Gönder Cevapla
 
Değerlendir:
  • 3 Oy - 1 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2008'de daha ucuza konuşacağız
Yazar Mesaj
Kayıtsız
Kayıtsız

 
Mesaj: #1
2008'de daha ucuza konuşacağız
Gazi Üniversitesi'nde düzenlenen panele katılan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, iletişimdeki yüksek vergilerin 2008 yılında düşürüleceğini açıkladı.


Gazi Üniversitesi’nde düzenlenen “İletişim Sektörünün Dünü ve Bugünü” konulu panelde sektördeki yüksek vergi oranları masaya yatırıldı.

Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye ve Vergi Hukuku Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen ve iletişim sektörü ile ilgili konuların konuşulup tartışıldığı panelde konuşan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, bütçe dikkate alınarak iletişim üzerindeki vergilerin azaltılmasının mutlaka gerçekleştirileceğini vurgularken, 2008 yılında vergilerin düşürülmesine karar verileceğini ve uygulamaya başlanacağını söyledi.

Telekomünikasyon Üst Kurul Başkanı Dr. Tayfun Acarer ve sektör temsilcilerinin de konuştuğu panelde tüketicilerin hizmetlerden daha ekonomik faydalanabilmesi içinvergi indirimi gerektiği vurgulandı.

Toplantının ikinci bölümünde Gazi Üniversitesi Maliye ve Vergi Hukuku Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Şükrü Kızılot’un başkanlığını yaptığı panel gerçekleşti. Panelde konuşan sektör temsilcilerinden Turkcell Genel Müdür Yardımcısı İlter Terzioğlu, Türk Telekom İcra Kurulu Üyesi Emin Başer, Avea Genel Müdürü Cüneyt Türktan ve Vodafone Hukuk Danışmanı Selçuk Karaçay yüksek iletişim vergilerine değindi.

Vergi oranlarında yeni düzenlemeler yapılması gerektiğini belirten konuşmacılar, bunun ürün çeşitliliğinden nihai tüketicilerin faydalanmasını sağlayacağını, ayrıca sektörün uluslararası arenada rekabet gücünü artıracağını vurguladı.

VERGİYİ DÜŞÜRMEK ÜLKEYE 5 MİLYAR DOLAR KAZANDIRIR

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı İlter Terzioğlu ise yaptığı sunumda, özellikle katma değerli servislerden alınan vergilerin düşürülmesinin, katma değerli hizmet üreten pek çok sektöre katkı sağlayacağının altını çizdi. Mobil penetrasyondaki yüzde 10’luk büyümenin, ülke ekonomisinde yüzde 1’lik büyüme sağlayacağını belirten Terzioğlu, vergilerin düşürülmesiyle ekonomimize 5 milyar dolarlık ilave potansiyel yaratma imkanı bulunduğunu sözlerine ekledi.
31-10-2007 04:03 PM
Alıntı Yaparak Cevapla
Gönder Cevapla


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi mail@islamiforum.net adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to mail@islamiforum.net