You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

İsrail Eğitim Bakanlığı'nın çocuklar için geliştirdiği özel bir Eğitim programı

Forumcu

Öğretmen, “Çocuklar! Bugün sizinle barış hakkında konuşacağız” diye başlıyor derse ve devam ediyor: “Kim söyleyebilir bizim barışa ihtiyacımız olduğunu? Barış nedir? Kiminle yapılabilir?”

Dünyayı İsrail ve Yahudilerden ibaret sayan bir zihin yapısıyla yetiştirilmiş çocuklar hep bir ağızdan şöyle cevap veriyorlar: “Konuşacak kimse yoktur karşı tarafta! Bizim daha güçlü askerlere ihtiyacımız vardır.”

Öğretmen, bu cevap üzerine ‘Aferin' diyerek kutluyor öğrencileri. Başka bir öğrenci devam ediyor: “Yerleşim yerleri kurmayı durdurmak (işgali durdurmak) barışı getirmiyor.”

AHLAKA İHTİYAÇLARI YOKMUŞ

Öğretmen devam ediyor: “Kim biliyor? Dünyanın öbür tarafına ne dendiğini? Yahudilerin dışındakilere ne ad verilir?” Öğrenciler yine hep bir ağızdan ‘Anti Semitik' diye bağırıyorlar. Öğretmen: “Kim ahlaki öğütler verebilir bize?” diye alaycı bir soru soruyor. Ve milletleri sıralamaya başlıyor: “İtalyanlar?” Öğrenciler, “Nazilere yardım ettiler” diye cevaplıyorlar. “Norveçliler?” sorusuna çocuklar: “Solmonları katlettiler" cevabını veriyorlar.

TÜRK DÜŞMANLIĞINI 4 YAŞINDA AŞILIYORLAR

Sonra sıra Türklere geliyor. Öğretmen “Peki Türkler?” diye soruyor. Öğrenciler: “Ermenileri katlettiler” diye bağırıyorlar. Öğretmenin “eksik söylediniz” uyarısı üzerine öğrenciler: “Kürtleri de katlettiler” diye ekliyorlar. Bu soru – cevapların ardından, öğrenciler hep bir ağızdan, “Bize kim ahlak dersi verebilir. Yeni Auschwitz'ler olmayacak” şeklinde şarkı söylüyorlar.

ARAPLARI ARAP KABUL ETMEMEK

Öğretmenle öğrenciler arasındaki ‘eğitim', Yahudilikteki kendilerinin dışındaki milletleri insan olarak kabul etmeme safsatası gereği enteresan bir diyalogla devam ediyor. Bir kız öğrenci “Biz Kudüs ve Samiriye'yi istiyoruz. Araplar Hayfa'yı istiyorlar” diyor. Bunun üzerine araya giren öğretmen, “Sevimli kız, biz Arap demiyoruz” uyarısında bulunuyor. Öğrenci, hemen özür dileyerek, “Özür dilerim. Coğrafi tehdit demek istemiştim efendim” diyor. Dersin sonunda öğrenciler, “Biz dünyanın krallığına sahibiz” diye şarkı söyleyerek dağılıyorlar.
Hep biryanım çok ızdırap ve özlem çekiyor...
eski yaşanmış ları özlüyor, hatırladıkçada SÜKUT ediyorum. .
Cahillik rolünü üstlendim... VESSELAM
. ..
Bunu ilk beğenen sen ol.
Acemi Üye
RE: İsrail Eğitim Bakanlığı'nın çocuklar için geliştirdiği özel bir Eğitim programı
Doğru söylemiş, dünyanın krallığı onlarda bunda zora gidecek bir şey yok kitabımızda da bu yazıyor...
Bunu ilk beğenen sen ol.
Profesör
RE: İsrail Eğitim Bakanlığı'nın çocuklar için geliştirdiği özel bir Eğitim programı
"dünya müminin zindanı kafirin cennetidir" böyle bakınca çok normal
Göz sayesinde görüyor olsaydın gece uyurken rüya göremezdin.
Demek ki görmüyorsun, sana gösteriliyor.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Forumcu
Hep biryanım çok ızdırap ve özlem çekiyor...
eski yaşanmış ları özlüyor, hatırladıkçada SÜKUT ediyorum. .
Cahillik rolünü üstlendim... VESSELAM
. ..
Bunu ilk beğenen sen ol.
Acemi Üye
Benim anladığım Kur'an da da Allah'ın bir laneti de; dünyayı onlara güzel göstermek, ben bunu anladım bilmiyorum o yüzden zoruma da gitmiyor ki bunu yazmasa da gözle görülür bir şey 7.2 Milyarı yönetiyorlar...
Bunu ilk beğenen sen ol.
Acemi Üye
Kuveyt dinarının Türkiye'de işlem gördüğü döviz kuruna bakın,
Dubai'nin yasalarını inceleyin,
Abu Dabi'de yine aynı şekil yaşamı inceleyin

Şimdi dönüp gelin İsrail'e bu kadar her saniye nefret kusarken her ülkenin en büyük İhracatı ve İthalatı ilk 3 veya 4'te İsrail, biri bunu açıklayabilirse, biz de o öğretmene kızabiliriz.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Acemi Üye
Bir Osmanlı daha gelmeyecek, yine Allah bilir de, biz en azından bizim kuşak İslam Birliği'ni Mehdi A.S gelmeden göremez. O yüzden onları incelemek kafaya takmak yerine kendi özümüzde oturduğumuz sokakta bile bir şey değiştiremiyorsak, kendimizi sinirlendirmekte üzmekte boşa
Bunu ilk beğenen sen ol.
Acemi Üye
Ve son olarak din kardeşim, çoğu yahudi Kur'anı okur ondan ilmi noktada fayda görmese de, senin benim onlara bakış açımızı bildikleri için her zaman 1-0 öndelerdir Wink
Bunu ilk beğenen sen ol.
.
Ne güzelde empoze edilmiş..Bizler ne yapmaya çalışıyoruz "dinler arası diyalog"... gereksizce ve sinsice şişirilmiş hoşgörü balonları..e bize yakında madalya takacaklar. Çok hoşgörülü olduğumuz için.
Bunu ilk beğenen sen ol.
General
ah zeynepcim yarama tuz bastın gülücük öyle diyoruz olmuyor böyle diyoruz olmuyor...doğruyu söyledin mi 10. köyde buluyorsun kendini..aceyip bir zamandayız

o yüzden artık şunu diyorum bu dünya onların olsun..bizim emelimiz bu dünya değil..Rabbim herkezin hakkını verecek gün gelince inşALLAH

kısacası ALLAH a havale ediyoruz artık...
Bizi sen sevgisiz,susuz,havasız;
Ve vatansız bırakma Allah'ım!
Müslümanlıkla yoğrulan yurdu,
Müslümansız bırakma Allah'ım!
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.