Gönder Cevapla

Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İslama nefret duyanlar
Yazar Mesaj
Abdulhamithan Çevrimdışı
Forumcu

Rep Puanı: 50
Ruh Halim
Ruh Halim
Zararsiz

Takımın:
diger
İslama nefret duyanlar
CHP’nin bitmeyen din düşmanlığı
24 Ara 2014, Çarşamba
Beğendim

PAYLAŞ

CHP’nin resmi internet sitesini okuyanınız var mı, şahsen ben düne kadar okumamıştım, ancak okumak gerekiyormuş, okunmalı ki bu partinin bu topraklardaki Müslümanlara ve İslam’a olan nefreti net bir şekilde görülsün. CHP’nin internet sitesinden aynen aktarıyorum:

“CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan Milli Eğitim Şûrası’nda alınan kararlara ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Tezcan açıklamasında şöyle dedi:

‘19. Milli Eğitim Şûrası’nda alınan ‘anaokullarında değerler eğitimi verilmesi’ yönündeki tavsiye kararının, Osmaniye Kadirli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirildiği bugünkü Milliyet Gazetesi’nden Ayşegül Kahvecioğlu’nun haberine yansımıştır.

İlçedeki okullara gönderilen programda, “Derse besmeleyle başlanacak, dua pekiştirme günleri yapılacak” gibi başlıklar yer almaktadır.

AKP hükümeti, tek tipçi , kindar bir toplum yaratmanın peşinde olduğunu bir kez daha göstermiştir.

AKP’nin gerici hamleleri üç, beş yaşında anaokullarına giden çocuklarımıza kadar ulaşmıştır. Anaokullar Kuran Kursu değildir.

Bu uygulamayla cumhuriyet kazanımları yok edilmeye çalışılmaktadır.

Laiklikte ve bilimsellikten uzak olan eğitim anlayışıyla, aklı ve bilimi kullanan özgür bireyler yetiştirilemez.

Hükümetin, eğitim yoluyla devlete emanet edilen çocuklarımızı kendi siyasi tasarımlarının bir parçası yapmaya hakkı yoktur.

Çocuklarımızın ve gençlerimizin beyinlerinı kuşatacak ve teslim alacak gericiliğe boyun eğmeyeceğiz.

Ahlaksızlığın saltanatını kuranlar, kendi ahlaksızlıklarını gerici uygulamalarla örtmeye çabalamasın!

İslam ahlakından zerre kadar pay almayanlar, İslamı ahlaksızlıklarının örtüsü haline getirmeye çalışmaktadır.” (Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..

Henüz bitmedi devam edelim… CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan yine aynı sitede şunları paylaşıyor:

“3- 6 yaşındaki miniklere yönelik talepleri akıl alır gibi değil. Derslere besmele ile başlanmasının istenmesi çağdaş ve laik eğitime aykırı. Yaşları gereği soyut kavramları algılamayan miniklere, ileriki yaşlarda öğrenmeleri gereken dini bilgilerin verilmesinin istenmesinin, dua ve sure ezberletilmesinin pedagojik izahı nasıl yapılabilecek. İslam dininde ibarete başlama dönemi ortada iken 3- 4 yaşındaki miniklere yapılmak istenen nedir? Anaokulu öğrencisine Kuran Kursu eğitimi verilmesinin dinde yeri olmadığına göre amacın ne olduğu açık. AKP, Türkiye’yi çağdaş dünyadan koparıp hızlı bir şekilde ortaçağ karanlığına sürüklemek istiyor. Bunun içinde geleceğin kuşaklarını hedef seçti. Anaokulundan başlayarak onların sağlıklı gelişimlerini önleyecek, ruh sağlıklarını olumsuz etkileyecek sistematik bir uygulama içinde.”( Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..

Biri CHP’nin değiştiğinden mi bahsetmişti? Buyurun işte yukarıda 1940’ların CHP’si karşınızda… Neymiş, çocuklar derse “Besmele” ile başlayacakmış, bu gericilikmiş, “Besmele” hurafe imiş, çocuklara zarar veriliyormuş… Yahu bir parti düşünün ki, toprağına, toprağının insanına, dinine bu kadar yabancı ve düşman olsun ama bir asırdır da o toprakta var olsun, akıl alıyor mu?

Aynı CHP zihniyetinin İsmet İnönü dönemi 1944 tarihli bir raporu: Dönemin Basım Yayın Müdürü'nün Arapça duaların yer aldığı kitaba ilişkin Başbakanlığa yazdığı 1944 tarihli uyarı dilekçesi. ADEM ÇINAR 2014-12-24T14:35:56.2793421+02:00 Dönemin Basım Yayın Müdürü'nün Arapça duaların yer aldığı kitaba ilişkin Başbakanlığa yazdığı 1944 tarihli uyarı dilekçesi.

Aynı zihin, Kuran-ı Kerim’i öğretmek amacıyla yayımlanmış, içerisinde namazda da “Tahiyyât”tan sonra okuduğumuz daha çok “Salli-Barik” olarak bilinen duaların bulunması bu zihniyetçe sorun teşkil etmiş. Yukarıdaki zihinden bir farkını görüyor musunuz, ben göremiyorum.

Besmele’den rahatsız olan CHP, bu toprağın yabanı CHP, bu ülkede tek parti, diktatörlük, faşist rejimler dışında hiçbir zaman muktedir olamadı, olmayacak, ispatı yukarıda olduğu üzere kendi icraatlarıdır. Türkiye, kendi içinde bir yaban olmayı ısrarla sürdüren bu zihniyetin ne olduğunu defaatle gördü, gereken cevabı verdi, ileride bu günlere bakmak gerekirse bir resmi kayıt kalsın diye de bu yazı yazıldı. Bunların nasıl zihinler olduğunu dedelerimiz bize anlatmıştı, biz de sanırım çocuklarımıza anlatacağız, bitmeyen bir nefret hikâyesi olarak.

Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..

﴾nisa 115﴿
Yolun doğrusu kendine apaçık belli olduktan sonra Resûlullah’a karşı çıkan ve müminlerin yolundan başkasını izleyen kimseyi saptığı yönde bırakırız ve onu cehenneme atarız. Orası varılacak ne kötü bir yerdir!
04-04-2019 10:56 AM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Gönder Cevapla

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi mail@islamiforum.net adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to mail@islamiforum.net