Gönder Cevapla

Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ŞEYH SEYYİD OSMAN MÜRTEZA EFENDİ KİMDİR?
Yazar Mesaj
kadiri dervişi Çevrimdışı
Yeni Üye

Rep Puanı: 0
Ruh Halim
Ruh Halim
Mesgul

Takımın:
ŞEYH SEYYİD OSMAN MÜRTEZA EFENDİ KİMDİR?
ŞEYH SEYYİD OSMAN MÜRTEZA KİMDİR?

Şeyh Seyyid Osman Mürteza Efendi 1979 yılında, Kayseri'nin İncesu ilçesinde devrimizin büyük alimi Kadiri, Nakşibendi, Mevlevi ve Ebheri tarikatlarının mürşidi Şeyh Seyyid Muhammed Ustaoğlu Efendinin evladı olarak dünyaya gelmiştir. Dedesi 1972 yılında vefat eden Merhum Kadiri ve Nakşi Şeyhi; Şeyh Seyyid Osman Ustaoğlu Hocaefendidir. Seyyid Efendinin nesl-i âlileri, 1247 yılında Moğolların zulüm ve talanlarından hicret edip Anadoluya gelerek; Selçuklu Sultanı Alaaddin Keykubat tarafından, Kayseri havalisine iskân edilen Muhammed El-Kadiri el-Sincâri Hazretlerinin(ksa) neslinden gelmekte olup; Muhammed El-Kadiri Hazretleri Anadolu'ya ilk defa Kadiri Tarikatı'nı getiren, Abdülkadir Geylani (ksa) Hazretlerinin halifesidir ve nesli 800 küsür yıldır Anadolu'da aralıksız bir şekilde tekke-zaviye ve vakfiyeler ile irşâda devam etmektedir.
Şeyh Seyyid Muhammed Efendi Baba Hazretleri (ksa) manevî bir işaret üzerine 1986 yılında Kayseri'den evlatlarıyla birlikte İstanbul'a hicret etmiştir.
Evlâdı Seyyid Osman Mürteza Efendi babasının yanında rahle-i tedrisâta başlamış bir yandan orta mektepleri İstanbul'da tamamlamıştır. Osman Mürteza Efendi 1996 yılında Kocaeli'de üniversiteye başlamış; 28 Şubat sürecinin Müslümanlara yönelik getirdiği baskı, şiddet ve zulümden nasiplenerek; 1997 yılında Kocaeli 2.Ağır Ceza Mahkemesince "5816 nolu Kanuna Muhaleffetten ve Başörtüsü olaylarından" tutuklanarak İzmit Kapalı Cezaevinde Medrese-i Yusûfiyye tahsîline başlamıştır. Bu süreçte çok ağır sıkıntılar ve meşakkatlerle karşılaşan Seyyid Osman Mürteza Efendi, 1998 yılında tutuksuz yargılanmak üzere cezaevinden tahliye olmuştur.
Mütehaddit defalar İslâmi davadan hakkında soruşturmalar ve yargılanmalar yapılmıştır. Bu sırada yükseköğrenimini tamamlayan Seyyid Osman Mürteza Efendi İzmir Devlet Güvenlik Mahkemesinde yargılanmaya başlamıştır. Hakkında uzun yıllar ceza istemleri ile açılan davalar, soruşturmalar, gözaltılar neticesinde Seyyid Osman Mürteza Efendi 2002 yılında Hollanda'ya hicret etmek mecburiyetinde kalmıştır. Orada bulunduğu süre zarfında İslâmi tedrisâta devam eden Seyyid Osman Mürteza Efendi dünyanın birçok beldesine seyehât ve ziyaretlerle Hazreti Pîr Gavsülazam Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretlerinin (ksa) manevî ve mübarek yolunu gönüllere nakşetmiştir. 2005 yılında Almanya'ya geçen Seyyid Osman Mürteza Efendi 2005 yılında Almanya--Bielefeld merkezli olmak üzere "Uluslararası Kadirilik Vakfı'nı" tesis etmiştir; Müslümanların dini ve sosyal hayatlarında onlara rehberlik yapmıştır. Uzun yıllar hakkındaki asılsız davalar ve istenilen cezalar karşısında ailesinden ve vatanından ayrı bir şekilde gurbet hayatı yaşayan Seyyid Osman Mürteza Efendi, 2009 yılında Türkiye'deki hakkında açılan mahkemelerin düşmesi neticesinde ancak yurduna ve ailesinin yanına dönebilmiştir.
Daha sonraki süreçte babası Şeyh Seyyid Muhammed Efendi Baba Hazretlerinin (ksa) emriyle Avrupadaki ve Balkanlardaki tekke hizmetlerini sürdüren Seyyid Osman Mürteza Efendi, 2013 yılında Şeyh Seyyid Muhammed Efendi Baba Hazretleri (ksa) tarafından Hilâfet Cübbesi giydirilip, İcazetnâme tertip edilerek, büyüklerin manevî emriyle Tarikât-ı Âliyye-i Kadiriyye'de kâmil bir şeyh olarak halkın irşadı ve sofuların hizmetkarı olarak ehlullah ve evliyullah hazaratının kapısında manen vazifelendirilmiştir. Şeyh Seyyid Osman Mürteza Hocefendi İslam'da ehl-i gaflet, ehl-i bidât ve ehl-i delâlete karşı her zaman tavizsiz durmuş; Evliyaullah ve ehlullah yolunun vakârını muhafâza etmiş ve bu uğurda çok meşakkatler, sıkıntılar çekmesine rağmen hiçbir taviz vermeyen Evlâd-ı Resûl'ün günümüzdeki en nadide nergisidir.
Ehl-i gaflet ve ehl-i bidâtın bühtânları, ahmak ve akılsız insanların tâhkirleri, kınayıcıların kınaması Şeyh Seyyid Osman Mürteza Hocaefendiyi yolundan döndürmemiş; Hakkı Hakk, Bâtılı Batıl olarak mevzîlerine yerleştirme sây-ü gayretini teşvik ve tâhkîm etmiştir. Şeyh Seyyid Osman Mürteza Hocaefendi başta memleketimizde olmak üzere Avrupa'da, Balkanlar'da, dünyanın birçok beldesinde ehlullah hazerâtının hadîmliğini yaparak; Tarikat-ı Âlîyyenin neşvünemâsına hizmet etmektedir. Rabbim bizlere Hâbibînin, O'nun ashâbının ve O'nun Ehl-i Beytinin yolundan ayırmasın. Mevlâm bizleri Ehl-i Beytin en nadide çiçeği Şeyh Seyyid Osman Mürteza Hocaefendimizin hizmetinden ve himmetinden ayırmasın. (Amin)

(Fakir Mücahit Dal)

#şeyhseyyidosmanmürtezakimdir #seyyidosmanmürtezakimdir #osmanmürtezakimdir #osmanmürtezaefendikimdir #mevlanaosmanmürtezakimdir
08-01-2019 09:34 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Abdulhamithan Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 34
Ruh Halim
Ruh Halim
Zararsiz

Takımın:
diger
RE: ŞEYH SEYYİD OSMAN MÜRTEZA EFENDİ KİMDİR?
Bu zat hakkında sanırım ismail ağa cemaati baya atıp tutmuş
aşşağıdaki yazı alıntı şu Tarikatleri denetleyen yok biraz meşhur olunca genel bir kabul oluşuyor şimdi cübbeli ahmedin ağzında dolaşan onca aşırılık(şeyhinin hakkında) olunca acaba diyorum kim haklı yada ne desek al birini vur ötekisinemi yoksa en iyisi Tarikatleri Allaha şikayet etmek Allahım senin rızana uygun olmuyan bütün tarikleri bitir Rızana aykırı tüm yolları kapat Sana havale ediyoruz Yarabbi

Sahte Şeyh Seyyid(!) Osman Mürteza hakkında

Avrupa’da kendi kendine dergah kurup milleti sömüren, insanları kendine bağlayıp şeyhlik satan Osman Mürteza adlı şahıs deşifre olunca Türkiye’de yüzyıllardır faaliyet gösterip kökü Resulüllah’a ulaşan hak cemaatlere saldırmaya başladı.

Bir videosunda “Menzil, İsmailağa” diyerek isim verip bütün cemaatleri tekfir edip müşriklerle kıyas eden Osman Mürteza adlı şahıs Avrupa’da insanları özellikle Türkiye’deki diğer cemaat ve meşhur hocaefendilere karşı kışkırtması ile biliniyor.

Daha Eüzü besmeleyi bile tecvitli okuyamayan, ilmi olmadığı her cümlesinden anlaşılan bu şahsa nasıl olur da itibar ederler anlamak zor.

Her önüne gelen adama “şeyh, seyyid, sultan” deyip arkasından nasıl giderler anlamak imkansız.

Ali Haydar Efendi hazretlerinin sözü ne kadar da doğru: “Caminin avlusuna eşek bağlasan “ben şeyhim” diye anırsa o bile mürid bulur kendine”

Günümüzde durum farksızdır.

Nice cahiller şeyh diye ortaya çıkmış ve milletin imanıyla beraber dünyasını da çalmaktadır.

Ne acı…

KADİRİLİK SAHİPSİZ OLUNCA KULLANIYORLAR

Nakşibend yolunu kolay kolay kullanamıyorlar. Çünkü Allah’ın izniyle bu yolun sahipleri meydanı çakma, naylon sahte şeyhlere bırakmaz.

Kadirilık, Rufailik gibi mubarek yollar sahipsiz kaldığı için her önüne gelen isminin başına “seyyid” ekliyor, ben de seyyidim, soyun Resulülalh’a ulaşıyor deyip dergah açıp şeyhlik satıyor. Kadiriliğin nispet edildiği Abdülkadir Geylani hazretlerinin ismine binaen insanlar da aldanıyor.

Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz.. den alıntı

Cemaatler birbirini yiyor...
(Bu Mesaj 09-01-2019 08:55 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : Abdulhamithan.)
09-01-2019 08:41 AM
alpi Çevrimdışı
Yönetici

Rep Puanı: 4868
Ruh Halim
Ruh Halim
Israrci

Takımın:
diger
Sayın Kadiri Dervişi Efendi Hazretleri; insan, bil hassa Müslüman bir yere girince önce bir selam verir, bir merhaba der, bir girizgah yapar.
Bizde bir selam alır hoş geldin deriz.
Ama nerede o eski efendi hazretleri?

....

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
09-01-2019 10:05 AM
Yeni Üye

Ruh Halim
Ruh Halim
Mesgul

Takımın:
Selamünaleyküm. Evvele hesabimi yeni actim ve kullanimi yönunde de bir mâlumatım yok. O nedenle de sizler kadar aktif değilim.Selamımi esirgeyecek de degilim. yeni yeni kullanmayi ögreniyoruz insaallah.
Diger kardeşim alintınin luzmü yoktu. Ćunku bahsettigin sitedeki sahislar Şeyh Osman Mürteza Efendinin hayatina dair en ufak sey bilmeyen insanlarin, işlerine gelmedigi noktada yaptiklari edepsizliktir. Peygamber Evladina dil uzatan helak olur. ve hayati bu denli apacik ortada olan insanlara gelinceye dek sorgulanmasi gereken binlerce hoca gorunumlu sahtekar var. Bilakis o alintidaki yaziyi yazan sahislarin bu zati muhterem İslam davasinda ıskenceler gorurken siddete maruz kalirken kendilerinin nerelerde oldugunu pek alâ biliyoruz. O sebebten söylenenlere aldanıp imanimizdan olmaktansa söyleyen kimmis neciymiş evvela ona bakiyoruz.. duana da amin diyorum can-ı gönülden insaallah.
Vesselam
(Bu Mesaj 10-01-2019 01:29 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : kadiri dervişi.)
10-01-2019 01:21 AM
Abdulhamithan Çevrimdışı
Üye
**

Ruh Halim
Ruh Halim
Zararsiz

Takımın:
diger
aleyküm selam seyyidlik ispat gerekir ispatın ötesindede seyyidleri bırak sahabe günahsız değildir seyyidler eleştirilemez de değil laf eden imanından olur helak olur falan bunları nerden çıkarıyorsun söylermisin senin şeyhin olan bu zat kalpleri bilen,gayba müttali biri değil Allaha ne kadar kulluk ederse okadar kıymetli takvası kadar kıymetli bunuda biz bilemeyiz ancak hüsnü zan ile yaklaşır kötüde diyemeyiz şunu aklında olsun şuan israile gitsen orda gördüğün israillilerin ekserisi peygamberlerin neslinden ne yapalım şimdi hristiyanhlıktaki ruhban sınıfı gibi onları ayrı bir sınıfamı koyalım nesepten önemli olan şey Hakka tabiyettir.
Bir diğer mevzu seyyidlere laf eden iman dairesinden çıkar ise ben diyorumki şirk koşan seyyid dahi olsa iman dairesinden çıkar bu yanlışmı yani tabiki değil.Ben seyyid olduğunu ileri sürüp islam ile alakası olmuyan çok kişi biliyorum.Şiada Alinin soyundan ra. gelen mollalara resmen tapıyor kutsal sayıyor onların dediği Kurana sünnete aykırı bile olsa onları teyyid ediyor yani bu noktayı esgeçmemek lazım bununla beraber ben şahsen cübbelininde akidesini biliyorum benim için muteber biri değil dinimi ondan öğrenmem.
10-01-2019 06:58 AM
Yeni Üye

Ruh Halim
Ruh Halim
Mesgul

Takımın:
Dogru bir şey söyledin kardeşim Seyyidlik ispat ister. Bu zatin babasi Seyh Seyyid Muhammed Ustaoglu El Kadiri El kayseri Hazretlerinin Taa Anadolu ve Selcuklu kayitlarinda neseb,soy ve tarikat silsileleri mevcuttur. 800-900 yillik eksiksiz belgelerle Hem devletin arsivlerinde mevcuttur hem de kendilerinin TARİKATLAR VE SİLSİLELERİ adli 4 ciltlik eseri mevcuttur ki bu eser her yerde kaynak olarak gosterilir. Osmanlı ve Selcukluda tüm seyyidlerin kaydi nakibüleşraflar tarafından tutulmuştur. O nedenle Devletin arsivlerinde kaydı olmayan sahislar bugun kendilerini seyyid ilân etseler de bir muhimmati yoktur. Bu ancak kendi aleyhlerinedir. Ehl-i Beyti Resulullah (sav) ın bir reyhasi bir kokusu vardır. Ve bu her asirda naklonulur. Kendilerini seyyid diye tanitmalarinin bir kıymeti yoktur. Gerçek seyyidlere gelince onlarla oturur kalkarsan Peygamberle(sav) oturdugunu hissedersin. Onlar onun canindan bir candır. Ondan gelen bir lutüftur. Gercegi hakikisi gece gündüz gibi birbirinden ayirt edilir. Gunahsiz demedik, İsmet sifati yalnız Allahındır (cc). Ama gerçek Peygamber Evladına atilan iftiralar Peygambere (sav) atilmis iftiralardir. Ve onlar da Allah 'a atilan iftira sayilir. Bunu idrak icin şia olmaya luzüm yoktur. Ehl-i beyti seven bilen o hususta Peygamberimizin (sav) hadislerini ve Ayetleri okuyan herkes bunu bilir. Ehli beytin bir fazileti keremi vardir. Senin bahsettigin kisiler ehlibeyt degillerdir. Kendilerini ehlibeyt diye tanitarak bir itibar kazanmaya calisan kimselerdir. Dedigim gibi o sahtekarlara iltifat, Hakka karsi gelmektir. Sen de öz bir seyyide atilan iftiralari naklettigin icin sana dogrusunu anlatip ikaz ettim ki gaflete düsme.Şüpheye düştu isen de bahsettigin kaynagi aç oku tatmin olmazsan gidip devlet arsivlerinden bak. Orada kaydi olmayan kimse seyyid degildir. Muslumanin muslumani uyarma mecburiyeti vardir. Vesselam Kıymetli kardeşim.
(Bu Mesaj 10-01-2019 10:12 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : kadiri dervişi.)
10-01-2019 10:07 AM
Abdulhamithan Çevrimdışı
Üye
**

Ruh Halim
Ruh Halim
Zararsiz

Takımın:
diger
Gerçek seyyidlere gelince onlarla oturur kalkarsan Peygamberle(sav) oturdugunu hissedersin. Onlar onun canindan bir candır. Ondan gelen bir lutüftur. Gercegi hakikisi gece gündüz gibi birbirinden ayirt edilir.

Ama gerçek Peygamber Evladına atilan iftiralar Peygambere (sav) atilmis iftiralardir. Ve onlar da Allah 'a atilan iftira sayilır.

diyorsunuz;

osmanlı zamanındaki gibi seyyidlere özel muamaelede yapılmıyor dolayısıyla kimin seyyid olduğunu biz bilmiyoruz luzumu varmı bilmiyorum ben şahsen merak etmiyorum merak eden araştırsın. Allah seyyid olan yada olmuyan tüm müslümanlara yardım etsin.

Şeyhe karşı gelen Rasullaha karşı gelmiştir Dolayısıyla Allaha karşı gelmiştir mantığı ile ,şeyhin emrine kayıtsız gassala teslim olan bir ölü gibi şartsız bila şuur teslimiyet bu iki unsur ile sapıklık ve delalete giden her kapıyı aralayabilir kötü niyetli biri yada batıl ehli biri zamanındada olmuş hadiseler bunlar.Böyle şeyhin emri Allahın emri şeyhe isyan Allaha isyan diye net ifade kullanmak sakıncalı Şeyler alimler mezhep imamları birer insandır Rasullah dışında herkezin sözü alınırda terkedilirde mezhep imamları hata yapabiliyor sahabe hata yapabiliyorda şeyhler neden yapmasın vahiyle destekleniyor değillerya onlarda Allahın kulu takva sahibi olsalar ibadette iştiyaklı olsalar onlara faydası var bu bizimonlara kesin itaat etmemeizi gerektirmez bu şekilde yüceltmek yanlış olur.Cübbelinin yazısını ben okumuştum muhtemelen o yada cemaatinden biri yazmıştır merak edip youtubedeb videosunuda açmıştım Sizin bahsettiğiniz zatın siz konuyu açınca direk aklıma yazı geldi benim için bu yazı bir şey ifade etmiyoır çünkü ben ahir zaman şartlarında şeyhlik iddiası ile etrafında cemaat toplanmış her zata şüphe ile bakıyorum sebebini gerekirse izah ederim.Ama bunca sapkın ve saptırıcı var iken böyle yaklaşmalıyız zaten bunlar peygamber değil reddeden dinden çıkmaz velevki yanlış bir zan sahibi oldu gerçekten Allahın rızasında yürüyen birinden şüphe etti bu bir hata olur eğer hata yapmasında dinini koruma kastı var ise Allahu teala bunu kişinin niyetine göre değerlendirir bizim kesin bir hükümle evliyaya laf etti zinhar iflah olmaz dememizin manası yok gülücük

Karı kızla içiçe ne evliyalarımız var bizim!
Muaviyeye söven ne evliyalarımız var bizim!
Şeyhinin resmini gösterip Allah budur işte diyen ne sofilerimiz var bizim!

Atatürkçü şeyhciğimiz bile var Türkiyede.
Mecbur değiliz kendini seyyid yada şerif diyen herkesi yüce kabul etmeye yada şeyh kabul etmeye yok böyle bir islam davası bu tarikat kavgası madem tüm tarikatler hak Türkiyede neden birbirine düşmanlar bu bile birşeylerin yanlış olduğunun göstergesi.
Şeriate ,ehli sünnet akidesine(tabi herkes ehli sünnetis diyorda...) aykırı olan şeyhler ne olucak onların etrafına dolanlarda onların hatalarını başta gördü ama sonra onlara dendiği bir hikmeti var mazallah sakın kötü düşünme imandan çıkarsın onlarda eyvallah dedi cemaate gide gele benimsedi fanatik bir şekilde tarafgirlik hissiyle hareket eden ölüler oldular!

Tamam ben sizi anlamıyor değilim elbette iman davası deyip kendinizi kurtaracak bir gemi arıyorsunuz niyet halis ama şeriatle her davranışınızı ve sözünüzü ölçün ölçülü olun kayıtsız şartsız teslim olmayın araştırmadan her şeyi kabul etmeyin ya kar ettim sanırken zarar ederseniz bugün şia olup seyyid olan yokmu sanıyorsunuz.kafadan teslimiyetçi olmanın çok fazla zararı var mesela biz hristiyan yada yahudi(sözde musevi) olarak dünyaya gelseydik takılmıştık bir papazın hahamın peşine cennete hayal ediyordum ama elhamdulıllah müslüman bir çoğrafyada dünyaya gelmemize rağmen yinede kendimizi korumamız lazım tarikatler de islama aykırı şeyler oluyor bu hususlarda bende sizi uyarıyorum üstadınız şeyhiniz hocanız alim abid zakir salih veli kabul ettiğiniz şahısları aşırı yüğcektmeyin onlardan onların adını anarak medet istemeyin gaybı bildiklerini iddia etmeyin kalpleri okuduğuna dünyayı parmağında oynattığına inanmayın bu şekilde inanmak Allah Rasulünün sav. sözünü çiğnemektir Kuranı hiçe saymaktır mazallah.
(Bu Mesaj 10-01-2019 02:03 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : Abdulhamithan.)
10-01-2019 01:58 PM
Yeni Üye

Ruh Halim
Ruh Halim
Mesgul

Takımın:
Kıymetli Kardeşim. Ben sana rastgele birine teslim olmaktan bahsetmedim..Bilakis aslini astarini iyi bileceksin arastiracaksın. Şayet o hakk ise teslim.olacaksın. Muradimiz Hakka teslimiyettir. Seyh dedigimiz kisi kâmil bir zâttir. Kemale ermis kisi senin bahsettigin "......seyhler var" sifatlarinin hicbiriyle alakalo bir sahsiyet degildir. Dolayisiyla biirleri bu isin sahtesini yapiyor diye hakk olana sırt cevirecek degiliz. Sen merak et yahut etme. Allah (cc) bana yaklasmaya vesile arayin diyor. Eger Nesl-i Resulullahtan Islam yoluna ömrunu adamis davasi ugruna yasayan Bir Müsluman var ise ben onun kapisinda Kitmir olurum. Niyet ise iş, niyetimiz Rıza-yi ilahidir. Seyh de bir vesiledir. Maksat Allah(cc) in rizasidir. Sen insalllah körlerle yatiyorsun diye kör olmak zorunda sanma kendini. Sen kendi basina her konum ve sartta Hakki arama ve bulunca da itaat etme mecburiyetindesin bunu bil.kâfi.
Vesselam
12-01-2019 01:45 AM
Abdulhamithan Çevrimdışı
Üye
**

Ruh Halim
Ruh Halim
Zararsiz

Takımın:
diger
Kıymetli Kardeşim. Ben sana rastgele birine teslim olmaktan bahsetmedim..Bilakis aslini astarini iyi bileceksin arastiracaksın. Şayet o hakk ise teslim.olacaksın. Muradimiz Hakka teslimiyettir. Seyh dedigimiz kisi kâmil bir zâttir. Kemale ermis kisi senin bahsettigin "......seyhler var" sifatlarinin hicbiriyle alakalo bir sahsiyet degildir. Dolayisiyla biirleri bu isin sahtesini yapiyor diye hakk olana sırt cevirecek degiliz. Sen merak et yahut etme. Allah (cc) bana yaklasmaya vesile arayin diyor. Eger Nesl-i Resulullahtan Islam yoluna ömrunu adamis davasi ugruna yasayan Bir Müsluman var ise ben onun kapisinda Kitmir olurum. Niyet ise iş, niyetimiz Rıza-yi ilahidir. Seyh de bir vesiledir. Maksat Allah(cc) in rizasidir. Sen insalllah körlerle yatiyorsun diye kör olmak zorunda sanma kendini. Sen kendi basina her konum ve sartta Hakki arama ve bulunca da itaat etme mecburiyetindesin bunu bil.kâfi.
Vesselam

Allahu tealaya yaklaşmak için islamın meşru kabul ettiği vesilelere elbette kişi yapışmalı bunların başında ilim gelir bu ilim bilinmeyen gizli bir ilim değil elbette şeriat ilmi yani şeyh tir diyemeyiz bu vesileye.

Ümmetin üzerinde ittifak ettiği alimler kişiye yol gösterir gayet tabi ilimsiz yol alamaz kimse.Ama şirkten bir damla bile nezninde bulunan biri asla şeyh olamaz olsa olsa kişinin şeytanı olur bundada hem fikir oluruz.

Kıtmir olmak değildir dinde maksat kul olmaktır cennete girmek için kul olmak ile hükümlüyüz.Hakkı neden arıyayım Hak zaten ortada Kuran indi peygamber tefsir etti banada tabi olmak kaldı şeyhi olmuyanın şeyhi şeytan olabilir ama bizim tarikimiz Tarikati Muhammediye sav. Mürşidimizde Rasulullah zaten sallallahu aleyhi vesellem.

Şeyhe kayıtsız teslim olan şeyh şaştığında şaşar aman dikkat ve aleykum selam
14-01-2019 11:55 AM
Gönder Cevapla

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi mail@islamiforum.net adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to mail@islamiforum.net