Gönder Cevapla

Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İran - Türkiye ortak yapımı Şems-i Tebrizi Filmi yolda
Yazar Mesaj
kodoo Çevrimdışı
Forumcu

Rep Puanı: 133
Ruh Halim
Ruh Halim
Saskin

Takımın:
Besiktas
İran - Türkiye ortak yapımı Şems-i Tebrizi Filmi yolda
İran İslam Cumhuriyeti ve Türkiye Mevlana ile Şems-i Tebrizi'nin dostluğunu anlatan bir film için birlikte çalışacak. Yeni Kaynak

İran ve Türkiye, Mevlana Celaleddin Rumi ile Şems-i Tebrizi filmi için el ele verdi. Büyük İslam düşünürü ve mutasavvıf olan Mevlana Celaleddin Rumi ile Şems-i Tebrîzî’nin dostluğunu konu edinecek filmin açıklaması bugün yapıldı. Filmin yönetmen koltuğunda, popüler İran dizileri “Onuncu Gece”, “Sıfır Derece Yörünge” ve “Şehrazad”ın yönetmeni Hasan Fethi oturacak.

“مست عشق” yani “Aşk Sarhoşu” ismini taşıyacak olan filmde Şems rolünü ise Altın Palmiye ödülü sahibi olan İranlı oyuncu Şahap Hüseyni canlandıracak. Şahap Hüseyni, 2016 yılında Cannes Film Festivali’nde Asğar Ferhadi imzalı Satıcı filmindeki performansıyla En İyi Erkek Oyuncu ödülüne layık görülmüştü.

Filmin kadrosunda İran İslam Cumhuriyeti ve Türkiye’den önemli oyuncuların katılacağı belirtildi. Ancak henüz bir isim açıklanmadı. Filmin tamamı, Rumi Türbesi’ne ev sahipliği yapan Konya’da çekilecek. Hasan Fethi ve Ferhat Tevhidi senaryoyu birlikte yazacaklar. İranlı Mihran Burumend ve Türkiye’den anonim bir isim de projede yapımcı olarak işbirliği yapacaklar.
22-09-2019 09:15 AM
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
alpi Çevrimdışı
Yönetici

Rep Puanı: 4954
Ruh Halim
Ruh Halim
Israrci

Takımın:
diger
RE: İran - Türkiye ortak yapımı Şems-i Tebrizi Filmi yolda
Çok güzel bir gelişme. İran'ın Türkiye'ye film konusunda ön ayak olmasını çok isterim.
Şu anda hiçbir Türk filmini bir Müslümanın seyretmesi mümkün değil.
Küfür, müstehcenlik ve iğrençlik üzerine kurgulanmış filmler mevcut.

İnşallah bizimkilere örnek olur.

....

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
22-09-2019 12:03 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
alpi Çevrimdışı
Yönetici

Ruh Halim
Ruh Halim
Israrci

Takımın:
diger
Mevlana dizisi ne oldu çeviri yapılması bekleniyordu.
Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..

....

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
22-09-2019 12:11 PM
alpi Çevrimdışı
Yönetici

Ruh Halim
Ruh Halim
Israrci

Takımın:
diger
@Kodoo dün akşam evde Yenikaynak.com dan indirdiğim Blokaj adlı filmi seyredemedim. Filmde küfürler var.
Çok kızdım valla amerikan ve türk filmlerindeki, küfür ve ahlaksızlıklardan şikayet ederken böyle bir şey ile karşılaşmak hiç olmadı.
Neyse ki çocuklar ile birlikte değildim. Filmin 34. dakikası bitmeden kapattım.

Yazık oldu. Filmi siteden kaldıracağını ümit ediyorum.

....

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
23-09-2019 10:23 AM
kodoo Çevrimdışı
Forumcu

Rep Puanı: 133
Ruh Halim
Ruh Halim
Saskin

Takımın:
Besiktas
(22-09-2019 12:11 PM)alpi Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..Mevlana dizisi ne oldu çeviri yapılması bekleniyordu.
Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..

Diziyi izledim (Farsça olarak). Daha çok Mevlana'nın babası üzerine ve Afganistan-İran'daki hayatına odaklı. Anadoluya göç ile bitiyor. Aslında yapılacak bu film o dizinin devamı niteliğinde. Dizinin Türkçe çevirisine maalesef başlanamadı. MihrapTV'den rica edeceğiz. Bakalım çevirirler mi.

(23-09-2019 10:23 AM)alpi Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..@Kodoo dün akşam evde Yenikaynak.com dan indirdiğim Blokaj adlı filmi seyredemedim. Filmde küfürler var.
Çok kızdım valla amerikan ve türk filmlerindeki, küfür ve ahlaksızlıklardan şikayet ederken böyle bir şey ile karşılaşmak hiç olmadı.
Neyse ki çocuklar ile birlikte değildim. Filmin 34. dakikası bitmeden kapattım.

Yazık oldu. Filmi siteden kaldıracağını ümit ediyorum.

Çeviri Türkçe Altyazı sitesinden Bekir isimli bir kardeşe aitti.
Farsça bilmediği için İngilizce çeviriyi Türkçeye çevirmiş.
Dolayısı ile tavuğun suyunun suyu misali, tatsız olmuş.
Ve evet, uyarılar üzerine bu çeviri kontrol edildi ve hatalar düzeltilip tekrar yüklendi.
Üzgünüz.
13-10-2019 09:03 PM
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
İMaM ŞaMiL Çevrimdışı
Acemi Üye
*

Rep Puanı: 22
Ruh Halim
Ruh Halim
Yorgun

Takımın:
Fenerbahce
Burada başat rol belli ki İran tarafına düşüyor. Bu durumda umarım Ehl-i Sünnet'e uygun düşmeyecek mesajların film içinde yedirilmeye çalışılmaması.
14-10-2019 01:06 AM
alpi Çevrimdışı
Yönetici

Ruh Halim
Ruh Halim
Israrci

Takımın:
diger
(14-10-2019 01:06 AM)İMaM ŞaMiL Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..Burada başat rol belli ki İran tarafına düşüyor. Bu durumda umarım Ehl-i Sünnet'e uygun düşmeyecek mesajların film içinde yedirilmeye çalışılmaması.

Eğer seyrederseniz bazı filmlerde böyle olduğunu görürsünüz. Zaten bu türdeki filmler çok kalitesiz oluyor. Sonuna kadar seyredemezsiniz. Ancak bazıları da var ki gerçekten çok güzel.

....

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
14-10-2019 03:36 PM
İMaM ŞaMiL Çevrimdışı
Acemi Üye
*

Rep Puanı: 22
Ruh Halim
Ruh Halim
Yorgun

Takımın:
Fenerbahce
(14-10-2019 03:36 PM)alpi Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..Eğer seyrederseniz bazı filmlerde böyle olduğunu görürsünüz. Zaten bu türdeki filmler çok kalitesiz oluyor. Sonuna kadar seyredemezsiniz. Ancak bazıları da var ki gerçekten çok güzel.

İran'ın sinema konusunda Türkiye'den daha ileri bir seviyede olduğunu biliyorum. Ne ki pek izlemem, sevmem de... Sevmem; Çünkü ehl-i sünnet karşıtı bir devlet ideolojisine sahip bir ülkedir İran.

Biz onları sevmeyiz onlar da bizi sevmezler. Daha evvel bi çok kez ziyaret etme imkanı bulduğum Hac ve Umre ziyaretlerinde her ülkeden insanla iletişim kurabiliyorsunuz ama İranlıların yanına bile yaklaşmak mümkün olmuyor. Aşırı derecede kibirliler.

Perde önünde İsrail'in en büyük rakibi, düşmanı gibi bir poz verirken perde arkasında onlarla tandem oynayan, dev yahudi tröstlerini kalkındıran, zengin eden bir rol üstlenmişlerdir her zaman. Bunu gerginlik yaratarak petrol fiyatlarının yükselmesi ve benzeri şekillerde tezahür eden gizli yardımlaşmalarında görmek mümkün.

Neyse, bunları zaten biliyorsunuz. Yahudilere olan katkılarının milyonda biri kadarını bile İslam alemine yapmamış sahte bir İslam ülkesinin o yüzden ne bana ne başka bir müslümana hiçbir şekilde verebileceği yararlı bir mesaj olamaz.
14-10-2019 05:26 PM
alpi Çevrimdışı
Yönetici

Ruh Halim
Ruh Halim
Israrci

Takımın:
diger
İsrail konusunda kesinlikle yanılıyorsunuz.
Lütfen Hamas'ın açıklamalarını okuyun.
En çok yardım aldıkları ülkeyi kendi dillerinden dinleyin.
İran, yahudi teröristlerin kadim düşmanıdır.

Yukarıda yazdıklarınızdan dolayı İran filmlerini seyretmeyen hassas! bazı Müslümanlar Yahudi teröristlerin yaptığı filmleri gayet güzel seyrediyorlar. Yerli Kültür bakanlığının katkıları ile yapılan ve hatta TRT nin yaptığı ahlaksız ve küfürlü filmlerden bahsetmeye bile gerek yok.

Aslında seyretmemiş olmanız yorum yapmamanızı gerektirirdi ama olsun eğer bir iki filmini seyrederseniz eminim fikriniz tamamen değişecektir.

Mesela benden bir tavsiye "Şam Saatine Göre" kesinlikle seyredin, "Rüsvai" iki bölümdür mutlaka seyredin.

....

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
14-10-2019 06:24 PM
Gönder Cevapla

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi mail@islamiforum.net adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to mail@islamiforum.net