Gönder Cevapla
 
Değerlendir:
  • 1 Oy - 1 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çin Seddi'ne turist sınırlaması
Yazar Mesaj
Kayıtsız
Kayıtsız

 
Mesaj: #1
Çin Seddi'ne turist sınırlaması
[Resim: axyas03.jpg]
[Resim: axyas033.jpg]TARİHİ yapının korunması amacıyla Çin Seddi'ne gelen günlük turist sayısına sınırlama getirilmesi istendi. Pekin Belediyesi Çevre ve Orman Düzenlemesi Bürosu, Çin Seddi'nin tarihi duvarları ve çevresinin daha uzun süre insan kalabalığına dayanamayacağını açıkladı.
SEDDİN en çok gezilen bölümü olan Badaling ile diğer bölümlerine günde en fazla 53 bin 300 kişinin gelmesine izin verilmesi önerildi. Çin Seddi'ne yılda en fazla 16 milyon turist sınırı gelmesine izin verilmesiyle tarihi yapının daha uzun süre korunabileceği açıklandı.
24-12-2007 05:46 PM
Alıntı Yaparak Cevapla
Gönder Cevapla


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi mail@islamiforum.net adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to mail@islamiforum.net