You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

ŞİA BÖYLE Mİ GERÇEKTEN?

ŞİA BÖYLE Mİ GERÇEKTEN?

Acemi Üye
RE: ŞİA BÖYLE Mİ GERÇEKTEN?
İran'ı ve Şiileri eleştirdiğiniz şu değerli yazılardan bir kaç örnek gösterir misiniz?!

Ki Şii olmadığınızı biz de görelim!

Takıyye yapmadığınızdan emin olalım!
Bunu ilk beğenen sen ol.
Acemi Üye
Nedense hep öyle olur!

Bir satırlık delil isteyince, Şiiler agresifleşir.
Çünkü takıyye maskelerinin düşmesi onlar için en kötü deşifre şeklidir.

Ben de Şii olduğuna kesin kanaat getirdim bu son cümlelerinle.

O yüzden takıyyeci bir Şii ile asla tartışmam.

Bu sana son mesajımdır!
Bunu ilk beğenen sen ol.
General
Irkçılık ideolojik bir düşünce değil, aksine psikolojik bir hastalıktır.(Şehid İnşaAllah Malcolm x-Malik El Şahbaz)

Sizi rahatsız etmeye geldim!
Bunu ilk beğenen sen ol.
Acemi Üye
İran üzerine yeni yazı eklenmiş. Daha çok söylediklerimizi doğrulayıcı türden...

Ancak mesele sadece İran da değil, Türkiye Caferileri, Hizbullah, Irak Şii yönetimi hiç de İran politikasından farklı hareket etmiyorlar. Tüm politikaları Sünni düşmanlığı üzerine!

Hiç bir Sünni ülke, yöneticileri diktatör olanlar dahil, Şia düşmanlığı üzerine politika üretmemiştir.
Kaldı ki, hiç bir Sünni bu diktatörleri desteklememiştir. Destekleyenler de arızi, istisnasi ve anormaldir. Buti gibi...

Takıyyeci Şiilerin savunması da ortaktır ama hezeyandan ibaret olup hepsi de tutarsızdır.

Bunu bildikleri için genelde karşı saldırıya geçmeyi tercih ederler.
Ancak karşı saldırılarının da tutarsız olduğunu unuturlar ve bu unutma da onlara bir felaket olarak geri döner!

Konuya geri dönelim:
Paylaştığımız yazının özü şu;
Tarih boyunca 20 küsur Şii devletin tüm savaşları istisnasız Sünnilerledir.
Yani kafirlerle bir tek savaşları yoktur!

Bu kadar Sünni düşmanlığını ne Yahudiler ne Hıristiyanlar ne de diğer kafirler yapmıştır.
Çünkü hepsinin de Sünni Müslümanlar dışında yaptıkları savaşları da vardır.

Bu da Şianın bu ümmet için ne kadar tehlikeli olduğunu gösteriyor!
Bunu ilk beğenen sen ol.
General
bir ekleme yapayım kendi görüşüm hakkında;
benim şii halkına bakışım siyasetçi, önder ve alimlerine bakışımla aynı değil. çoğunun iyi niyetli kişiler olduğuna hüsnü zan ediyorum, ve mezhebin islama göre hak veya batıl oluşunu incelemeye kalkarken de esaslarda ortaklığımız bozulmadığı sürece kardeşim olarak kabul ederim. şiada bidatler var diye komple karşı çıkacak isek eşari ve maturidi sünniliğinin içinde pek çok akidevi bidat vardır ve biz hiçbir maturidi veya eşariyi tekfir etmiyoruz bunlardan ötürü. günümüzde ve yakın tarihte de şii yanlılarının ürettiği vahdet lafları samimiyetsiz olduğunu afganistan, ırak ve en sonunda suriyede göstermiştir. bu bölgelerin 3 ünde de sünni şii savaşından önce İSLAM-KÜFÜR savaşı vardı ve bu savaşlarda sünni kesimin ılımlı yaklaşımına rağmen Şii kanaat önderleri küfrün tarafını seçerek zahiren kafir olmuşlardı.
Irkçılık ideolojik bir düşünce değil, aksine psikolojik bir hastalıktır.(Şehid İnşaAllah Malcolm x-Malik El Şahbaz)

Sizi rahatsız etmeye geldim!
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 24-06-2013, Saat:04:00 PM, Düzenleyen: karadamlalar.
Kıdemli Üye
ehli sünnetin içinde hz ali den kaç tane hadis var ? ben kaynakları görmedim fakat araştırmalarıma göre şiada hz ali den 350 yakın hadis var olduğu söyleniyor . buharide kaç tane var ? hz ali hz muhamedin en yakınıdır fakat hz aliyle beraber 4 halifenin hadisleri ehli sünnet kaynaklarında yok denecek kadar azdır .
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 24-06-2013, Saat:04:11 PM, Düzenleyen: e2828.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.