Gönder Cevapla

Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
’ Lakin bize itmek düşer”
Yazar Mesaj
umuteğrisi Çevrimdışı
General

Rep Puanı: 3839
Ruh Halim
Ruh Halim
Niteliksiz

Takımın:
Galatasaray
’ Lakin bize itmek düşer”
Vaktiyle bir padişah kendisine bir vezir bulmaya karar vermiş ve böyle kocaman bir kapı yaptırmış. Yaptırdığı kapının ortasına onlarca kilit yaptırmış. Kimisi sürgülü, kimisi halka kilit vesaire derken baştan aşağı her tarafa kilit yaptırmış. Ve ondan sonra vezir adaylarını bir bir buyur etmiş. İlk giren adama demiş ki:
- “Sen benim vezirim olmak istiyorsun, değil mi?”
O da demiş: - “Evet efendim.”
- “Eğer benim vezirim olmak istiyorsan, şu kapıyı anahtar kullanmadan, levye kullanmadan, hiç bir alet kullanmadan açmanı istiyorum” demiş.
Vezir adayı şöyle bir dönmüş kapıya, bakmış ve demiş ki: - “Efendim bu mümkün değil, kaldı ki anahtar bile olsa bu kapıyı açmak saatler sürer.”
O da demiş ki: - “Peki, sen git ötekisi gelsin.”
Öteki gelmiş, ona aynısını söylemiş, O demiş: “Efendim mümkün değil anahtar bile olsa…” Öteki gel, öteki gel falan derken, en son vezir adayı girmiş içeriye. Padişah demiş ki: - “Sen vezir olmak istiyorsan, şu kapıyı anahtarsız, levyesiz, hiç bir alet edavat kullanmadan açmanı istiyorum.” Adam şöyle bakmış kapıya, bakmış, dönmüş demiş ki padişaha:
- “Devletli Sultanım! Aslında aklım der ki: ‘Bu kapı böyle açmaya açılmaz.’ Lakin bize itmek düşer” demiş ve elini uzatıp o kapıyı şöylece ittiğinde kapının açılıverdiğini ve aslında kilitlerin hiç birinin kapalı olmadığını görmüş.
Alıntı
08-10-2015 05:58 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
alpi Çevrimdışı
Yönetici

Rep Puanı: 5002
Ruh Halim
Ruh Halim
Israrci

Takımın:
diger
RE: ’ Lakin bize itmek düşer”
Big Grin
08-10-2015 06:25 PM
Nazlıcan Çevrimdışı
Süper Moderatör

Rep Puanı: 26539
Ruh Halim
Ruh Halim
Oylesine

Takımın:
Fenerbahce
istediği gibi zeki bir vezir bulmuş sonunda gülücük)

Göz sayesinde görüyor olsaydın gece uyurken rüya göremezdin.
Demek ki görmüyorsun, sana gösteriliyor.
28-12-2017 12:39 AM
camici Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 92
Ruh Halim
Ruh Halim
Oylesine

Takımın:
Meslek ve iş hayatımda çokça rastladığım, aslında herkesin rastladığı fakat farkına varmadığı bir durum.

Mesala inşaata gidiyorum, tesisatçıya şu boruyu, şu duvarı delerek buradan geçir diyorum.
Dinle gari; binbir dereden su getirmeyi. Yok kürek lazım, yok matkabım yanımda değil, vs. vs. Yahu "Bi it bakalım", Bi tamam de, çaresine bakarız de bakalım.

Evet bazı insanlar hep olmayasıya bakar meselelere, bazıları da oldurmak için gayretle, çözüm aramak için.

Allah için olumlu bakanlardan olmaya çalışmak lazım.

Teşekkürler kıssadan hisse için.

"Lakin bize itmek düşer"
28-12-2017 09:47 AM
alican1 Çevrimdışı
Acemi Üye
*

Rep Puanı: 0
Ruh Halim
Ruh Halim
Olgun

Takımın:
Besiktas
güzel
28-11-2019 04:30 PM
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Gönder Cevapla

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi mail@islamiforum.net adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to mail@islamiforum.net