Gönder Cevapla

Değerlendir:
  • 1 Oy - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ak Parti'li olmak bir ayrıcalıktır!
Yazar Mesaj
EMREARSLAN Çevrimdışı
Acemi Üye
*

Rep Puanı: 32
Ruh Halim
Ruh Halim
Olgun

Takımın:
Ak Parti'li olmak bir ayrıcalıktır!
Akp'nin 2002'den bu yana hem psikolojik hem maddi olarak bu ülkeye kattığı artılar için bir kitap yazacak olsak,o kitabın sayfa sayısının sonsuz olması lazım.Gerçi ben para konuşmak istemiyorum da şöyle bir çevreme baktığım zaman KURAN'da da anlatıldığı üzere karşıt müslümanların dini imanı para olmuş,gören bunları sokakta yaşıyor zannedecek.O zaman ilk önce biraz ekonomi konuşalım.Mesela dolardan başlayalım,dolar arttı diyorlar,kaç kat arttı dolar 2002'den bu yana 4 kat arttı,yani 17 senede 4 kat,peki 90 ve 2002 arasında yani 12 senede kaç kat arttı,tam 726 katına çıkmış bakın dolar 90 ve 2002 arasında.Ekonomiden anlamayanlar için söylüyorum,eğer hiçbir şey bilmiyorsanız,yeni yüksek banknot çıkıyor mu,ya da kağıt paralar demire dönüşüyor mu buna bakarsınız,en önemli argümandır bu,ekonominin sağlıklı gidip gitmediğini anlamanız için.Çünkü ciddi bir devalüasyon olduğu zaman devlet asla bundan kaçamaz.2008'den bu yana bu devlet bunların hiçbirini yapmak zorunda kalmadı.Ben daha 35 yaşındayım,çocukluğumda neredeyse 6 ay da bir yeni yüksek banknot çıkardı,kağıt paralar şakır şakır demir paraya dönüşürdü,hatta babamı sıkıştırırdım,şu çıkan yeni banknot nasılmış ver de bir görelim diye.Aldığınız bir ürünü çok değil 2 hafta sonra aynı fiyata alamazdınız,mümkün değil.Bakın daha önce paralarda 6 sıfır vardı,bu ne demek,neredeyse 10 senede bir her bir banknota bir sıfır koymak demek,bunu anlayabileceğiniz bir şekilde söylersek,1 liralık ekmeğin her 10 senede bir 10 lira,100 lira,1000 lira olması demek,çünkü devalüasyon olması lazım ki sıfır koyulsun.Artık insanlar enflasyona alışmışlardı,enflasyonun altında ezilmeye de alışmışlardı.Günlük repo faizinin %3000'i bulduğu günleri çok çabuk unuttu bu balık hafızalılar.Evlere şenlik ezik bir ülkeydik.Ben ilkokuldayken elmayla,armutla yerli malı haftasını kutlardık,şimdi öyle mi neredeyse üretemediğimiz hiçbir şey kalmadı.Birde çevreme bakıyorum da bazıları emekli maaşlarına takmışlar,yok Avrupa'da yüksekmiş emekli maaşları da falan filan feşmekan,bakın bu ülkede 12 milyon emekli var.Yanıbaşımızda ki Yunanistan'ın nüfusu 10,8 milyon,hatta geçen gün hesaplamıştım,Avrupa'da ki 8 ülkenin nüfusunu topluyorsun bizim emekli sayımız anca ediyor.Bir de onlar çalışanı 60-65 yaşından önce emekli etmezler.Emekli maaşları düşükse eğer ki hepsi düşük değil,bunun sebebi önceki yönetimlerdir,Akp öncesi hükümetlerin yaptıkları popülizmden dolayıdır.Benim dayım 39 yaşında emekli oldu ya bu ülkede,hani evlere şenlik bir ülkeydik diyordum ya,en güzel örneklerden biridir bu.Faiz lobisi bu ülkenin iliğini kemiğini sömürmüştü.Çalışmaya,üretmeye,yatırım yapmaya ne gerek var yatarsın faizin üstüne sömürürsün,işte bu zihniyetteydi bu lobi daha önce,şimdi bakıyorum da yavaş yavaş yeni sisteme ayak uydurmaya çalışıyor bu vampirler,eskisi gibi değiller.Zamanla daha da alışacaklarBig Grin.Bakın alt yapıyı tamamlamadan insanlara para dağıtmaya başlarsanız vahşi büyüme olur,eninde sonunda çökersiniz.2002'den bu yana alt yapıyı tamamlamak için canı çıktı Akp'nin.Çünkü ilk geldiğinde doğru dürüst hiçbir şey yoktu.Alt yapıda yaptıklarının hepsi 79 senede yapılanlardan fazla;barajlar,yollar,hastaneler,okullar,derslikler,adalet sarayları,emniyet binaları,üniversiteler,spor kompleksleri,köprüller,tüneller daha da inanın say say bitmez,bir de bunun yanına Akp belediyelerinin yaptığı alt yapıyı koyarsanız bir dünya eder.Kaldırıverelim bak 17 senede yapılanları,ülkenin elinde neredeyse hiçbir şey kalmaz.Ben Antalya merkezde oturuyorum,Menderes Türel'den önce affedersiniz de oturduğumuz binanın altında ki çukura ediyoduk.Alt yapı namına hiçbir şey yoktu Antalya'da.Menderes'in yaptıklarının %70'i yerin altındadır.Boklu sular denize akıyordu Menderes'ten önce.Doğru dürüst arıtma tesisi bile yoktu.Azıcık bir yağmur yağsın her tarafı sel alırdı,trafik tıkanırdı,neyse daha anlatacak çok şey varda son olarak şu yoksulluk konusuna değinip bitiricem.Yoksulluk sorununu tamamen çözmüş hiçbir G 20 ülkesi yoktur,ALLAH istemedikten sonra da çözemezler de zaten,sonuçta rızık ALLAH'a bağlıdır devlet başkanına değil.Devlet başkanı isterse hiç uyumadan 24 saat size para getiricem diye uğraşsın,ALLAH istemedikten sonra olmaz o iş.Bakın İngiltere'de her 200 kişiden birisi evsiz,sokakta yaşıyor.Amerika'da bazı fakir mahalleler neredeyse özerk bölge ilan edilmiş,polis bile içeriye giremiyor.Çin vahşi büyümenin pençesine düşmüş,inanın bana hayvanı bağlasanız durmaz metropollerde.Avrupa ülkelerinin çoğu artık yollarının patlaklarını bile kapatmakta zorlanıyor,bakmayın siz kuyruklarını dik tuttuklarına çöküşün eşiğindeler.Rusya'da her yeri mafya sarmış,buraya gelen Ruslar anlatıyor da,küçük bir esnaf dükkanı bile açsak mafya haraç istemeye başlıyor,sizin ülkeniz bir cennet kıymetini bilin diyorlar.Geçen de arkadaşımın arabasıyla Antalya'ya gelen Brezilyalı bir ailenin arabası kaza yapmış,çarpışmışlar,daha sonra arkadaşım Brezilyalı aileye sorun yok polisi çağırırım hallederler dediğinde Brezilyalı aile şaşırmış,arkadaşım neden diye sorduğunda da Brezilyada polise rüşvet vermezsen polis hiçbir şey yapmaz,ilk önce rüşveti verirsin ondan sonra işini görürler,bu bizde gelenek gibi bir şeydir demişler.Daha böyle çok örnek var da bu kadar yeterli,biraz şöyle dünyaya bakın,Türkiye'nin eski durumuna bakın ve de kıyaslama üzerinden hüküm verin.Bakıyorum çevredekilere Akp'ye çakıyor ama kime oy verdiğini açıklamıyor.O zaman kime oy verdin,necisin açıklıcaksın.Sıkışınca da uyanıklık yapıp ben sandığa gitmedim diyorlarBig Grin.Yolsuzluk yolsuzluk diyen zavallılar şöyle devletin kurumlarına bir bakın bakalım nerelerden nerelere geldiler,gerçi bunlar dün ne yediğini bile hatırlayamazlar bunları mı hatırlıcaklar!
(Bu Mesaj 11-10-2019 04:18 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : EMREARSLAN.)
11-10-2019 04:15 AM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
İMaM ŞaMiL Çevrimdışı
Acemi Üye
*

Rep Puanı: 22
Ruh Halim
Ruh Halim
Yorgun

Takımın:
Fenerbahce
RE: Ak Parti'li olmak bir ayrıcalıktır!
Türkçen iyi değil Emre ARSLAN. İyi bir Ak-Parti'li partisinin adını hiçbir zaman AKP olarak yazmaz. Bu muhaliflerin kullandığı şekildir.
12-10-2019 10:11 PM
EMREARSLAN Çevrimdışı
Acemi Üye
*

Rep Puanı: 32
Ruh Halim
Ruh Halim
Olgun

Takımın:
(12-10-2019 10:11 PM)İMaM ŞaMiL Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..Türkçen iyi değil Emre ARSLAN. İyi bir Ak-Parti'li partisinin adını hiçbir zaman AKP olarak yazmaz. Bu muhaliflerin kullandığı şekildir.

Başlığa öyle yazmadım ama dikkat edersen.
13-10-2019 09:42 PM
Ufuk19 Çevrimdışı
Acemi Üye
*

Rep Puanı: 0
Ruh Halim
Ruh Halim
Yorgun

Takımın:
Fenerbahce
Yazı güzel olmuş ,işsizlik ve dış borçlar eklense daha iyi olurdu.
14-10-2019 01:33 AM
Gönder Cevapla

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi mail@islamiforum.net adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to mail@islamiforum.net