You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

İki çaydanlığa bakın

İki çaydanlığa bakın

Acemi Üye
RE: İki çaydanlığa bakın
Bu resim size neyi hatırlatıyor? Resime bakıp iyice düşünmeden yorum yapmayın.Hatta hiç yorum yapmayın.Sakın dalga geçmeyin.Kasıtlı günahın affı yoktur.Hutame olur yeriniz.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yönetici
Bana keçilerimizin ahırını hatırlattı. Aynı zamanda içinde buna benzer bir taş fırın vardı annem ekmek pişirir sıcak sıcak yerdik zeytinle, peynirle.
Ah o günler geri gelse sanki her şey daha farklı olacakmış gibi ama bugün de yarının geçmişi, yine kıymetini bilmiyorum.
O ahırın gübre kokusunu, fırından çıkan dumanın is kokusunu ne de çok özlemişim.
Diğerleri iyi vatandaş, İslam iyi insan yetiştirmeyi amaçlar.

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yönetici
@Blue ben hiç bişe anlamadım. Konu ile yazdıkların arasında bir bağ kuramadım. Cinler ile fotoğraflar arasında ne gibi bir bağ var?

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yönetici
Hayır yorumu silmeye gerek yok. Ben de merakımdan sordum. Belki bilmediğim bir şey vardır diye.
Neyse Konuyu açan gelirse amaç daha net anlaşılacak. gülücük

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
Bunu ilk beğenen sen ol.
Forumcu
Aklıma şöyle bişi geldi daha önce söyledim mi bilmiyorum bazı kısımlarında saçmalıyor da olabilirim söyleyeceklerimin. Ama haklı olduğum noktalar mutlaka olacaktır bu metinde.

Müslümanlarının çok çalışması gerekli ve temiz niyete sahip olmalı ama tabi nefis muhasebesi bunun içine giriyor mu emin değilim.

Bir ara şunu düşünmüştüm teknoloji... Ne kadar masum, işin içinde acaba kötü bir niyetin veya amacın olması da mümkün mü çünkü teknolojik araçlarının çoğunda bazı hiyeroglif metinler oluyor, acaba ne yazıyor bu metinlerin tamamı formülizasyondan mı ibaret?

Ben emin değilim ve şunu da biliyorum Çin nüfusunun yarısından fazlası ateist.. Ve oradan gelen birçok tekno araç var.

Camilerde bazen öyle simgeler görüyorum ki korkuyorum artık..

Çünkü artık birileri farkında olmadan da birşeyler yapıyor (eminim ki camilerin süslenmesi çok yanlış haç işaretleri saklı bazılarında)

Ha peki teknolojide nasıl bir tehlike saklı olabilir, valla ateist adamdan fırsat bulunca ben herşey beklerim.. Tabi bu kendisine Müslümanım diyen kişinin sütten çıkmış akkaşık olduğunu göstermez

Peki nasıl bir tehlike saklı?
İlgili teknolojik aracı geliştiren mühendis gayrimüslim olduğunda ve İslama kin besliyor sa o zaman mesela ateist kişi şunu yapabilir

Haşa köpek tanrımdır ve ben köpeği yerim!
Diyebilir böylece kendince tanrı yoktur yada Allah yoktur önermesi ni ispatlamış oluyor.

Mesela bu iş ne kadar temizdir, örneğin cep telefonuyla rahatça namaz kılamasın çünkü ansızın çalabilir

En olmadı aklın orada kalır (kapalı dahi olsa) en nihayet de bizler Muhammed (s.a.v) nin yaptığı gibi ibadet etmekle mükellefiz aslında bu bir özdür.

Ha diyeceksiniz ki peki teknoloji olmazsa biz hayatımızı nasıl kolaylaştıracaz madem bu kadar nimet var (sade telefon değil ki uçak var pc var varda var bunların hiç mi faydası yok nimet değil mi gerçekten bunlar?

Acaba diyorum o zaman hiç tüm alemlere rahmet olarak gönderildiği söylenen kişi nin bu alemler hakkında bilgisi yok muydu ki?

Acaba, burun bu gelişmeler bir yandan geriye gittiğimizi gitgide asrı saadetten uzaklaşıyor olduğumuzu da gösteriyor olamaz mı

Şu anda nasa hazretleri sadece aya kadar gidebilimiş daha plüton bile insanlı araç gönderebilmiş değiliz (yani teknoloji ye binaen bu ifadeleri kullanıyorum çok çok övdüğümüz o üstün teknoloji...

Neyse halbuki biz biliyoruz ki galaksiler var belki galaksilwrden bile daha büyük yapılar var sadece evren den de ibaret değil aslında, çünkü bilmiyoruz ki aslında Kuranda dünya denen yerin burasıdan ibaret olduğunu faraza dünya sadece bu yaşadığımız gökcismi ise peki adam astronot ile mesela gitti atmosferden çıktı ne diyeceğiz biz bu kişiye dünyadan göçüp gitti mi Diyeceğiz yada dünyadan çıktı gitti (biryere gitti ama kitabımıza göre nereye gitti şimdi birde biz bu kuralların dünyada geçerli olduğunu varsayıyoruz peki oradakilere zina serbest olur mu, yada bunlar nereye yönelip neye göre namaz kılacaklar öyle ya adam aya gidecek bir hafta orada konaklayacak olsa ee güneş orada doğarken burda doğmuyor ki veya orada birkaç gün bir gün karanlık namaz ibadeti ne olacak orası dünya değil birkere.

(kabul böyle ise)

Ama bence böyle değil bence dünya Azraille buluşunca ya dek nefes alınan her yerdir
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 14-09-2018, Saat:08:38 PM, Düzenleyen: blue.
Forumcu
yani kasttettiğim şey
önce bi aslında srı saadet nasıldı tam olarak bilmiyoruz. çünkü bazı sırlar kayboldu ..(yaşam şekilleri ve bazı ilimler)
dahası biz sanıyoruz ki Muhammed (s.a.v.) senin benim gibi biriydi halbuki değil rivayetler ,kuranın bazı ayetleri öyle bir övgüyle bahsediyor ki mülüman biri onun evet bir beşer fakat farklı ve gerçekten sevilen saygı duyulan bir beşer olduğunu tasdik eder.

yani biz lafın gelişi evet alemlere rahmet diyoruz ama altında neler barındırıyor çok az düşünen var bence. pekala gerçekten bu dediğimiz günümüz teknolojisini yerle bir edece bir yapı bir ilim var dı belki ..

yinede eldeki bazı veriler bunu malesef zayıf duruma düşürüyor ,mesela arabistan yarımadasının coğrafyası ...mesela nasıl bir teknolojiden bahsedilebilir. . teknoloji değil ama ilim yetmez mi acaba? gibi sorular ..

büyü ve sihir nedir acaba ,acaba fen bilimleriyle bu tarz batını ilimler yürür mü birlikte?

ilimdiyoruz çünkü burada bazı özel tasnifte ilimlerden de söz ediliyor (ledün ilmi gib ,nasıl bir ilim bu)

pardon çaydanlıkla ne alakası var ...?

cinlerle nasıl bir bağlantı kurulabilir , o üye alevleri gösteriyor alevlerden de biraz aklıma geldi ,bir resimde alev var diğerinde yok. (cinler ateşten yaratılmıştır tabi burada dumanlı dumansız zehirli zehirsiz ifadeleri de olacak (hangi ateş ,nerde?)

....

ara bağlantıları vereyim dedim umarım yazlarım kimseye rahatsızlık vermemiştir.

kendime göre bir tarzım var ,ona göre hareket ediyorum ben.

selam ve dua ile
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.