Gönder Cevapla

Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1 yıllık evliyim yardıma ihtiyacım var !
Yazar Mesaj
hicbirseybilmeyen Çevrimdışı
Yeni Üye

Rep Puanı: 0
Ruh Halim
Ruh Halim
Kederli

Takımın:
1 yıllık evliyim yardıma ihtiyacım var !
Selamun Aleyküm Arkadaşlar

Sizlerle paylaşmak istediğim bir konu var. Bir yıllık evliyim evliliğim genel olarak Allah'a hamdolsun iyi gidiyor. Ama her hafta perşembe günü işten evime geldiğimde adeta eşime ya da bana bir şeyler oluyor. İçim çok sıkılıyor çok kötü tartışmalarımız ve kavgalarımız oluyor. Çok basit bir nedenden konu uzayıp gidiyor sonra ertesi günü akşam konu kapanıyor ve durumu ikimizde fark ettik. Bu soruna bir türlü anlam veremedik yardımcı olabilir misiniz?
07-09-2018 10:27 AM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
blue Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 40
Ruh Halim
Ruh Halim
Cilgin

Takımın:
RE: 1 yıllık evliyim yardıma ihtiyacım var !
(07-09-2018 10:27 AM)hicbirseybilmeyen Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..Selamun Aleyküm Arkadaşlar

Sizlerle paylaşmak istediğim bir konu var. Bir yıllık evliyim evliliğim genel olarak Allah'a hamdolsun iyi gidiyor. Ama her hafta perşembe günü işten evime geldiğimde adeta eşime ya da bana bir şeyler oluyor. İçim çok sıkılıyor çok kötü tartışmalarımız ve kavgalarımız oluyor. Çok basit bir nedenden konu uzayıp gidiyor sonra ertesi günü akşam konu kapanıyor ve durumu ikimizde fark ettik. Bu soruna bir türlü anlam veremedik yardımcı olabilir misiniz?

selamlar öncelikle geçmiş olsun. ben çok bilgili değilim bence bu konuda fakat şunu biliyorum: allah az da olsa devamlı olan ibadeti sever.

eğer henüz hiçbirşeye karar vermiş değilseniz , ben düzenli olarak her gün belli sayılarda (sayıyı siz ayarlayın ama her gün yapın önerim) felak ,nas ve ihlas okuyun. bunu sabah ve akşam namazlarında ve yatsıda namazda okuyun.

ayrıca ben vakıa suresini öneriyorum (devamlı) mümkünse ezberleyin.

geceleri fatiha okumadan yatmayın , ayetel kürsi de öneriler arasında yatarken.

eğer evlendiğinizde huzurlu olduğunuzu ve bunun sonradan bozulmuş olduğunu düşünmekte iseniz , evlilik huzuru niyaz ediyorum allahtan.

evlilerin huzurlu olması bizler için de mutluluk verici olacaktır

selam ve dua ile..
07-09-2018 03:20 PM
Yeni Üye

Ruh Halim
Ruh Halim
Kederli

Takımın:
Öncelikle Allah razı olsun sağolun. Yok huzurumuz sadece o gün ve ertesi gün bozuluyor sonrasında bir sıkıntı olmuyor. Yani bize birileri tarafından bir şeyler yapıldığından şüpheleniyoruz. Bu durumun her hafta tekrar etmesi benide eşimide çok huzursuzlaştırıyor.
10-09-2018 08:19 AM
blue Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 40
Ruh Halim
Ruh Halim
Cilgin

Takımın:
(10-09-2018 08:19 AM)hicbirseybilmeyen Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..Öncelikle Allah razı olsun sağolun. Yok huzurumuz sadece o gün ve ertesi gün bozuluyor sonrasında bir sıkıntı olmuyor. Yani bize birileri tarafından bir şeyler yapıldığından şüpheleniyoruz. Bu durumun her hafta tekrar etmesi benide eşimide çok huzursuzlaştırıyor.

sizden de allah razı olsun. bana kalırsa bu tür şeylerin çözümü basit olmadığından en iyisi siz uzun süre nas ve felak okuyun (okumaya birkaç yıl sürekli devam edin) bence tesiri geçecektir. şimdi bazı ibadetler uzun süre az da olsa devamlı yapıldığında etkili olabiliyor ve nasıl ki su ,kirlenmiş şeyleri tek başına uzun süre sadece su ile yıkayınca temizleyebiliyorsa ibadetlerde uzun süre tertemiz yapar. (ama hangi ibadet:bilmediğimiz için en garanti felak ve nas a sarılın. (anlamını da ezberleyin ve okurken onu düşüneceksinizdir zaten sürekli yapınca) çok da zor birşey değil bence sürekli okuyun bu iki sureyi.

ayrıca hemen size büyü gibi birşey yapıldığından şüphelenmeyin. ve unutmayınız ki kainatın en sevilen kulunun da hayatında çok az da olsa evliliğe dair bir problem olmuş idi.

ve çok iyi bilgili insanları bulabilmek de zordur ,en iyisi garanti olana bağlanın (kurana) bence her gün 3-5 defa (ama her gün) felak nas okumak zor gelmeyecektir. bunu her gün yapın.evinizdeki temizliğe de dikkat etmenizi rica ediyorum.

geçmiş olsun tekrardan.

selam ve dua ile
10-09-2018 09:59 PM
Yeni Üye

Ruh Halim
Ruh Halim
Kederli

Takımın:
Allah razı olsun hocam sağolun dediklerinizi yapacaz inşallah dualarınızı esirgemeyin.
11-09-2018 08:32 AM
Gönder Cevapla

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi mail@islamiforum.net adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to mail@islamiforum.net