Gönder Cevapla

Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
" İhsanoğlu başörtüsü karşıtı! "
Yazar Mesaj
zekaikc Çevrimdışı
Forumcu

Rep Puanı: 94
Ruh Halim
Ruh Halim
Mutlu

Takımın:
" İhsanoğlu başörtüsü karşıtı! "
* Olayın özeti bu. "ALLAH MEMLEKETİMİZİ YENİ BİR DEMİREL’DEN MUHAFAZA BUYURSUN!” Aminnnn

Ekmeleddin İhsanoğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığına gösterilen eleştirilerden biri de Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Ahmet Akgündüz’den geldi.

[Resim: 82557_flas.jpg]

CHP ve MHP’nin, ağustos ayında gerçekleştirilecek olan cumhurbaşkanlığı seçimlerine “çatı aday” olarak gösterdiği Ekmeleddin İhsanoğlu’na öncelikle CHP tabanından olmak üzere pek çok kesimden tepki gelmeye devam ediyor. İhsanoğlu, CHP’lilerce ‘Atatürk’ün koltuğuna oturacak adayın laik olması gerektiği’ yönünden eleştirirken, ilk kez halk tarafından seçilecek cumhurbaşkanlığı için kamuoyunun pek de tanımadığı bir isim olmadı nedeniyle de eleştiriliyor.

“İHSANOĞLU, BAŞÖRTÜSÜNE KARŞI OLMAKLA MEŞHUR”

Öte yandan Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü ve Osmanlı Araştırmaları Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı olan Prof. Ahmet Akgündüz, Facebook sayfasında yayınladığı bir yazı ile Ekmeleddin İhsanoğlu’nu “başörtüsüne karşı olmakla” eleştirdi. “Ekmelüddin İhsanoğlu, Masonların Adayı ve Başörtüsüne Karşı Olmakla Meşhur; Asla Güvenmiyoruz!” isimli bir yazı yayınlayan Prof. Akgündüz, Türkiye’nin ikinci bir ‘Demirel’ krizi yaşamaması için böyle bir uyarı yapma zorunluluğu duyduğunu belirtti.

Ekmeleddin İhsanoğlu hakkında neden bu iddiları yazdığını ve iddialarının geçerliliğini sorduğumuz Prof. Ahmet Akgündüz, bir bilim adamı olarak, Türkiye’nin kötülüğüne sebep olacak şeylerde fikirlerini beyan etmesinin normal olduğunu belirtti.

“CHP ADAYI OLMAMALIYDINIZ”

Akgündüz “Amacım siyasete girmek değil. Türkiye’yi engelleyecek şeylerde, Hocaefendi Hizmetinde de öyle yaptım, fikrimi beyan ettim, çekildim. İhsanoğlu Hocam, benim de çok sevdiğim bir hoca idi ama çok şaşkına döndüm. Genel Sekreter oldu olalı, 7-8 senedir şaşkına döndüm. Mesajımda paylaştığım olayların, hepsinin isim ve ayrıntıları var. Kaldı ki dikkat ederseniz, asla ve asla itham etmedim. ‘Şayet bunlar doğru değilse bile, üzgünüm CHP’nin adayı olmamalıydınız’ dedim.” şeklinde konuştu.

“HANGİ DEVLET ADAMININ ÇOCUĞUNU BAŞÖRTÜSÜ YÜZÜNDEN ENGELLEDİĞİNE DAİR BELGEM VAR”

İhsanoğlu’nun, CHP adayı olmasına neden bu kadar karşı olduğunu sorduğumuz Prof. Akgündüz “Çünkü babasını tanıyorum. 150’likler arasında Türkiye’den sürülen ve CHP’nin en çok zulmettiği insanlardan birisi. Ama o sadece ‘bunlar doğru değil’ diye cevap verdi ama benim elimde belge var. Kusura bakmasın. Masonluğu ile ilgili bir şey demem ama onu zaten söylemeyen yok. Fakat başörtüsüyle alakalı iddialar konusunda elimde bizatihi belgeler var. Hangi devlet adamının çocuğunu, başörtüsünden dolayı engellediğine dair belgeler var.” ifadelerini kullandı.

“İKİNCİ BİR DEMİREL’E MÜSAADE ETMEYİN”

Amacının kamuoyunu uyarmak olduğunu söyleyen Akgündüz, “ ‘Suret-i haktan görünen insanlara, ikinci bir Demirel’e müsaade etmeyin’ demek istedim. Ben gayet açık bir bilim adamıyım ve vazifemi yaptım. Bundan sonra ayrıntıya girmeyi prensip olarak istemiyorum.” diye konuştu.

“CİDDE’DE TBMM BAŞKANINA GÖSTERDİĞİ SAYGISIZLIĞI DA BİLİYORUM”

Bu açıklamalarından sonra insanların üzerine geldiğini belirten Akgündüz “Kimin geldiği belli, CHP’li gelmiyor. Üzülerek ifade edeyim Hocaefendi ekibi geliyor. Çünkü İhsanoğlu’nun, onların adayı olma ihtimali var ama onu da bilmiyorum. Bilmediğim konuda asla konuşmam ben ama o anlattıklarım bildiğim konular. Yoksa ‘bir devlet adamının kızı’ diyebilir miyim ben bilmesem, olayı yaşamasam. Yani TBMM Başkanı seçildikten sonra, Cidde’ye gidince, ona karşı gösterdiği saygısızlığı biliyorum ama ben bunları hiç açıklamadım.” ifadelerini kullandı.

“ŞAYET KENDİSİ DE İLİM ADAMIYSA CHP ADAYI OLMAMALI”

Bu iddialarından sonra İhsanoğlu ile konuşup konuşmadığını sorduğumuz Akgündüz “Hayır, konuşmaya da gerek görmem. O bana Twitter üzerinden cevap vermiş sadece ‘Akgündüz Hoca doğru söylemiyor’ diye. Tamam, ben zaten iddiaları saydım ama asıl doğru olduğum nokta, böyle bir âlimin çocuğu, şayet kendisi de ilim adamıysa CHP’nin adayı olmak yaratılışına aykırı olmalı. Ben çok açık bir ilim adamıyım. Ben hiçbir zaman AK Parti demedim, MHP demedim, şu demedim, bu demedim. Ama ben çok açıkça fikrimi beyan ettim. Bana göre yeterli bir fikir.” şeklinde konuştu.

Prof. Ahmet Akgündüz’ün İhsanoğlu hakkında daha önce yayınladığı metin şöyle:

“EKMELÜDDİN İHSANOĞLU, MASONLARIN ADAYI VE BAŞÖRTÜSÜNE KARŞI OLMAKLA MEŞHUR; ASLA GÜVENMİYORUZ! YENİ BİR DEMİREL CUMHURBAŞKANI OLMASIN!

Kardeşlerim! Yıllardır Demirel ailesinin damadı olması hasebiyle İRCİCA Başkanlığını yürüttü. Babası çok büyük bir âlim ve salih bir insandı. Ama hakkındaki iki iddia onu yaralıyor ve üçüncü bir sebep de bizi yaralıyor:

1. Ekmelüddin Bey’in mason olduğuna dair ŞAHSEN ELİMİZDE belgemiz yok ise de, onun mason olmadığını söylemeyen yok. Ayrıca İslam Konferansı Teşkilatında Genel Sekreter iken o teşkilatın çoğunu masonlarla doldurduğu malum. Bizatihi dindar çalışanlardan bunu Cidde ziyaretimde öğrendim ve ben de şoke oldum. Kendisini çok seviyordum.

2. Maalesef başörtüsüne karşı bir şahsiyet olduğunu yaşanan olaylardan öğrendim. İki misal zikredeyim: Bir önemli devlet adamının kızı başörtülü ve gönüllü olarak Ankara’daki Ekonomi kuruluşunda çalışmaya başladığında, başörtüsü engeli çıkarmış ve o hanımefendi de ayrılmak zorunda kalmıştı. Ayrıca İslam Konferansının Cidde’deki merkezinde çalışan yüksek yetkililer, hep Başbakanımızın Hanımının ve kızlarının başörtüleriyle alay ettiklerini çalışanlardan dinledim.

3. Bizi üzen ise, Yukarıdaki iddiaları yok sayarsak, böyle bir insanın CHP’den aday olmasıdır. MHP’deki imanlı kadroların böyle bir insana oy vermeyeceklerinden eminim. Ayrıca imanlı Kürd kardeşlerimizin de böyle birine itimad etmeyeceklerinden eminim.

4. Bir sitemimiz de iktidar partisi ve Cumhurbaşkanımıza var. Nedense dindar da olsa, mason olmak hala tercih sebebi. İki sefer aynı makama aday gösterenler, biraz utansınlar ve bundan sonra basiretli davransınlar.

5. Eskiden hizmet hareketi şimdi ise paralel yapı diye bilinen ekip, mal bulmuş mağribi gibi hemen dört elle sarıldılar. Tam onlara münasip aday; hem mason olduğu söyleniyor; hem başörtüsüne karşı; hem Amerika ve belki de İsrail de destekleyecek.

ALLAH MEMLEKETİMİZİ YENİ BİR DEMİREL’DEN MUHAFAZA BUYURSUN!”

kaynak

Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..
20-06-2014 05:29 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Ahmed1 Çevrimdışı
Uzman

Rep Puanı: 403
Ruh Halim
Ruh Halim
Endiseli

Takımın:
Fenerbahce
RE: " İhsanoğlu başörtüsü karşıtı! "
Chp ye güvenim yoktu , şimdi eksilere indi , herşeyi hesaplamışlar.Ama amaçlarına ulaşamayacaklar İnşaallah.
20-06-2014 05:32 PM
sedatsedat Çevrimdışı
Cezalı Üye

Ruh Halim
Ruh Halim
Cilgin

Takımın:
adamın kendi ağzından başörtüsüne karşı olduğuna dair bir söz çıkmışmı ? bu şekilde iftira atarak insanı karalamaktan kolay ne var , başörtüsü karşıtı olduğunu somut delilerle isbat edebilirmisin ? aynı şeyi tayyip erdoğan içinde uydurmaktan kolay ne var , hemen dersinizki delil nedir , bizde soruyoruz delil nedir , video kaydı v.s. varmı ? yoksa bu şekilde kafadan sallamalarla isteyen istediği insanı karalalar o zaman , bu yüzden delillerinizi bekliyoruz , bu anlattığın yazı kişisel düşünceden öteye gitmez , apaçık bir delil olması gerekiyor . başörtüsüyle alakalı iftira kampanyası başlattığınıza göre baya sıkıştınız ve korktunuz galiba gülücük yok mason yok bilmem ne v.s. diyerek din istsmarı yapmaya gene başladınız bakalım !!!
(Bu Mesaj 20-06-2014 08:17 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : sedatsedat.)
20-06-2014 08:13 PM
zekaikc Çevrimdışı
Forumcu

Rep Puanı: 94
Ruh Halim
Ruh Halim
Mutlu

Takımın:
(20-06-2014 05:32 PM)Ahmed1 Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..Chp ye güvenim yoktu , şimdi eksilere indi , herşeyi hesaplamışlar.Ama amaçlarına ulaşamayacaklar İnşaallah.

İnşallah. Allah düşürmesin ülkemizi bunlara...
20-06-2014 08:59 PM
Nazenin. Dışarıda
..Edep Ya Hu..

Rep Puanı: 4283
Ruh Halim
Ruh Halim
Oylesine

Takımın:
Galatasaray
(20-06-2014 08:13 PM)sedatsedat Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..adamın kendi ağzından başörtüsüne karşı olduğuna dair bir söz çıkmışmı ? bu şekilde iftira atarak insanı karalamaktan kolay ne var , başörtüsü karşıtı olduğunu somut delilerle isbat edebilirmisin ? aynı şeyi tayyip erdoğan içinde uydurmaktan kolay ne var , hemen dersinizki delil nedir , bizde soruyoruz delil nedir , video kaydı v.s. varmı ? yoksa bu şekilde kafadan sallamalarla isteyen istediği insanı karalalar o zaman , bu yüzden delillerinizi bekliyoruz , bu anlattığın yazı kişisel düşünceden öteye gitmez , apaçık bir delil olması gerekiyor . başörtüsüyle alakalı iftira kampanyası başlattığınıza göre baya sıkıştınız ve korktunuz galiba gülücük yok mason yok bilmem ne v.s. diyerek din istsmarı yapmaya gene başladınız bakalım !!!

Doğru söze ne hacet... İnsanlari çok kolay kar alaya biliyoruz.. Biraz daha Hakka riayet edelim inşallah.. Efendimiz bile gördüğümüz yanlis bir olaydan dolayı oradan uzaklasin ve benim mümin kardeşim boyle yapmaz deyin diyor.. Bizler ise maşallah görmeden duymadan bilmeden hangi sözlere basvuruyoruz.. Rabbim affetsin..

...Öyle garip bir dünya...
...Olmaz dediğin ne varsa olur...
...Düşmem der düşersin...
...Şaşmam der şaşarsın...
...En garibi de budur ya;...
...Öldüm der durur yine de Yaşarsın...

21-06-2014 12:16 AM
Gönder Cevapla

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi mail@islamiforum.net adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to mail@islamiforum.net