Gönder Cevapla
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İmandan sonra küfre düşmeye(mürted)izin verilmeyişi(yaşama hakkı olmaması)
Yazar Mesaj
Kendiniarayanadam Çevrimdışı
Acemi Üye
*

Mesajlar: 39
Üyelik Tarihi: Aug 2018
Rep Puanı: 0
Ruh Halim
Ruh Halim
Mesgul

Takımın:
Fenerbahce
Mesaj: #1
İmandan sonra küfre düşmeye(mürted)izin verilmeyişi(yaşama hakkı olmaması)
Bir insan mürted olunca ezbere bir sure okuyamayacak,hatta ezberden kelime-i şahadet getiremeyecek duruma gelir zamanla.Dinle dalga geçer,kafire özenir,insanları kafire benzetmeye çalışır,gizli bir şirk hali olabilir, imanlı olanı küçümser, kendi düşünceleri ile değil şeytanın telkini ile konuşur, günah işlememiş gibi davranır ve asla pişman olmaz.Bu nedenle hastayken bile ibadet bırakılmaz.Ölünceye kadar rahmetten ümit kesilmez.Bir vesvese için Anti-depresan kullanmanız yada dua ayetleri (vesvese duası) okuduğunuz zaman yada Felak,Nas suresi(3 kez mübah)okuduğunuzda(Azap ayeti) cin acı duyar uzun süre.Ölmek ister.Kabul etmek gerekirse bu dua ve ayetleri çok okunmaz normalde.Keyif için kullanımı bunların doğru olmaz.Biz dertten kurtulurken cin, şeytan, cin çocukları acı duyar ve azap çeker.Kıyamete kadar azap veren dua ve daha farklı sure ayetlerde olabilir.Yani azap yok zanneden ve günahkar olan aldanmıştır bunları görmediği için.Nasıl olsa affolur diye kendini avutur.Allah vaadinden dönmez.
(Bu Mesaj 09-08-2018 08:10 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : Kendiniarayanadam.)
09-08-2018 08:06 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Kendiniarayanadam Çevrimdışı
Acemi Üye
*

Mesajlar: 39
Üyelik Tarihi: Aug 2018
Rep Puanı: 0
Ruh Halim
Ruh Halim
Mesgul

Takımın:
Fenerbahce
Mesaj: #2
RE: İmandan sonra küfre düşmeye(mürted)izin verilmeyişi(yaşama hakkı olmaması)
Esasında insan gibi görünsede imansız olan insan olmaz tam olarak.İman etmeyen cin yada insan kendisi şeytan sayılır.Cin yada insanın kafiri şeytan sayılıyor.Her ikiside vesveseleri söyler.Tamamen dinden çıkmasada hiç bir günah müslümanken işlenmiyor.Yani günah işlerken, günah süresince iman gidiyor.İnsanlar bir insanı günahkar görürse içine cin yada şeytan girmiş diyebilirler.Ama zaten iman etmiyorsa bir kişi kendisi zaten şeytanlık rütbesi almış demektir.
10-08-2018 01:07 AM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Gönder Cevapla


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi mail@islamiforum.net adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to mail@islamiforum.net