Gönder Cevapla

Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Üzmez'in gazozunda Ergenekon ve Vakit'in kilise İslam'ı!
Yazar Mesaj
Deliveren Çevrimdışı
Acemi Üye
*

Rep Puanı: -1
Ruh Halim
Ruh Halim
Cilgin

Takımın:

14 yaşındaki kız çocuğuna sarkıntılık ettiği iddiasıyla tutuklanan Vakit Gazetesi yazarı Hüseyin Üzmez, Akşam Gazetesi’nde yayınlanan ifade tutanağına göre şöyle demiş:
- “Gazozuma ilaç attılar. Olanları hatırlamıyorum.”
Vakit Gazetesi, tutuklanma sürecinde çapkınım, hovardayım diye ifade veren ama daha sonra birden içtiği ilaçlı gazozu hatırlayan yazarına sahip çıkmalı, gazoza ilaç atan müşrikleri behemal bulmalıdır!
Muhtemeldir ki bu müthiş komplo Üzmez’in şahsında İslamın gür sesi(!) Vakit Gazetesi’nin imajını bertaraf için yapılmıştır.
Peki, böyle bir densizliği kim mi yapabilir?
Muhtemeldir ki bu tezgâh Ergenekoncuların işidir!
Ulusalcı Fitne, İslamın Keskin Kılıcı ve İnananların Yüz Akı olan Vakit’i(!) vurmak için bu tezgâhı kurmuştur!
Yazdıklarım sadece espri değil, aynı zamanda aldığım birkaç mailin özetidir.
Evet, bu ülkede böylesine aleni bir hadiseyi bile bu şekilde çarpıtabilecek sofu zihniyetler vardır.
Hüseyin Üzmez olayı patlak verdiğinde, geçmişinde kadın eli sıkmayıp sonradan önüne gelen hanımı kucaklamaya başlayan ünlü bir cemaat liderini hatırladım.
Bir gün bu çelişkiyi anlayamadığımı kendisine söyleyince hiddetle şu karşılığı almıştım:
- “İslamda maaşını verdiğin hatun kişi cariyen hükmündedir ve helaldir. Dolayısı ile sarılmaya engel bir hal yoktur.”
Bu fetvadan hareketle Üzmez’in iaşe teminin sarkıntılığına kılıf olur mu bilemiyorum.
Kuşkusuz bizim amacımız bu üzüntü verici olayı tekrar gündeme getirip Hüseyin Üzmez’i daha da üzmek değildir. O zaten bu olayla yeteri kadar üzülmüştür.
Bizim amacımız, mukaddes dinimiz İslam’ın çarpıtılmasını ortaya koymak ve İslam adına ahkâm kesenlerin çirkin yüzlerini deşifre etmektir.
Şu son olaya bakın ve Vakit Gazetesi’nin takındığı tutumu değerlendirin!
Manzara tek kelime ile vahameti çağrıştırmıyor mu?
Hayır, bunlar islamın mümesilliğine soyunmasa bana ne diyeceğim de adamlar kendi kendini öyle ilan etmiş!
Sorarım size, Vakit Gazetesi’nin bu tür tavırlarından sonra İslam’ı bilmeyenler Müslümanlığa nasıl bakar?
Evet, biz Vakit’in İslam diye diye İslam’ı katlettiği için isyan ediyoruz.
Yahu, bu ne biçim Müslümanlıktır ki, 14 yaşındaki bir sabiye sarkıntılığı meşru sayarsın?
Bu ne biçim Müslümanlıktır ki, islam’ı kitlelere hedef yapıp öcü gibi gösterirsin?
Bu ne biçim Müslümanlıktır ki, islam’ı ihtiyacına göre yorumlayıp değiştirirsin?
Bu ne biçim Müslümanlıktır ki, islam’ın düşmanları ile kolkola girip yine onu istismar edersin?
Bu ne biçim müslümanlıktır ki, AB, ABD ve İsrail’in desteği ile iktidara gelip ayakta duranlara omuz verip yoldaş olursun?
Yok yok, bu, şanlı Peygamberimiz Muhammed(Sav)’in islamı değil, bu kilise ve Siyonizmin İslam diye ambalajladığı ama gerçek islam’la alakası olmayan ve insanı islam’a düşman yapan yapay bir Müslümanlıktır.
Buradan hareketle diyeceğim şudur sevgili okurlar?
Ben Vakit’in dininden veya kilise ya da Siyonizmin islamından değilim.
Ben Şanlı Muhammedin(sav)müslümanıyım.

Sabahattin ÖNKİBAR
21-05-2008 04:56 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
ce'e Çevrimdışı
Profesör

Rep Puanı: 1378
Ruh Halim
Ruh Halim
Melek

Takımın:
diger
RE: Üzmez'in gazozunda Ergenekon ve Vakit'in kilise İslam'ı!
bişi sorabilir miyim
Sabahattin Önkibar hangi gazete yazarı?
21-05-2008 05:01 PM
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Kayıtsız
Kayıtsız

bu kendini bilmez edepsiz bir kere vakit gazetesini okumuşmu acaba yada anlayabilmişmi hırrrrrrr
21-05-2008 05:14 PM
Alıntı Yaparak Cevapla
seminal Çevrimdışı
Forumcu

Rep Puanı: 22
Ruh Halim
Ruh Halim
Sarsintili

Takımın:
Bu adamın Babıali deki adı "Fır döndü Sebo" veya "Fırıldak Sebo" diye geçiyor.. bunu ben söylemiyorum isteyen araştırabilir...

Daha önce Turkiye de yazıyordu orda Enver Hocanın adamıydı milliyetçi takılır...
İhlas batınca bir döndü pir döndü...
hala dönüyor...

Vakit'e olan karın ağrısı bu "fırıldaklık olayını" Vakit'in çok gündeme getirmesinden gülücük
(Bu Mesaj 21-05-2008 05:18 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : seminal.)
21-05-2008 05:15 PM
Kayıtsız
Kayıtsız

Cvp: RE: Üzmez'in gazozunda Ergenekon ve Vakit'in kilise İslam'ı!
seminal Yazılan:Bu adamın Babıali deki adı "Fır döndü Sebo" veya "Fırıldak Sebo" diye geçiyor.. bunu ben söylemiyorum isteyen araştırabilir...

Daha önce Turkiye de yazıyordu orda Enver Hocanın adamıydı İhlas batınca bir döndü pir döndü...
hala dönüyor...

ihlaslandıda onan icýnicýn
21-05-2008 05:15 PM
Alıntı Yaparak Cevapla
Ebuzer Çevrimdışı
münzevi_yürekli

Rep Puanı: 54
Ruh Halim
Ruh Halim
Yorgun

Takımın:
Cvp: Üzmez'in gazozunda Ergenekon ve Vakit'in kilise İslam'ı!
Deliveren Yazılan:Üzmez'in gazozunda Ergenekon ve Vakit'in kilise İslam'ı!

14 yaşındaki kız çocuğuna sarkıntılık ettiği iddiasıyla tutuklanan Vakit Gazetesi yazarı Hüseyin Üzmez, Akşam Gazetesi’nde yayınlanan ifade tutanağına göre şöyle demiş:
- “Gazozuma ilaç attılar. Olanları hatırlamıyorum.”
Vakit Gazetesi, tutuklanma sürecinde çapkınım, hovardayım diye ifade veren ama daha sonra birden içtiği ilaçlı gazozu hatırlayan yazarına sahip çıkmalı, gazoza ilaç atan müşrikleri behemal bulmalıdır!
Muhtemeldir ki bu müthiş komplo Üzmez’in şahsında İslamın gür sesi(!) Vakit Gazetesi’nin imajını bertaraf için yapılmıştır.
Peki, böyle bir densizliği kim mi yapabilir?
Muhtemeldir ki bu tezgâh Ergenekoncuların işidir!
Ulusalcı Fitne, İslamın Keskin Kılıcı ve İnananların Yüz Akı olan Vakit’i(!) vurmak için bu tezgâhı kurmuştur!
Yazdıklarım sadece espri değil, aynı zamanda aldığım birkaç mailin özetidir.
Evet, bu ülkede böylesine aleni bir hadiseyi bile bu şekilde çarpıtabilecek sofu zihniyetler vardır.
Hüseyin Üzmez olayı patlak verdiğinde, geçmişinde kadın eli sıkmayıp sonradan önüne gelen hanımı kucaklamaya başlayan ünlü bir cemaat liderini hatırladım.
Bir gün bu çelişkiyi anlayamadığımı kendisine söyleyince hiddetle şu karşılığı almıştım:
- “İslamda maaşını verdiğin hatun kişi cariyen hükmündedir ve helaldir. Dolayısı ile sarılmaya engel bir hal yoktur.”
Bu fetvadan hareketle Üzmez’in iaşe teminin sarkıntılığına kılıf olur mu bilemiyorum.
Kuşkusuz bizim amacımız bu üzüntü verici olayı tekrar gündeme getirip Hüseyin Üzmez’i daha da üzmek değildir. O zaten bu olayla yeteri kadar üzülmüştür.
Bizim amacımız, mukaddes dinimiz İslam’ın çarpıtılmasını ortaya koymak ve İslam adına ahkâm kesenlerin çirkin yüzlerini deşifre etmektir.
Şu son olaya bakın ve Vakit Gazetesi’nin takındığı tutumu değerlendirin!
Manzara tek kelime ile vahameti çağrıştırmıyor mu?
Hayır, bunlar islamın mümesilliğine soyunmasa bana ne diyeceğim de adamlar kendi kendini öyle ilan etmiş!
Sorarım size, Vakit Gazetesi’nin bu tür tavırlarından sonra İslam’ı bilmeyenler Müslümanlığa nasıl bakar?
Evet, biz Vakit’in İslam diye diye İslam’ı katlettiği için isyan ediyoruz.
Yahu, bu ne biçim Müslümanlıktır ki, 14 yaşındaki bir sabiye sarkıntılığı meşru sayarsın?
Bu ne biçim Müslümanlıktır ki, islam’ı kitlelere hedef yapıp öcü gibi gösterirsin?
Bu ne biçim Müslümanlıktır ki, islam’ı ihtiyacına göre yorumlayıp değiştirirsin?
Bu ne biçim Müslümanlıktır ki, islam’ın düşmanları ile kolkola girip yine onu istismar edersin?
Bu ne biçim müslümanlıktır ki, AB, ABD ve İsrail’in desteği ile iktidara gelip ayakta duranlara omuz verip yoldaş olursun?
Yok yok, bu, şanlı Peygamberimiz Muhammed(Sav)’in islamı değil, bu kilise ve Siyonizmin İslam diye ambalajladığı ama gerçek islam’la alakası olmayan ve insanı islam’a düşman yapan yapay bir Müslümanlıktır.
Buradan hareketle diyeceğim şudur sevgili okurlar?
Ben Vakit’in dininden veya kilise ya da Siyonizmin islamından değilim.
Ben Şanlı Muhammedin(sav)müslümanıyım.

Sabahattin ÖNKİBAR

hepten de yanlış konuşmamış adam...h. üzmez meselesine dair söyledikleri umrumda değil de...
şu ifadeye kim ne diyebilir:

"Bu ne biçim müslümanlıktır ki, AB, ABD ve İsrail’in desteği ile iktidara gelip ayakta duranlara omuz verip yoldaş olursun?"
bu bir BEDAHAT!!!

Ay vurunca çatlatır göğsümdeki mahşeri
çünkü kavganın göbeğidir benim yerim
canlarım, kollarında Parti pazubentleri
dik başlar, erkek haykırışlarla
göndere, en yukarlara çekiyorlar
en yukarlara çatlıycak kadar aşkî yüreklerini.
21-05-2008 10:07 PM
Emekli Üye Dışarıda
General

Rep Puanı: 3786
Ruh Halim
Ruh Halim
Kustah

Takımın:
halka hizmet hakka hizmettir bizim felsefemiz bu allah samimi olanların yolunu açar biz durmayacağız yola devam edeceğiz belden aşağıya vurmaya devam edin siz mesnetsiz dayanaksız boş beleş insanların oturduğu yerden ahkam kesmelerinden başka bişi değil umrumuzda değilsiniz akp hakkında suçlamalrı ya da attığınız iftiraları kendinize saklayın ülkenin huzurunu bozmayın eleştirikende yapıcı olun yıkıcı değil bu ne size ne de bize ne de bu ülkeye fayda sağlar....
bu arada h. üzmez olayına gelince yorum yok...
(Bu Mesaj 22-05-2008 12:11 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : Emekli Üye.)
22-05-2008 12:08 AM
Ebuzer Çevrimdışı
münzevi_yürekli

Rep Puanı: 54
Ruh Halim
Ruh Halim
Yorgun

Takımın:
"akp'li olmak islami hassasiyetlerden taviz vermektir." diyordu İsmet ÖZEL...haklı...ispatı da akplilerin bugünkü islam'dan uzak halleri...
akp yi takan mı var...bugün var yarın yok, selefleri gibi...dün r.p diyenler bugün akp diyorlar...dün n.e diyenler bugün r.t.e diyorlar...yarın da başka bir şey derler...
çamur atmaya ne hacet, temiz bir tarafı mı kalmış...
lütfen daha önce defaatle siz akpli partizanlara yönelttiğim şu sorulara en basitinden birer cevap verin...
akp ab-d ci değil mi?
akp demokrat değil mi?
akp kapitalist değil mi?
akp bizzat liderleri konumundaki şahıs tarafından dine dayalı bir parti olmadığını defalarca söylemedi mi? vs vs...
sahi "islam" neydi?...evet siz akpli partizanlara sorulması gereken ilk soru belki de budur...

Ay vurunca çatlatır göğsümdeki mahşeri
çünkü kavganın göbeğidir benim yerim
canlarım, kollarında Parti pazubentleri
dik başlar, erkek haykırışlarla
göndere, en yukarlara çekiyorlar
en yukarlara çatlıycak kadar aşkî yüreklerini.
22-05-2008 01:45 AM
Nizam-ül Mülk Çevrimdışı
smmh

Rep Puanı: 38
Ruh Halim
Ruh Halim
Israrci

Takımın:
Cvp: Üzmez'in gazozunda Ergenekon ve Vakit'in kilise İslam'ı!
hey gidi yurdum hey gidi insanım

herşeyi bilen biliyor

herkes rahat ben selamet olayım...

ebed kiminse onlar sevinsinler hep...

":rose: giderayak işlerim var bitirilecek,
giderayak.
ceylanı kurtardım avcının elinden
ama daha baygın yatar ayılamadı.
kopardım portakalı dalından
ama kabuğu soyulamadı.
oldum yıldızlarla haşır neşir
ama sayısı bir tamam sayılamadı.
SEVDALARA DOYULAMADI...rosegul
22-05-2008 02:27 AM
Gönder Cevapla

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi mail@islamiforum.net adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to mail@islamiforum.net