You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Adak yerine yemin kefareti

Yeni Üye
Merhaba,

Adak ile ilgili bir sorum olacak size. Sitenize baktım sorumun tam karşılığını bulamadım.

2010 senesinde üniversiteyi kazanmak için adak adamıştım. Bir fakire maddi yardım edip, bir gün oruç tutup, bir seferlik de sokak hayvanlarına mama alacaktım. Üniversiteyi kazandım ve bir fakire maddi yardımda bulundum. Sokak hayvanları için mama alacaktım fakat öğrenci olduğum için babam aldı benim yerime. Yani o ödedi parasını. Orucumu da malesef bunca yıl tutamadım. Adağımı yerine getiremediğim için bu beni çok rahatsız ediyor. Bu aralar da rahatsızım ve ameliyat olacağım. Ameliyattan önce yerine getirmek istiyorum ve oruç tutabilecek durumda hissetmiyorum kendimi. 

Yemin kefareti diye bir şey okudum. Daha önce duymamıştım. Adadığım üç şeyden sadece birini yerine getirebildim. Yani mamayı babamın alması sanırım geçerli değildir. Bir de orucum var. Size sorum şöyle; bunların hepsinin yerine bir yemin kefareti yeterli midir? Eğer yeterliyse 10 fakire 2 öğünlük yemek yardımını, 1 fakire 10 kişilik 2 öğünlük yardım yapabilir miyim? Ve bu yardımı maddi olarak yapsam olur mu? Yani 1 fakire 10 kişik 2 öğünlük yemek parası versem olur mu? Teşekkür ederim.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Acemi Üye
RE: Adak yerine yemin kefareti
kardeş sana önerim namazı kıl Allah senin gibi böyle nasipli ve sözünü tutmak isteyen birine inşallah namazı nasip eder.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yeni Üye
RE: Adak yerine yemin kefareti
Bu sizi ilgilendirmez. Allah ile benim aramda. Günü geldiğinde kılarım elbet. Adak ile ilgiliydi sorum.
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.