You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Abdestli İken Krem deodorant, kolonya gibi şeyler abdesti bozar mı?

" HACI "
krem, deodorant, kolonya, parfüm gibi şeylerin abdesti bozuk bozmayacağı hususu çok merak edilen bir konu oldugu için bu konuyla ilgili konu açmayı uygun gördüm.... Bu mesele mezheplere göre değişebilen bir durumdur. Yukarıda belirtilen maddeler ve benzeri içerisinde alkol olan cisimleri de kapsamaktadır.

Hanefi mezhebine göre alkollü maddeler abdesti bozmadığı gibi içinde bulunan alkol de namaza engel olmaz. Şafii mezhebine göre alkol içeren maddeler necis olduğu için elbisenin herhangi bölümüne dokunması namaza engel olacaktır.

slm ve duayla...
Bunu ilk beğenen sen ol.
© 9492.698875 ©
RE: Abdestli İken Krem deodorant, kolonya gibi şeyler abdesti bozar mı?
ALLAH razi olsun...birde bazilari kolanyayi kullanmiyor içinde alkol var günah haram diye...ama insan kolanyayi temizlik, hoşa gitmeyen kokulari veya lekeleri gidermek amaciyla amaciyla kullanirsa bunda hiç bir sakinca yoktur denildigini duydum gülücük tabi içerse kafayi bulur ve alkol oldugu için haramdir günahtir...
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 07-01-2010, Saat:06:09 PM, Düzenleyen: © CESSES ©.
kimya-yı saadet
hmm.. evet doğrudur. sağolasın
"Arsadaki odun yığınının gizli bir köşesinde tek bir kıvılcım noktasıyız biz."

elhmdülillah anladin
Bunu ilk beğenen sen ol.
Profesör
ameller niyete göredir. bilgilendirdiğin içinde Allah razı olsun
Bunu ilk beğenen sen ol.
Üye
ewet abdestide orucu da bozmaz yanlış hatırlamıyosam bir hadise göre bi kadın bunları kullanır ve kokusunu yabancı bi erkek alırsa kadın zina etmiş oluyo
KIZ DEDİĞİN İSTANBUL GİBİ OLMALI FETHİ ZOR FATİHİ TEK OLMALI...
Bunu ilk beğenen sen ol.
köyün delisi
Şafii mezhebine göre alkol içeren maddeler necis olduğu için elbisenin herhangi bölümüne dokunması namaza engel olacaktır.

yanlış, böyle birşey yok
PEAH!

“Somali'de, 90 günde, 29.000'den fazla çocuk açlıktan öldü. Mübarek Ramazan ayında son altmış yılın en büyük kuraklığını yaşayan Afrika ülkelerine 5 TL. yardım etmek için bir kısa mesaj atabilirsiniz:

Afrika yaz 5601 (Türkiye Diyanet Vakfı)
Afrika yaz 2868 (Türk Kızılayı)
Afrika yaz 3072 (İHH- İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı)..
Bunu ilk beğenen sen ol.
General
Ahahahahaha inanamıyorum ya nelerle karşılaşıyorum :D :D
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.