You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

ŞİA BÖYLE Mİ GERÇEKTEN?

ŞİA BÖYLE Mİ GERÇEKTEN?

General
RE: ŞİA BÖYLE Mİ GERÇEKTEN?
tarihi olarak bu doğrudur, şianın haçlılar veya başka bir kafir grup ile savaşı olmamıştır. bununla birlikte dönem dönem bazı ehli sünnet alimleri(ebu hanife buna bir örnektir) zulüm dönemlerinde şiileri desteklemiştir.
Irkçılık ideolojik bir düşünce değil, aksine psikolojik bir hastalıktır.(Şehid İnşaAllah Malcolm x-Malik El Şahbaz)

Sizi rahatsız etmeye geldim!
Bunu ilk beğenen sen ol.
General
Irkçılık ideolojik bir düşünce değil, aksine psikolojik bir hastalıktır.(Şehid İnşaAllah Malcolm x-Malik El Şahbaz)

Bunu ilk beğenen sen ol.
Kıdemli Üye
şia mezhebine mensup kardeşlermize kafirle savaşmamış demişsiniz , geniş düşünmediğiniz için bence olaylarada geniş bakamıyorsunuz , şia nın olduğu bölge genelde kafirlerden uzak bölge olduğu görülüyor , iran toplumunun olduğu bölge genelde sünni kardeşlerimizin orta kesiminde yer alıyor , etrafında hep sünni topluluk var , mantıklı düşünün bakalım , osmanlı neden avrupayla savaştı ? çünkü sınırı hıristiyanların olduğu bölgede , devletlerin sınırı nereye bakıyorsa genelde o bölgelerle oluyor ilişkileri , şia kardeşlerimizin nüfus dağılım bölgesi genelde kafir toplumlarla yakın olmadı .
Bunu ilk beğenen sen ol.
Acemi Üye
Bu itiraz en çok duyduğum ama hiç bir zaman ciddiye almadığım ve hezeyan ve cehalet gördüğüm bir olgu!

Neden?

İlk önce muhatabımız;
1. Bir defa olsun İran haritasına bakmamış birisi. Bu da onun ne kadar cahil olduğunu gösterir.
Şayet baktığı halde bunu yazmışsa, bu da ard niyetini ve yalancılığını gösterir ki, bu daha kötüdür.

2. Biz 1400 yıldır demişiz. En azından yazı öyle diyor, biz de aksini henüz görmedik ve okumadık. Tarihi bugünden ibaret görmek ve Şiayı da İran'dan ibaret görmek ayrı sefahet!

3. Bugün teknoloji o kadar gelişti ki; İran ikide-bir İsrail'i vurmaktan söz ediyor. Benim çocukluğumdan beri yani 30-40 senedir öyle atıp tutar. Henüz hiç bir kafire bir tek kurşun sıkmış değildir.

4. İstese yapabilir mi? Evet! İstese, İran'da Tel Aviv'i pekala vurabilir. Arada Suriye ve Lübnan olması mani değil. Buna rağmen, bunu yapmak yerine Suriye'ye girip Sünni katliamı yapması hiç bir biçimde mazur görülemez.

5. Üst tarafında sınır Ermenistan var. Ermenistan ile tarih boyunca hiç sorun yaşamadığını biliyor musunuz? Nüfusunun yaklaşık %40'ı Şii olan Azerbeycan, Ermenistan tarafından işgal edildiğinde, Şii İran'ın Ermenistan'a açıktan yardım ettiğini de biliyor musunuz?!

6. Bugün Taksim terörünü dış güçler tezgahladığı halde, üstelik oradakilerin neredeyse hepsinin ayyaş ve din düşmanı olmasına rağmen, hatta Müslümanlarla savaştıklarını açıktan dile getirmelerine rağmen, İran'ın onları desteklediğini de umarım biliyorsunuzdur.

yeterli mi?!
Bunu ilk beğenen sen ol.
Acemi Üye
Anlaşılan İran'ın Ermenistan-Azerbeycan politikasını anlayamadın sayın Şii kardeşim.

Biraz daha örneği çoğaltayım:
İran, Doğu Türkistan katliamına karşı Çin'i desteklemiştir.
İran, Afganistan işgalinde Rusya'yı desteklemiştir.
İran, Çeçen cihadında Rusya'yı desteklemiştir.
İran, Suriye katliamında Rusya, Çin, Hizbullah ve Esed'le beraber durmuştur.
İran, Arakan, Patani, Açe, Rohingya, Moro, Bosna, Somali, Karabağ mücadelelerinde hep kafirler tarafında saf tutmuştur.

Şimdi söyle bakalım bana:
Bunların hangisinde hangi Sünni ülke kafirler tarafında İran gibi açıkça saf tutmuştur?!

Ayrıca tarih boyunca bana kafirlerle savaşmış bir tek Şii devlet neden gösteremiyorsun?!
Bunu ilk beğenen sen ol.
General
şia siyasi olarak tarihin her dönemi kafire maşa olmuştur. iyi niyetli pek çok insan da malesef güme gitmiştir, yoksa şu anki iran için bile kötü niyetli insanlarla doludur diyemeyiz fakat niyet belli bir yerden sonra kurtarmaz insanı. içkiyi içmeye başlayınca su niyetiyle içsen de sarhoş eder.

Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.