Gönder Cevapla

Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aile için İstanbul mu Muğla mı sizce?
Yazar Mesaj
yasin4755 Çevrimdışı
Yeni Üye

Rep Puanı: 0
Ruh Halim
Ruh Halim
Mesgul

Takımın:
Aile için İstanbul mu Muğla mı sizce?
Selamun aleyküm cümleten,

Doğma büyüme istanbulluyum iş için bir süredir Muğla'ya geldim.İstanbulun kalabalığından gürültüsünden dolayı ailemi de yanıma almak istiyorum
Ama bir yandan da burdaki insanların hepsi demiyim büyük çoğunluğunun alkole olan düşkünlüğünden dolayı istanbula geri mi dönsem diye düşünüyorum
Muğla da dini değerlerimi kaybetme açısından bir korkum var.istanbul da çok düzgün değil tabi

Sizlerin değerli yorum ve tavsiyelerinizde benim için çok önemli işin içinden çıkamıyorum
18-04-2018 05:59 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
yasin4755 Çevrimdışı
Yeni Üye

Rep Puanı: 0
Ruh Halim
Ruh Halim
Mesgul

Takımın:
RE: Aile için İstanbul mu Muğla mı sizce?
Yok mu fikir belirtecek?
19-04-2018 07:22 AM
camici Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 12
Ruh Halim
Ruh Halim
Oylesine

Takımın:
RE: Aile için İstanbul mu Muğla mı sizce?
Nisa 4/97- Melekler, kendilerine zulmeden kişilerin canlarını aldıklarında, onlara, "Ne işte idiniz?" derler. Onlar da: "Biz yer yüzünde zayıf kimselerdik." derler. Melekler: "Allah'ın yeryüzü geniş değil miydi, siz de orada hicret etseydiniz ya?" derler. İşte bunların varacakları yer cehennemdir. O ne kötü gidiş yeridir.
Nisa 4/98- Ancak gerçekten aciz ve zayıf olan, çaresiz kalan ve hicret etmeye yol bulamayan erkekler, kadınlar ve çocuklar hariç...
Nisa 4/99- Umulur ki, Allah bu kimseleri affeder. Allah çok affedici, çok bağışlayıcıdır.

Demek ki, eğer muhayyer isen, yani seçim yapmada serbest isen, dinini en güzel yerde yaşayabileceğini düşündüğün yere hicret etmek gerekiyormuş.
Eğer serbest değil zorunlu isen, elinden geldiği kadar dinini korumaya çalışarak, gayret ederek sabretmeli ve Allah'dan af ve mağfiret dileyerek sana bir çıkış göstermesini dilemelisin.

Allah'a emanetsiniz...
19-04-2018 09:15 AM
Gönder Cevapla

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi mail@islamiforum.net adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to mail@islamiforum.net