenizi elif ba cüzü bittikten sonra tecvidi ögrenerekten okumanızı şiddetle tavsiye ederim eğerki bana ögrenebileceğim bir video veya öneriniz varmı derseniz sizlere bilgilendirme yaparım
Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz.. < burdan ögrenebilirsiniz
Yok açamadım videoyu derseniz
bu alttaki video biraz daha küçükler için uygun olan
Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..
bu videoyu izleyin videonun devamı sağ tarafta gorunuyor
Eğer buda olmaz derseniz bir bayan hocamızın anlatmış olduğu
bu tecvid dersini dinleyiniz
13-05-2013 10:24 AM
Fecr'ul İslam Çevrimdışı
Forumcu

Ruh Halim
Ruh Halim
Olgun

Takımın:
Galatasaray
(13-05-2013 09:56 AM)Rabia Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..Benim de ir sorum olacak
Ölüp toprağa girince ruh ilk gece sorgu sual de bedene giriyor peki ebediyen orada mı kalıyor bunu merak ediyorum
İnşallah anlatabilmişimdir
Bismillahirrahmanirrahim
Güzel Kardeşim öncelikle
ölündükten hemen sonrasında ruh bedenden çıkar taki
ölen insan mezara girene kadar mezara girdiği anda ruhu geri tekrardan
bedenine girer o anda kendini rüyada gibi hissedebilir taki ruh bedene girip kafasını kaldırmaya çalıştığında kafasını tabuta vurana kadar vurduğu anda işte o zaman aklı yerine gelir ve o anda sorgu melekleri gelir münker ve nekir o sorgu sonrasında ameline göre kabri ya cennet bahçesinden bir bahçe yada bir cehennem çukuru olur RABBİM ameli iyi olan saliha insanlardan eylesin biraz daha detaylı anlat derseniz
Değerli kardeşimiz;
Ölüm yokluk değildir; daha güzel bir alemin kapısıdır. Nasıl ki, toprak altına giren bir çekirdek, görünüşte ölüyor, çürüyor ve yok oluyor. Fakat gerçekte daha güzel bir hayata geçiş yapıyor. Çekirdek hayatından ağaçlık hayatına geçiyor.

Aynen bunun gibi, ölen bir insan da görünüşte toprağa giriyor, çürüyor ama geçekte berzah ve kabir aleminde daha mükemmel bir hayata kavuşuyor.

Beden ile ruh, ampul ile elektrik gibidir. Ampul kırılınca elektrik yok olmuyor ve var olmaya devam ediyor. Biz onu görmesek de inanıyoruz ki, elektrik hala mevcuttur. Aynen bunun gibi, insan ölmekle ruh vücuttan çıkıyor; fakat var olmaya devam ediyor. Cenab-ı Allah ruha münasip daha güzel bir elbise giydirerek, kabir aleminde yaşamını devam ettiriyor.

Bu sebeple Peygamberimiz (asm),

“Kabir ya cennet bahçelerinden bir bahçe, ya da cehennem çukurlarından bir çukurdur.” (Tirmizi, Kıyame 26)

buyurarak, kabir hayatının varlığını ve nasıl olacağını bize haber veriyor.

İmanlı ölen ve kabir azabı görmeyen insanların ruhları serbest dolaşır. Bu sebeple pek çok yere gidip gelebilirler. Bir anda çok yerde bulunabilirler. Aramızda dolaşmaları mümkündür. Hatta şehitlerin efendisi Hz. Hamza (ra) pek çok insana yardım bile etmiş ve hala yardım ettiği insanlar vardır.

Ruhlar aleminden anne karnına gelen insanlar, oradan dünyaya doğarlar. Burada buluşup görüşürler. Aynen bunun gibi, bu dünyadaki insanlar da ölüm ile öbür tarafa doğarlar ve orada dolaşırlar. Nasıl ki buradan öbür tarafa gideni uğurluyoruz. Kabir tarafından da buradan gidenleri karşılayanlar var. İnşallah bizleri de başta Peygamberimiz (asm) olmak üzere, bütün sevdiklerimiz orada karşılarlar.

Yeni doğan çocuğu burada karşıladığımız gibi, buradan öbür tarafa giden bizleri de inşallah dostlarımız karşılayacaktır. Bunun şartı Allah’a iman, O’na ve Peygamber'ine uymak ve iman ile ölmektir.

Resulullah (asm), kabir ziyaret ederken ahireti hatırlamayı, meyyite dua ederek, ona ihsanda bulunmayı, ona acımayı, istiğfar etmeyi emretmiştir. Bir kabri ziyaret eden kimse, hem kendisine, hem de meyyite iyilik etmiş olmaktadır. Müslim’in, Ebu Hüreyre’den bildirdiği hadiste,

"Kabirleri ziyaret ediniz! Kabir ziyareti, ölümü hatırlatır." (İbni Mâce, Cenâiz 47)

buyuruldu. Abdullah ibni Abbas diyor ki, Resulullah Medine’de, kabristan yanından geçiyordu. Kabirlere bakarak,

"Esselamü aleyküm ya ehlel-kubur! Yagfirullahü lena ve leküm, entüm selefüna ve nahnü bil-eser."

buyurdu. Bu nedenle kabir ehline selam vermek sünnettir.

İman ehli insanların ruhları serbest olduğundan verilen selamları alırlar. Ayrıca her ruhun kabriyle de irtibatı vardır. Fakat bu durum onların topraktaki cesedlerinde olduğu anlamına gelmez. O alem tamamen farklı bir alemdir. Nitekim güneş çok yükseklerde olduğu halde ışığıyla, ısısıyla, renkleriyle sizin yanınızdaki aynayla irtibatı vardır. Ama güneş aynanın içinde değildir. Aynaya zarar verilse bile güneşe bir şey olmaz.

Kutlu ve iyi ruhlar ölünce göklere mi çıkıyor?

“Muhakkak! Şüphesiz iyilerin kitabı “İlliyyûn” dadır. İliyyûn’un ne olduğunu sen nereden bileceksin? O, yazılmış bir kitaptır.” (Mutaffifîn, 83/18-21)

Abdullah b. Abbas, Kâb. B. Ahbar, Üsame b. Zeyd ve Mücahid’e göre, “İlliyun”, yedinci göktür ve cennetlik olanların ruhları da oradadır. (bk. Taberî, İbn Kesir, Râzî, ilgili ayetlerin tefsiri).

Demek ki, herkesin kitabı ruhunun bulunduğu yerdedir. Oradaki mukarreb meleklere teslim edilmiştir.
Yine Kâb ve İbn Abbas’ta gelen diğer bir rivayete göre, müminlerin ruhu Arş'ın yanındadır. Başka bir rivayette cennettedir.(age.).

Konuyla ilgili Dahhak’ın görüşü şöyledir: Mümin kimsenin ruhu alındığında, onu alıp dünya semasına götürürler, Her gökte bulunan Mukarrebin melekler, onu oradan alıp sırayla ikinci, üçüncü, dördüncü, beşinci, altıncı ve yedinci semaya çıkarırlar, oradan da Sidretu’l-Muntahaya götürürler ve “Ya Rabb! Bu senin filanca kulundur.” derler. Allah o kulunun kim ve nasıl biri olduğunu en iyi bilen olarak, onu azaptan emin kıldığına dair mühürlü bir tezkereyi onlara gönderir. "Muhakkak! Şüphesiz iyilerin kitabı “İlliyyûn” dadır. İliyyûn’un ne olduğunu sen nereden bileceksin? O, yazılmış bir kitaptır.” ayetleri bu gerçeğe işaret etmektedir.(age.)

Bazı alimlere göre, “yazılmış bir kitap”tan maksat kişinin amel defteridir. Hafaza melekleri onları semada mukarreb meleklere teslim ederler. Mümin olan kitabın sahibi güzel amellerini gördüğünde çok sevinecektir.(Razî, a.g.y).

Bir hadis rivayetine göre Efendimiz(a.s.m) şöyle buyurmuştur:

“Melekler Allah’ın kullarından bir kulun amellerini yukarıya çıkarırken, onu çok fazla bulup överler. Nihayet Allah’ın dilediği yere vardıklarında, Allah onlara şu mesajı gönderir;

‘Siz kulumun amellerini muhafaza ettiniz, ben de onun içini kontrol ettim, bu kulumun amelleri halis değildir (içinde Allah’ın rızası dışında başka maksatlar vardır), bu sebeple onları alıp aşağıların aşağısına (Siccin) götürün.'

"Diğer taraftan bir kulun amellerini yukarıya çıkarırken onu azımsar ve küçümserler. Allah yine onlara şu mesajı gönderir:

‘Siz kulumun amellerini muhafaza ettiniz, ben de onun içini kontrol ettim, bu kulumun amelleri halisdir, onları en yüksek yere götürün.' ” (Zamahşeri, el-Keşşaf; Suyutî, ed-Durru’l-Mensur, ilgili ayetlerin tefsiri).

Sahih bir rivayete göre,

“Şehitlerin ruhları Arş'a asılı kandillerdeki yeşil kuşların içinde olur ve istediği şekilde cennet bahçelerinde dolaşırlar.”(Müslim, İmare, 33).
Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz.. Kesinlikle alıntı değildir
(Bu Mesaj 13-05-2013 10:33 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : Fecr'ul İslam.)
13-05-2013 10:32 AM
Fecr'ul İslam Çevrimdışı
Forumcu

Ruh Halim
Ruh Halim
Olgun

Takımın:
Galatasaray
(11-05-2013 05:53 PM)Nazlıcan Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..çok sevindim gülücük
günlük arapça konuşmaları merak ediyorum bu linktede var ama konuşma olarak bize aktarırmısınız?

BUYRUN
انا : Ene (ena) ben

نحن : nahnu biz

انت : ente sen (erk)

انت : enti sen (disi)

انتما : entuma siz (ikil)

انتم : entum siz (erk cogul)

انتن : entunne siz (disi cogul)

هو : huve o (erk)

هي : hiye o (disi)

هما : huma onlar (ikil)

هم : hum onlar (erk cogul)

هن : hunne onlar (disi cogul)

Din ile Ilgili Bazi Terimler

Türkcesi>>>>Okunusu>>>>Arapcasi

Peygamber >>>>Nebiy>>>> نبي

itikat, inanmak (inanc)>>>>i'tikad>>>>اعتقاد

ibadet>>>>ibade(h)>>>> عبادة

ibadet eden>>>> abid >>>>> عابد

Oruc >>>> savm >>>> صوم

Namaz >>>> Salah/ salat>>>> صلاة

Sabah namazi>>>> salatüs-subh>>>> صلاة الصبح

Ögle namazi >>>> salatüz-zuhr >>>> صلاة الظهر

ikindi namazi>>>> salatül-asr >>>> صلاة العصر

aksam namazi>>>> salatül- magrib >>>> صلاة المغرب

yatsi namazi>>>> salatül-işa'>>>> صلاة العشاء

Bayram namazi >>>> salatül-iyd >>>> صلاة العيد

cenaze namazi >>>> salatül-cenaze(h) >>>> صلاة الجنازة

müslüman>>>> muslim>>>> مسلم

hiristiyan>>>> mesihiyy>>>> مسيحي

yahudi>>>> yahudiy >>>> يهودي

Peygamberlik>>>> nubuvveh>>>> نبوة

mescit >>>> mescid >>>> مسجد

kilise >>>> kenise >>>> كنيسة

cennet >>>> cenne(h)_ el cenne >>>> جنة / الجنة

cehennem >>>> cehennem >>>> جهنم

Türkcesi>>>Okunusu>>>>Arapcasi

af edis>>>>gufran >>>>> غفران

Ramazan bayrami>>>> i'dül fıtr >>>> عيد الفطر

Kurban bayrami >>>> i'dül adha >>>>> عيد الاضحى

Yemin >>>> kasem >>>> قسم

takvali >>>> takiyy >>>> تقي

dogruluk >>>> sıdk >>>> صدق

gururlanan >>>> mütekebbir >>>> متكبر

sabreden >>>> sabur >>>> صبور

temiz >>>> naziyf >>>> نظيف

günah, suc >>>> hati'eh >>>> خطيئة

iyilik etmek >>>> ihsan >>>>> احسان

ahiret >>>> el ahireh >>>> الاخرة

şükür eden >>>> şekûr >>>> شكور

melek >>>> melek >>>> ملك

melekler >>>> melaikeh / el melaikeh >>>> الملائكة / ملائكة

iman edenler >>>> ellezine amenu >>>>> امنوا اللذين

korku >>>> havf >>>> خوف

yalan >>>> kezib, kizb >>>> كذب

yalanci >>>> kezzab >>>> كذاب

edebli , terbiyeli >>>> mueddeb >>>>

Türkcesi >>> Okunusu >>> Arapcasi

Gün >>>> yevm >>>> يوم

Cumaretsi günü >>>> yevmus- sebt >>>> يوم السبت

Pazar günü >>>> yevmul-ehad >>>>> يوم الاحد

Pazartesi Günü >>>> yevmul- isneyn>>>> يوم الاثنين

Sali günü >>>>> yevmul- sülasa >>>> يوم الثلاثاء

Carsamba günü>>>> yevmul- erbi'a >>>> يوم الاربعاء

Persembe günü >>>> yevmul- hamis >>>> يوم الخميس

Cuma günü >>>> yevmul- cum'a >>>> يوم الجمعة
Türkce >>>> Okunus>>>>>Arapca

kim? >>>> men? >>>> من

ne? >>>> ma / maza? >>>> ما/ مادا

nezaman? >>>> meta >>>> متى

nerede ? >>>> eyne ? >>>> اين

nasil ? >>>> keyfe >>>> كيف

nicin? >>>> lime / limaza >>>> لمادا

kac? >>>> kem? >>>> كم

kaca ? >>>> bikem ? >>>> بكم

hangi ? >>>> eyy ? >>>> اي

mi, mü, mü ? >>>> hel ? >>>> هل

--------------------------------------------------------------

Arapcada cogul en az 3 sayi olarak kabul edilmektedir Iki kisi icin ayri ifade kullaniliyor, birde bayan ve erkeklere ayri söylenir mesela türkcede "bu" denildiginde her ikisi icin gecerlidir ama Arapcada ayri ayri kullanilir

Bu (erkek icin) >>>> haza >>>> هدا

Bu (bayan icin)>>>> hazihi>>>> هده

Bunlar (iki erkek)>>>> hazani >>>> هادان

Bunlar (iki bayan) >>>>> hatani>>>>> هاتان

Bunlar (cogul) >>>> haülai >>>> هولاء

Su (bayan) >>>> tilke >>>> تلك

Sunlar ikisi (erkek)>>>> zanike >>>> دانك ( bu ifade Araplar tarafindan fazla kullanilmaz)

Sunlar (cogul) >>>>> ülaike >>>> اولئك

Zal harfi klaviyede bulunmadigindan dal harfini kullanılmış

----------------------------------------
مَرْحَبًا
Merhaba!

أَهْلاً يَا سَيِّدي
Hoş geldiniz efendim

أَهْلاً بِكُمْ
Hoş bulduk

إِسْمُكَ الْكَرِيمُ
Adınız?

إِسْمي إبْرَاهِيمُ
Adım İbrahim

مِنْ أَيْنَ أَنْتَ؟
Nerelisin?

أََنَا تُرْكِى
Türkiye’liyim

كَيْفَ حَالُكَ؟
Nasılsın?

أَنَا بِخَيْرٍ، أَلْحَمْدُ للهِ
İyiyim, mevlaya şükürler olsun

مَتَى حَضَرْتَ؟
Ne zaman geldin?

حَضَرْتُ قَبْلَ يَوْمٍ
Bir gün önce geldim

هَلْ حَضَرْتَ وَحِيدًا؟
Yalnız mı geldin?

نَعَمْ
Evet

كَمْ يَوْمًا سَتَبْقَى؟
Kaç gün kalacaksın?

أُسْبُوعَيْنِ
İki hafta kalacağım

مََا مِهْنَتُكَ؟
Mesleğin nedir?

أَنَا طَالِبٌ
Öğrenciyim

كَمْ عُمرُكَ؟
Kaç yaşındasın?

عُمْرِي عِشْرُونَ عَامًا
Yirmi yaşındayım

هَلْ أَنْتَ مُتَزَوِّجٌ؟
Evli misin?

أَجَلْ
Evet

أَيْنَ تَسْكُنُ؟
Nerede ikamet ediyorsun?

أَسْكُنُ فِي الْفُنْدُقِ
Otelde kalıyorum

هَلْ أَعْجَبْتَكَ بِتُرْكِيَا؟
Türkiye’yi beğendin mi?

أَتَيْتُ للزِّيَارَةِ فَقَدْ
Sadece ziyaret için geldim

مَتَى تَعُودُ إِلَى بَلَدِكَ؟
Ülkene ne zaman döneceksin?

بَعْدَ بِضْعَةِ أَيَّامٍ
Birkaç gün sonra

إِلَى للِّقَاءِ
Görüşmek üzere

مَعَ السَّلاَمَةِ
Allaha ısmarladık

مَعَ السَّلاَمَةِ
Güle güle
--------------------------نَعَمْ

لاَHayır/ صَبَاحُ الْخَيْرِ İyi sabahlar/ مَسَاء الْخَيْرِ İyi akşamlar/ تُصْبِحْ عَلَى الْخَيْرِ İyi geceler/ مِنْ فَضْلِكْ Lütfen/ شُكْرًا Teşekkür ederim/ حَظًّا سَعِيدًا İyi şanslar/ عَفْوًا Afedersiniz/ عَفْوًا هَلْ يُوجَدُ؟ Bulunur mu?/ أَنَا أَسِفٌÜzgünüm/ لاَبَأَسٌ Zararı yok/ تَفَضَّلْ Buyur/ تَشَرَّفْنَا Müşerref olduk/ عَلَى الرَّأْسِ Baş üstüne/ بِالْعَافِيَةِAfiyetle/ سَاعِدْنِي مِنْ فَضْلِكْ Lütfen bana yardım et أَنَا مَرِيضٌ Ben hastayım/ تَعَالَ هُنَا Buraya gel/ قِفْ هُنََاBurada dur/ نَعَمْ Evet/ أَعْطِنِي Bana ver/ لاَ يُوجَدُ Bulunmaz/
(Bu Mesaj 13-05-2013 10:48 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : Fecr'ul İslam.)
13-05-2013 10:47 AM
Nazlıcan Çevrimdışı
Süper Moderatör

Rep Puanı: 22043
Ruh Halim
Ruh Halim
Oylesine

Takımın:
Fenerbahce
Türkce okunuşlu olması çok güzel hepside öyle olsa daha iyi olur zannımca..
devamını bekleriz, emeğinize sağlık teşekkür ederiz gülücük

SİZ DE ARAKAN'A DESTEK OLABİLİRSİNİZ.

[Resim: DIZX0fQXoAAqSLs.jpg]
13-05-2013 01:45 PM
taha yusuf Dışarıda
Profesör

Rep Puanı: 24373
Ruh Halim
Ruh Halim
Neseli

Takımın:
diger
genelde bu soruyu ateısler sorar ve net cevap verenı de gormedım bugune kadar.

hz.adem den sonra ınsanlar nasıl cogalmıslardır?

.
13-05-2013 04:33 PM
Sâd Çevrimdışı
Karmakarışıklaşmaktayım

Ruh Halim
Ruh Halim
Zararsiz

Takımın:
Fenerbahce
(13-05-2013 04:33 PM)taha yusuf Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..genelde bu soruyu ateısler sorar ve net cevap verenı de gormedım bugune kadar.

hz.adem den sonra ınsanlar nasıl cogalmıslardır?

Bende merak ediyorum.
13-05-2013 04:36 PM
taha yusuf Dışarıda
Profesör

Rep Puanı: 24373
Ruh Halim
Ruh Halim
Neseli

Takımın:
diger
sad,sen baska zaman merak etBig Grin

.
13-05-2013 04:37 PM
Gönder Cevapla

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi [email protected] adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to [email protected]