Gönder Cevapla

Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
4-9 Yaş Sure Ezberleme Programı
Yazar Mesaj
AtMaCa Çevrimdışı
Admin

Rep Puanı: 1280
Ruh Halim
Ruh Halim
Sert

Takımın:
Fenerbahce
4-9 Yaş Sure Ezberleme Programı
Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..

hem türkçe hemde ücretsiz kullanabilceğiniz faydalı bir program
15-12-2012 12:24 AM
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Tugce Dışarıda
Forumun Uykucu Ninesi

Rep Puanı: 6799
Ruh Halim
Ruh Halim
Yorgun

Takımın:
Galatasaray
RE: 4-9 Yaş Sure Ezberleme Programı
4 yasindaki cocuk sure ezberleyebiliyormu?
Eger oyleyse Daha iki senemiz var ozaman.
15-12-2012 02:15 AM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
AtMaCa Çevrimdışı
Admin

Rep Puanı: 1280
Ruh Halim
Ruh Halim
Sert

Takımın:
Fenerbahce
bilmem çocuğuna göre değişir sanırım. bu program sanırım o yaş kategorisine hitap eden bi program o yüzzden o yaş aralığını vermişler

R-U-H-U-M-U-Z ----- Y-E-T-E-R..........
15-12-2012 02:22 AM
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Tugce Dışarıda
Forumun Uykucu Ninesi

Ruh Halim
Ruh Halim
Yorgun

Takımın:
Galatasaray
Anladim.biyerde 6 yas diye okumustum oyuzden sordum.
Biz simdiden ogrenmeye calisalim ne alabilirse hayirli olur.
15-12-2012 02:29 AM
İmpoSsibLe Dışarıda
Uzman

Rep Puanı: 771
Ruh Halim
Ruh Halim
Kustah

Takımın:
Fenerbahce
Tugce 4 yaş benim ögrncilerim allahın lslmleri fil sureside nasa kadar ezbrliyor ve daha çabuk)

Ve aŞk İnsanın aLnına Dokundu !

SubHane RabbiyeL aLa...
15-12-2012 02:32 AM
Tugce Dışarıda
Forumun Uykucu Ninesi

Ruh Halim
Ruh Halim
Yorgun

Takımın:
Galatasaray
Masallah.ben simdi subhaneke den basladim ama daha kelimeleri tam soyleyemiyor.kimi erken oldugunui soyluyor.ben de ne alirsa bu yasta alir dusuncesindeyim.benmle birlikte namaz kiliyor.tesbih cekiyoruz.ama surede biraz zorlaniyoruz.o yuzden bu ara beklemedeyiz.
15-12-2012 02:36 AM
İmpoSsibLe Dışarıda
Uzman

Rep Puanı: 771
Ruh Halim
Ruh Halim
Kustah

Takımın:
Fenerbahce

Geçen sene bizim öğrencilerimiz, Allahın 99 ismi, surelerin hepsini,ezberlediler. Cuzdan başladık kurana geçtiler. Kuranda yüzden okumada hepsi yasini okudu ve tamamladı.

Bunun için yüksek sabır gerekmekte, asla ara verilmemelidir. Nasıl öğrettiğimizde önemlidir, 3-4 yaşnda ki bir çocuk dünyanın en kolay alan beynine sahiptir. Beyinleri kayıt cihazı gibi kaydeder,sureleri ezberlerken okuyarak değil duyarak ezberlerler, öğreten kişi bir kere çocuk dilinden anlaması gerekir dümdüz okursanız çocuk ezberlesin diye sıkılır ve başka şeylerle ilgilenir, asla bağırmıycaksınız yapamıyorsanız bırakın anneler, çünkü bu çocuğa ilerdede kuran derslerini sevmeme psikolojisi yerleştirir. Mutlaka kuran öğreten anaokullarına gönderin. Çünkü bizim dersler de sırf çocuklar öğrensin diye neler yaptığımızı ne kılıklara girdiğimizi bir görseniz =) onların bu dersleri yapmaya can atmalarına hayret edersiniz...

Bir öğrencim vardı, hiperaktif, yaramaz sınıfın dolaplarının tepesinde dolaşırdı . dersler de herkes normal yerindeyken onu dolabın üzerinde bulurdum=) ezberlere ordan katılıyordu cuz derslerinde aşşağıya indirmeyi beceremediğim için onun sırası geldiğin de defalarca dolabın tepesine çıktığımı biliyorum ben Big Grin sureleri kafandan uydurucağınız bir hikaye içinde ezberlete bilirsiniz. Yada elinizi örümcek şeklinde yerde çocuğunuza doğru yavaş yavaş ilerletirken sub haaaaaaaa derken yavaş nekeeeeeeee derken elinizionu heyecanlandıracak şekilde hızlandırın =) bu onu çok heyecanlandıracak hoşuna gidicek.... bunu defalarca yapmalısınız...yada kafanızda kurguladığınız başka bir oyun şekliyle...

Devamlı onunla ilgilenin Allah aşkına fazladan 5 dakikanız bile varsa ona verin dakikalarınızı... Beraber çizgi filmler izleyin seçici davranın , oyun zamanlarında önüne oyuncakları döküp kendiniz tv başına yada başka biryere geçmeyin, oyunlarını izleyin kurguladığı şeylere dikkat edin , çocuğun oyunu onun içinde bulunduğu ruh halini yansıtır... sizi taklit eder her hareketin de... onun gözü önünde namazlarınızı kılın sesiniz hafif yüksek onun duyabiliceği şekil de olsun o başka şeyle ilgileniyosa bile sizin tekbir seslerinizi surelerinizi hareketlerinizi kaydediyordur... hiç kimse hiç birşey çocuğunuzdan önemli değil... Ondan başka şeylere verdiğiniz 5 dakikanız bile onun hayatındaki 5 dakikayı kaçırmanız belkide o 5 dakika içerisin de hayatı boyunca ona kazandıracak bir huy, krakter , yerleştirecek olumsuz bir olayın mimarı olmanızı sağlayacaktır.Hiç farkın da olmadan gözünüzün önünde sandığınız yavrunuz iç dünyasında yok olup gider... Anne olmak demek başı ağrıdığı için uzanma zamanı bile olmayan demekdir... Uzanırda gözlerini kapatırsa, bu onun için bir lüks olur... unutmayın sizin başınız ağrısa bile uzanma lüksünüz yok... sla ona sesinizi yükseltmeyin bağırarak konuşmayın oda bağırarak ağlıycakdır yada bağırarak cevap vericekdir. çocuk bağırdığı zaman sizde ona bağırarak sana bağırma dedimmmmm diye bağırırsanız ona çelişki aşılarsınız =)
Bağırmadan vurmadan da işlerinizi halledebilirsiniz. Birşeye hayır derseniz çocuğunuz ağlasada kendini yerlerede atsa kararınızdan vazgeçmeyin...
Ona ağladığı için kızmayın yerlere yattığı için açılıp bir tokat indirmeyin, bu onun canını yakar ve zaten o ağlıyor daha fazla ağlatmanın bir anlamı yoktur. Bu kendini yere atma olayı sokak ortasın da dahi olsa sakince bekleyin. Onuru kırıcak kendine güvensizlik sağlıycak bir harekette bulunmayın sadece sakinleştirmeye çalışın bırakın insanların hepsi o anda size bakıyor olsun =) Unutmayın en kıymetliniz çocuğunuz =)

Ve aŞk İnsanın aLnına Dokundu !

SubHane RabbiyeL aLa...
15-12-2012 02:32 PM
Tugce Dışarıda
Forumun Uykucu Ninesi

Ruh Halim
Ruh Halim
Yorgun

Takımın:
Galatasaray
O benim dunyam.nasil kizabilirim ki.en kizdigim an dusecek diye korktugum zaman.benim butun zamanim onunladir.hatta belli bi zaman ae ar saat kucagimda uyuturdum.benm deli oldugumu dusunurlerdi.ama hicbirini umursamadim.bebekliginde gogsumde uyuturdum.normalde cok derin uyuyan ben 2 yildirdogru duzgun uyumama.sikayetcide degilim.o benim canim.ama daha oncede soyledim yanilmamissenden ogrenecegim cok sey var.ayrica cocuk yetistirmede tek basina oldunmu cabalarin bosa gidiyor.sen uysallastiriyorsun baba nin bi bagirmasi herseyi altust etmeye yetiyor.
15-12-2012 05:29 PM
Gönder Cevapla

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi mail@islamiforum.net adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to mail@islamiforum.net