Anket: İslamı öğrenemeyecek olan bizden sonraki nesil cennete gider mi?
Evet cennete gider
Hayır cennete gidemez
[Show Results]
 
Gönder Cevapla
 
Değerlendir:
  • 2 Oy - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İslamı tamamen ortadan kaldırsak sonraki nesiller cennete gider mi?
Yazar Mesaj
bakugansam Çevrimdışı
Yeni Üye

Mesajlar: 5
Üyelik Tarihi: Aug 2016
Rep Puanı: 0
Ruh Halim
Ruh Halim
Tembel

Takımın:
Mesaj: #1
İslamı tamamen ortadan kaldırsak sonraki nesiller cennete gider mi?
Şimdi şöyle bir şey var islamda, islamı hiç duymamış görmemiş bir kimse cennete gider.
Peki islamı şuan tüm delillerini kaldırsak bide dünya tarihini değiştirsek birkaç nesil boyunca 7 milyan insan bu bilgiyi sır gibi saklasa camilerin hepsi yıkılsa falan biz 7 milyar insan olarak hepimiz cehenneme gidiceğiz belki ama bizden sonra gelecek olan trilyonlarca insan cehennem azabından korunmuş olup islamı duymadığı için günahsız sayılan insanlar olup cennete girer mi?
Alıntı:. “Peygamber Efendimiz (asv)’ın gönderilmesinden sonra, inanmayan insanlar üç sınıftır:
1. Sınıf: Peygamber Efendimiz (asv)’ın davetini duymamış ve kendisinden haberdar olmamış kimselerdir. Bu sınıf kesin olarak cennet ehlidir.
2. Sınıf: Peygamberimiz (asv)’ın davetini, gösterdiği mucizelerin durumunu ve güzel ahlakını duymuş olmakla birlikte iman etmemiştir. Bu sınıfta kesin olarak cehennem ehlidir.
3. Sınıf: Bu iki derece arasında bulunan sınıftır. Peygamber Efendimiz (asv)’ın ismini duymuşlarsa da vasıf ve hususiyetlerini duymamışlardır. Daha doğrusu bunlar, Peygamberimiz (asv)’ı tâ küçüklüklerinden beri, ismi Muhammed olan ve -hâşâ- peygamberlik iddiasında bulunan yalancı bir insan olarak tanımışlardır. Peygamber Efendimiz (asv) hakkında, menfi propagandadan başka hiçbir şey duymamışlardır. Tıpkı bizim çocuklarımızın, “Müseyleme- i Kezzab” hakkında, ‘peygamberlik iddiasında bulunmuş yalancı birisidir’ sözünü duymaları gibi...” İmam Gazali bu sınıfta olanlar hakkında kesin konuşmamakla birlikte şöyle devam eder: “Kanaatime göre bunların durumu, birinci grupta olanların, yani Peygamberimiz (asv)’i hiç duymamış olanların hali gibidir. Çünkü bunlar Peygamberimiz (asv)’in ismini, haiz bulunduğu vasıfların zıtlarıyla birlikte duymuşlardır. Bu ise hakikati araştırmak için insanı düşünmeye ve araştırmaya sevk etmez.”3
Bugün gerek Hıristiyan ve Yahudi âleminde ve gerekse başka ülkelerde İmam Gazali’nin tasnifindeki üç gruba giren insanları bulmak mümkündür. Zira teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin, Afrika’nın balta girmemiş ormanlarında yaşayan ilkel kabilelerin varlığı malumdur. Bunlar ne bir televizyon görmüş, ne de bir telefon tutmuştur. Dolayısıyla bunlar İmam Gazali’nin tasnifinde, Efendimiz (asv)’in ismini ve davetini hiç duymamış kimselere dahil olurlar ki, İmamı Gazali’ye göre bunlar cennet ehlidir.
Dünyanın birçok yerinde ve ülkemizde ikinci gruba giren insanlar da vardır. Bunlar Efendimiz (asv)’in peygamberlik sıfatlarını işitmişler, ama buna rağmen iman etmemişlerdir. Hatta teknolojinin gelişimi ve bilgiye ulaşmanın kolaylığı ile bu grup en kalabalık grup olmaktadır. Bunlar Kur’an’ın birçok ayetinin ifadesiyle cehennem ehlidir. Çünkü İslam, kendinden önce gelen bütün dinleri neshetmiş ve hükümden kaldırmıştır.
Bununla birlikte zamanımızda İmam Gazali Hazretlerinin tasnifinden üçüncü gruba giren insanlar da yok değildir. Hıristiyan veya Yahudi âleminin ücra bir köşesinde, toplum hayatından uzak olarak yaşayan ve çocukluğundan beri kendisine Peygamberimiz (asv)’in kötü tanıtıldığı insanlar olabilir. İmam Gazali Hazretleri bu kimseler hakkında kesin bir hüküm söylememekle birlikte, bu kimselerin cennet ehli olan birinci sınıfa benzediklerini bildirmektedir. En iyisini Allah bilir.
21-04-2018 02:55 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Noyan Çevrimdışı
General
******

Mesajlar: 3,856
Üyelik Tarihi: Jul 2014
Rep Puanı: 484
Ruh Halim
Ruh Halim
Yorgun

Takımın:
diger
Mesaj: #2
RE: İslamı tamamen ortadan kaldırsak sonraki nesiller cennete gider mi?
ha ALLAH ın kurduğu düzeni bozup yerine bir düzen kuracağız...

ALLAH öyle bir şey isteseydi..bizleri yok eder yeni bir dünya kurardı

Bizi sen sevgisiz,susuz,havasız;
Ve vatansız bırakma Allah'ım!
Müslümanlıkla yoğrulan yurdu,
Müslümansız bırakma Allah'ım!
(Bu Mesaj 23-04-2018 09:51 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : Noyan.)
23-04-2018 09:47 AM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
camici Çevrimdışı
Üye
**

Mesajlar: 181
Üyelik Tarihi: Nov 2016
Rep Puanı: 92
Ruh Halim
Ruh Halim
Oylesine

Takımın:
Mesaj: #3
RE: İslamı tamamen ortadan kaldırsak sonraki nesiller cennete gider mi?
İnsanlık tarihi peygamberler tarihi demektir. Yani ilk insandan itibaren peygamberler gelmiş, tevhid inancını tebliğ etmiş. Cennete gitme yolunu bildirmişlerdir.
Tabi o zamanlar iletişim olanakları günümüzdeki gibi yaygın olmadığı için, gönderilen elçiler kavimler bazında olmuş, dolayısı ile aynı zaman dilimi içinde bile yüzlerce elçi farklı kavimlere gönderilmiştir.

Yani Allah(CC) ilk insanı yarattığı günden itibaren başıboş bırakmamış, doğru yolunu elçiler vasıtasıyla bildirmiştir. Uyanlara cennet vaad edilmiş, uymayanlar cehennem ile tehdit edilmiştir.

Sondan başlarsak yani Hz. Muhammed(SAV) gelmeden önce insanlar başıboş değildi, Hz. İsa(AS), ondan önce Hz. Musa(AS) vs... şeriatleri ile mükellef idiler. Aynı mantıkla düşünürsek, Hz. Muhammed(SAV) tebliğini ortadan kaldırınca insanlar başı boş kalmış olmayacak. Hz. İsa(AS) tebliği kalacak. Onu kaldırırsanız, Hz. Musa(AS) tebliği kalacak... vs. (Özünde ise hepsi aynı tebliği yapmaktadır. Bütün peygamberlerin mesajı tekdir.)

Kısacası yok öyle "kendi nefsimizin heva ve hevesine uyarak, canımın istediği gibi yaşayayım" ama sorumsuz olarak cennete de gideyim gülücük)
(Bu Mesaj 26-04-2018 10:23 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : camici.)
26-04-2018 10:22 AM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
bakugansam Çevrimdışı
Yeni Üye

Mesajlar: 5
Üyelik Tarihi: Aug 2016
Rep Puanı: 0
Ruh Halim
Ruh Halim
Tembel

Takımın:
Mesaj: #4
RE: İslamı tamamen ortadan kaldırsak sonraki nesiller cennete gider mi?
Muhammed geldikten sonra bile dünyanın birçok bölgesinde afrikalı amerikalı avusturalyalı yerli kabile vardı onlara muhammed den sonra elçi mi gitti gitmedi tabiiki hatta onları keşfetmemiz 1000 yıl aldı bu bin yıl içinde islamı ve dini duymamış insanlar cehenneme mi gidicek hayır çünkü onlara elçi geldi ama duymadılar e o zaman yeni peygamber gelme imkanı da yok allah onları uyaramaz. Diyelim muhammedden önce peygamber geldi bu güneşe tapan aztek kabilesine ama aztekler inanmadı 100 yıl sonra o kabilede tek bir din oldu o da sadece güneş oldu ve allahı unuttular peki bu allahı unutan kabiledeki herkes önceki nesli o allaha inanmadığı için babalarının günahını onlar çeker mi elbette çekmez ve cennete girerler duymadıkları için. E o zaman biz de aynı işi yapsak hristiyanlık ve yahudilik değiştirildiği için yanlış olacak ve insanların hepsi islamı duymamış olacak ve atıyorum hristiyan ya da yahudi olacaklar kurtuluşa ererler mi hristiyanlığa inanarak hayır çünkü insanlar tarafından değiştirilmiş belki incil ve tevrat onları kurtarmayacak ancak ortada kuran olmaması dünyadaki herkesin cennete girmesini sağlar çünkü adaletli olan budur o zaman bence tüm dünyadaki müslümanlar büyük bir fedakarlık yapalım hepimiz 1.5 milyar insan islamı yok edelim sonraki gelecek olan 10 milyar insadan başlayarak kıyamete kadar herkes cennete girsin. Bazı tahminlere göre dünyaya şuana kadar gelmiş insan sayısı 100 milyar ve biz yalnızca 12bin yılda bu kadar çoğaldık geliştik eğer bizden sonrakileri düşünürsek trilyonlarca insan gelebilir başka gezegenlere koloni kurabilir brlki de samanyolu galaksisini bile fethedecek kapasiteye gelebiliriz her gezegende 100 milyar insan olsa ve samanyolunda da en az 100 milyar gezegen olsa sonsuza yakın insan biz 1.5 milyar insan sayesinde kurtulacak ve cennete girecek ayrıca onların cennete girmesindeki sebep biz olacağımız için de biz de cennete girebiliriz bu eylemden her iki taraf da kazançlı çıkacak çok iyi değil mi ya
26-04-2018 11:15 AM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
camici Çevrimdışı
Üye
**

Mesajlar: 181
Üyelik Tarihi: Nov 2016
Rep Puanı: 92
Ruh Halim
Ruh Halim
Oylesine

Takımın:
Mesaj: #5
RE: İslamı tamamen ortadan kaldırsak sonraki nesiller cennete gider mi?
Burada ayak oyunlarını, laf ebeliğini bırak. Gücünüz yetiyorsa, buyrun yok edin İslamiyeti.
Haa çok hevesliyseniz insanlığı kurtarmaya; isterseniz önce kendiniz yok etmekle başlayabilirsiniz...
Emin olun bu daha garanti yoldur.

Hicr 9/9- Hiç şüphe yok ki, Kur'ân'ı biz indirdik, elbette onu yine biz koruyacağız.

Bu arada her zaman söylediğim gibi ben yazarken sadece muhatabımı değil, bu yazıları okuyan 3. şahıs kardeşlerime de bir şeyler sunmak için yazarım. Onlara sesleniyorum, daha doğrusu Rabbimiz bize sesleniyor, kulak verelim:

Enam 6/91- Onlar: "Allah insanlara hiçbir şey göndermemiştir" demekle, Allah'ı gereği gibi tanıyamadılar. De ki: Musa'nın insanlara aydınlık ve hidayet olmak üzere getirdiği, sizin parça parça kâğıtlara çevirdiğiniz, bir kısmını belli ettiğiniz, birçoğunu gizlediğiniz; sizinle babalarınızın, sayesinde bilmediğiniz birçok şeyleri öğrendiğiniz Kitab'ı kim gönderdi? (Onlara karşı sen) "Allah" de. Sonra onları bırak, boş laflara dalarak oyalansınlar.

Tur 52/12- Ki onlar, daldıkları bir batak (bâtıl)da oynayıp duruyorlar.
26-04-2018 02:04 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
alpi Çevrimdışı
Yönetici
*******

Mesajlar: 5,597
Üyelik Tarihi: Jun 2015
Rep Puanı: 5002
Ruh Halim
Ruh Halim
Israrci

Takımın:
diger
Mesaj: #6
RE: İslamı tamamen ortadan kaldırsak sonraki nesiller cennete gider mi?
@bakugansam buraya yazı yazıyorsan eğer her şeyden önce saygı göstereceksin.
Allah kelimesi büyük harf ile başlamalı.
Hazreti Muhammed'den bahsederken bugünkü sayın anlamında Hazreti kelimesini kullanacaksın ve ilk harfini büyük yazacaksın.

İyi forumlar.

....


Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
27-04-2018 01:47 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Gönder Cevapla


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi mail@islamiforum.net adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to mail@islamiforum.net